Maďarský film Smyčka je thrillerem plným časových paradoxů, v němž představa začátku a konce velmi rychle splyne dohromady. Drogový dealer Adam, který se chce dostat ven z bludného kruhu, přijde během zdánlivě nesouvisející dopravní nehody o svou těhotnou přítelkyni. Záhy se mu však naskytne několik šancí na nápravu všech předchozích chyb, které vedly k její smrti. Nová příležitost mu ale nezajistí čistý štít a on je tak nucen čelit složitým důsledkům svých dřívějších rozhodnutí, zatímco se snaží udržet partnerku naživu. (HBO Europe)

Ashar

Ten Adam tam byl tolikrát, že jsem se už v tom pomalu začal ztrácet. Byl jsem překvapený, jak umějí i Maďaři natočit celkem slušný sci-fi thriller. Pobavilo a i bylo celkem napínavé. Čekal jsem, jak to ten Adam nakonec vyoslí. Nedoporučuji lidem, co nerozumějí složitějším filmům, aby se v ději neztratili a film zbytečně neodstřelili. ()

Ryuuhei

Od Maďarské produkce jsem nečekal alespoň vizuální kvalitu rovnající se té západní. Film o sobě pracuje s nevysvětlenou a i trochu bizarní časovou smyčkou. Protože jsem fanouškem tohoto subžánru, samozřejmě z něj mám dost nakoukáno a zde si to s logikou ruku nepodá. Nepomáhá tomu ani fakt buď chyb ve filmu, nebo jen zase nějaké bizarní překližce (konkrétně myslím střep v noze, který najednou hrdina nemá). Těžko říct. Nicméně i tak, klobouk dolů, s atmosférou si to pohrávalo a i když šlo o omezenou produkci, která se točila hlavně okolo jedné průmyslové zóny a několika interiérů, vč. omezeného počtu postav, docela to šlo. 50% ()

Milsa

Už dlhé roky tu nemáme nič len samé americké sračky. Lenže tí ich tlačia ako na bežiacom páse a už len štatisticky sa medzi nimi musí nachádzať aj kvalitný film. Toto je prvý maďarský, čo som videl a musím uznať, že postavil latku hneď dosť vysoko. U filmov tohoto typu býva divný koniec, ktorý dojem niekedy pokazí. Divný koniec bol aj tu, ale tento našťastie nič nepokazil. ()

Morholt

Já teda nevim, jak to vypadalo na papíře, ale mě to občas nedávalo smysl. Ono to není o smyčce jako takové, takže na nějaký hromnicový efekt rovnou zapomeňte. Hlavní hrdina tu umírá, neumírá, potkává se a to tak že několikanásobně, kolikrát je tu hlavní záporák jsem nějak netušil a totéž platí i těhotné přítelkyni. Prostě chaos. Ale mělo to tempo a i když mi z toho šla hlava kolem, pořád se tu něco dělo. Fajn byli i herci a tak nějak potěšilo i prostředí, které se trochu podobalo tomu našemu. Kdyby to točil někdo neujíždějící na halucinognech, bylo by to lepší. Takhle je to z mého pohledu jenom průměr. 50% ()

BOURQUE

Nie úplne vydarený pokus pána Madarásza napodobniť Ch. Nolana. Je jasné, že z hľadiska techniky to ani nie je možný. Avšak z hľadiska koncepcie príbehu tu potenciál bol, ale ten scenár a paralelné objavenie sa hlavného hrdinu, prípadne boj sám so sebou na život a smrť, mi príde trošku prehnaný. Samotný záver taktiež „nevedie niekam“. Prostredie a atmosféra sú dostatočné. Herci v poriadku, na ich výkon v podstate nemám nejaké extra kritické pripomienky. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()