Sekerka

Red, White and Blue (E03)

(epizóda)

TroiMae

Ne, nepřecházíme do opačného extrému. Jen jsme si zvykli na svá privilegia, považujeme je za samozřejmé. Pak snaha o rovnoprávnost vnímáme, jako by nám někdo naše práva bral a požadoval po nás něco navíc. Jak jinak může někdo použít sousloví „extrémní protirasová tendence“ a „brutální politická korektnost“, když generace černých zažívají kolektivní trauma. Je ironií, že ani po shlédnutí těchto příběhů do nevede k dostatečnému uvědomění. Možná pro ten iluzorní dojem, že to bylo před 30-40 lety, zatímco dnes… Co dnes? Miluju, jak bílí mluví o tom, jak se černí mají dnes… Nestačí nebýt rasista. JE potřeba být antirasista. ()

M.i.k.e

zatím asi nejslabší díl série,přesto se na Small Axe pořád hodně dobře kouká a nabízí nadprůměrnou zábavu.Tenhle díl,krom příběhu o tom,kterak se jedinec snažil změnit pohled černochů na policii a zároveň změnit pohled policie na černochy nabízí alespoň pro mě zajímavý pohled na to,kam až sme se za posledních několik desítek let zvládli dostat.Zatímco před 30-40 lety nemohl černoch skoro ani stát na ulici,aby ho někdo neprudil nebo ho z něčeho nepodezíral.Dnes v rámci extrémních protirasových tendencí a brutální politické korektnosti naopak přecházíme do opačného extrému.A ani jedno není dobře...70% ()

DJ_bart

Působivá sugestivní sonda do londýnského policejního aparátu pojatá z perspektivy jamajského přistěhovalce hraném Johnem Boyegou, který se do něj infiltruje, aby pomohl své komunitě, která se ocitá pod stále intenzivnějším tlakem policejních represí. #ACAB ()

Rozjimatel

2,5  Epizóda o poznanie slabšia ako predchádzajúce dve. Príbeh čierneho policajta (presvedčivý John Boyega), ktorý chce zlepšiť postavenie ľudí zo svojej komunity, plynie akosi nezúčastnene, nemá žiadnu šťavu. Navyše jeho pohľad je značne zjednodušujúci, často až naivný. Je to síce krásne nakrútené, príjemne sa na to pozerá, ale čo z toho, keď som mal neustále pocit, akoby sa nič nedialo. ()