Kúzla Davida Blainea: Mágia na ulici

(relácia)
  • Česko Kouzla Davida Blainea: Magie na ulici (viac)

Světoznámý iluzionista předvede venku před obyčejnými lidmi zdánlivě jednoduché triky. Nad jejich provedením ale zůstává rozum stát... První televizní speciál mága Davida Blainea, kterého proslavily kouzelnické triky v ulicích anglických měst, vznikl z jednoho prostého důvodu: „Chtěl jsem vrátit magii a kouzla tam, kde byly před sto lety," říká Blaine. O co jsou jeho výstupy jednodušší, o to víc vyráží dech. Kamery se navíc soustředí na reakce samotného mága. Tento koncept, který se díky Davidu Blaineovi poprvé objevil v roce 1997, úplně změnil způsob, jakým dnes vznikají televizní kouzelnické pořady a show. (TV Prima)

mchnk

Vedle načesaného Copperfielda, tahajícího za nos skrze televizi miliony diváku, uměle vystajlovaného Chrise Angela, či ne příliš věrohodného anglána, je tu jeden nenápadný, sympatický týpek, který je všechny strká do kapsy, a to jednou rukou. Přímé setkání s ním Vám může trochu nabourat vnímání fyzikální zákonů, nebo Vás utvrdit v tom, že skutečnost je sakra relativní! Nejen nepochopitelné triky, čtení myšlenek, či předávání energie, ale i fyzicky nadlidské výkony, dělají z toho iluzionisty někoho, kdo naši realitu vnímá opravdu jinak. Každý jeho trik nutí k zamyšlení a není to rozhodně jen klasické..."...jak to sakra dělá??" u Davida jde o mnohem víc. ()

woody

David Blaine je konečně typ kouzelníka, který tu chyběl. Žádný Copperfield a jeho mizící Socha Svobody. David předvádí karetní triky (nic moc říkáte si, ale David dělá s kartami divy), trhá fotku aby ji zpět složil a další a další opravdu povedené kusy. Ovšem to nemá nic na nit, kterou si provlékne břichem. I krev poteče, je to nechutné, ale civěl jsem na to s otevřenou pusou. A to prosím všechno na ulici s náhodně vybranými studenty, důchodkyněmi nebo s japonskými turisty. ()

Radiq

Místy fakt nechápačky. Některé triky jsem sice už někde viděl (i s vysvětlením), ale umět to takhle dokonale, to už je fakt umění. Nudit se u toho nebudete, to mi věřte. Fakt jsem byl z něčeho dost hotovej nebo jsem se fakt musel chlámat. Je to holt borec. ()

LabySo69

David Blaine je asi ten nejhorší kouzelník, co se týče interpretace kouzel a to je možná hlavní důvod, proč prostě ty složitější kouzla nežeru, respektive nežeru to, že ono špatně hrající obecenstvo neni součástí triku a že to nebylo předem domluvený. To s tim kelímkem plným kafe/drobnejch to byl vrchol vší trapnosti. ()

Mikec007

Velice zajmavá je tam pasáž, kdy je David na Haiti, kde se anglicky nemluví a těžko se tam dorozumívá se svýma "divákama" a přece je to mazec. No a potom, když se vypraví do amazonský džungle ke kmeni, kterej mluví jazykem, kterej nebyl ještě nikdy písemně zaznamenán pro civilizovanou společnost, do kultury, která ani nezná karty a dokonce ani neví, že existuje něco jako moderní magie, tak tam je to fakt asi nejzajmavější. Jinak spoustu triků vím jak David dělá (i když jeho podání je ohromující), ale spousta věcí mi je prostě nepochopitelná - třeba když ženská má myslet na jméno někoho pro ní velmi blízkýho a najednou z ničeho nic jede okolo taxík, kterej má to jméno na sobě napsaný.... Nebo když se divákova (basketbalistova) karta najednou objeví i basketbalovym míči - uvnitř (i když to maličko tuším...)! ()