Spievajúci detektív

• Česko Zpívající detektiv (viac)

Spisovatel Dan Dark je nemocný a musí nějaký čas strávit v nemocnici. Na lůžku se mu však v horečkách začne odvíjet děj jeho první knihy. V halucinacích vidí muzikálová čísla jako skutečná. Sám se stává hlavním hrdinou - detektivem - a se zaujetím vyšetřuje záhadnou vraždu prostitutky v Los Angeles 50.let. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

gudaulin

Hodnotit Zpívajícího detektiva je skutečně zapeklitý oříšek. Jsou filmy, které se dají ohodnotit jednou větou, a jsou takové, kde ani stránka textu nestačí k vyjádření rozporuplných pocitů. Pustil jsem si Detektiva s vyhlídkou na žánrový film, jenže v jeho případě nejde o žánrový snímek. Film se pohybuje na rozhraní několika žánrů a i když jsem viděl řádku filmů, kde to fungovalo, tohle je jiný případ. V jedné minutě se tváří jako muzikál, ve druhé jako psychologické drama a ve třetí jako ryzí komedie. Jednotlivé ingredience, ze kterých se vařilo, jsou velmi chutné, ale film ve svém výsledku nedrží pohromadě a výsledkem je typický "anglický puding". Dobří herci v netypických rolích, nápaditá režie, scénář, který pracuje s originálními prvky, taneční čísla, která jsou sama o sobě velmi zajímavá, jenže děj nikam neposouvají a do filmu nijak nezapadají. Kdybych byl na film lépe připravený, bylo by hodnocení lepší, ale takhle je to mezi 2 a 3 hvězdičkami a k té třetí se přikláním jenom, abych ocenil originalitu a odvahu, protože s velkým komerčním efektem se již dopředu nedalo počítat. Příběh těžce nemocného muže, který si svou bezmoc vybíjí na svém okolí a utíká se do snových představ, mohlo u mainstreamového publika těžko zabodovat. V prvních minutách filmu se divák jen těžko orientuje mezi halucinacemi, flashbacky a realitou. Celkový dojem: 50 %. ()

Deverant

Ano, je to bizarnost. A kombinace psychoanalýzy, hard-boiled school, kožních chorob a rock ' n ' rollu je opravdu podivná. Ale funguje to. Po druhém shlédnutí jsem už spíše nadšen. Prolínání fikčního světa se skutečným a navrch ještě s vlastní minulosti Dana Darka, a to vzhledem k tomu že jde o pulpový škvár, navrch zcela mimo svou dobu, fuguje bez nepříjemné pachuti nevhodnosti psychologie jako interpretačního klíče, je sice opravdu notně bizarní, ale také brilantní a funkční. A navíc konečně někdo nechá promluvit ubohé vedlejší postavy, rozhořčené tím, že nevědí čí jso Dvojtečka Uvozovky je to jen malý krůček pro člověka Čárka ale velký skok pro kripla Tečka Uvozovky ()

Rosaviva

Tohle byl...ehm dost divnej film :D Ani sama nevim co si o tom mám myslet. Od toho filmu jsem čekala něco trochu jinýho, čekala jsem spíš, že bude celý díl "snít" a představovat si ten příběh, ne, že to bude takhle propojené. Prvních asi tak dvacet minut mě hrozně nudilo, ale pak se to rozjelo a dalo se na to koukat, ale ten konec jsem teda trochu nedávala, to jsem v jednu chvíli vůbec nevěděla co se to děje :D Taky jsem čekala o něco víc písniček, ale Robert vážně ví, jak mě překvapit, věděla jsem, že zpívá, ale až mi to vyrazilo dech, když jsem ho slyšela. Ani snad nemusím říkat, že herecký výkon předvedl brilantní. 3* ()

Xmilden

Mela Gibsona, který hraje Doktora Gibbona jsem zpočátku vůbec nepoznal. Hodně za polovinou filmu jsem si kladl otázku, kdy se vlastně Mel ráčí objevit. Přiznám se že jsem na tuhle patlaninu, které nevím ani hlavu ani patu, koukal jen kvůli němu. Vlastně jsem to vůbec nepochopil a zřejmě jak si tady čtu, to není ani účelem filmu. 40% ()

lekr

Podivný film od kterého jsem čekal něco ve stylu Policajta v Beverly Hills a dostalo se mi mnohem víc i mnohem míň. První půlka filmu byla o spisovateli který leží v nemocnici, přemýšlí o tom jak ho svět zneuznal, flirtuje se sestrou, kecá s uměle plešatým Melem Gibsonem a má nemocnou kůži. Ovšem ta druhá půlka byla jakási rozkouzkovaná detektivka prolínající se s životem spisovatele která vytvořila ve filmu dokonalý maglajz. A tak sem se dočkal tragických, vtipných i silně erotických scén. Tak dobrý mišmaš jsem dlouho neviděl a tak špatnou krimikomedii taky. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 17. ledna 2003 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Natáčelo se v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)