Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

navorski

Místy to až moc připomínalo nějakou půlhodinovou povídku z Příběhů ze záhrobí. Režie bez nápadu, televizní prvoplánovost a divní herci. Jako by ani neexistoval scénář a točilo se jen podle zatrhaných odstavců předlohy. Asi je fakt lepší, když se film knihou pouze inspiruje, než když jí takhle sprostě opíše. Taky mě trochu zarazilo, proč ve filmu nehráli žádní cikáni, ale jenom za cikány namaskovaní běloši (případně indiáni). Navíc dost chabě. Jo a Lempkeho nos byl úplně o ničem!!! ()

Ivoshek

To tady píšu furt, ale napíšu to znova. Kingovy předlohy se jen málokdy povede přenést na plátno s atmosférou, kterou má v knížkách. Shawshank, Zelená míle, Shining... se povedly. A pak je fůra těch, co se nepovedly, často značně, třeba nové To. Každopádně Zhubni je taková docela jednoduchá konstrukce, kterou se povedlo přenést na plátno pěkně. i ten hlavní herec mi tam sednul a protože knížku jsem četl, oceňuju, že struktura odpovídá předloze. Asi to není úplně čistých 80 %, spíš o kousek míň, ale zábavný filmík s rozumnou stopáží to rozhodně  je. ()

gumli

Filmový prepis románu od Stephena Kinga.U nás známy pod menom Kliatba.Nie najleší horror,ale ani kniha nebola taká dobrá ako iné kingovky.Ale je dosť zábavný dá sa sledovať bez nudy.Škoda že film neprišli natočiť na Slovensko,tú máme cigánov aspoň 20 krát viac ako v USA,mali by si z čoho vyberať,prípadne nejakých aj odviezť do USA.A zadarmo.Priemerný film,ale pre fanúšikov Stephena Kinga povinnosľ. ()

Faustka

Každý si při čtení knihy vytvoří určitou představu … a pak to filmaři pojmou po svém… a vy se nestačíte divit. Ta moje podoba cikána s uhnívajícím nosem je mnohem efektnější, což je zcela pochopitelné, když tuto zdařilou předlohu napsal Richard Bachman. Nicméně nebylo to, až tak tragické … a to hlavně díky tomu, že to přímo na place jistil Stephen King. ()

lennyd

Jednou, když si advokát Billy Halleck vyrazí do města, srazí autem starou cikánku. Díky svým známostem s policií a soudcem vyjde od soudu bez poskvrnky. To se ale nelíbí cikánčinu otci, který Billyho (i jeho kumpány - soudce a šéfa policie) prokleje. Billy - který vždycky toužil po tom zhubnout - začne ale díky kletbě hubnout více než by si přál... Od filmu jsem nic moc nečekal, a tak jsem byl docela příjemně překvapenej. Hlavně tím, že se zase někomu podařilo převést Kingovu předlohu na filmové plátno, a není to totální odpad. Příběh je originální, hezky natočenej (hubnutí hlavního představitele), a s docela zajímavým zakončením. Sice to není film, který bych zařadil do filmové klenotnice, ale nemusí pršet, stačí když kape.. ()

• U Halleckových nad jídelním stolem můžeme vidět plakát s obrazem „Breakfast Time“ od malíře Wayne Thiebauda (1920–2020). (Petsuchos)
  • Snímek byl promítán spolu s krátkým filmem Ghosts (1997) ve vybraných kinech po celém světě. (Roman.Ticka)
  • Stephen King, který je autorem knižní předlohy, si ve filmu střihl cameo roli. Ztvárnil postavu lékárníka Dr. Bangora. Bangor je město v americkém státě Maine, ve kterém King žije. (Zdroj: ČSFD)