Thunderbolt Fantasy: Tóriken júki

• Japonsko Thunderbolt Fantasy 東離劍遊紀 (viac)

Jirka_Šč

Poslední epizodu jsem si pouštěl s obavami, ale překonala očekávání. Tleskám! Ale od začátku: Nejprve mě zaujalo provedení. Hra s loutkami. Hodně zajímavé (kombinace loutek a animace dává soubojům nevídanou dynamiku). Pak jsem pár epizod seděl a říkal si "standardní hrdinská cesta za dobrodružstvím". Načež se "děj pohnul" a já začal být nadšený, že mě něco takovéhoto dovede překvapit obsahem. No a nakonec závěr. Nediskutabilních 5*. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=BSOjuwntqdk&app=desktop ()

Fordzy

To si takhle jednou věhlasný mistr pera Gen Urobuchi (Psycho Pass, Fate/Zero) vyrazil na dovolenou na Thaiwan a náhodou potkal loutkářskou skupinu " PILI". Očividně se projevila jeho dávná láska k loutkám, slovo dalo slovo a pod záštitou nákladné Japonské produkce přizval neméně slavného skladatele Hirukiho Sawana (Nanatsu no Taizai, Shingeki no Kyojin) a vytvořil se skupinou "PILI" další epické dílo vyznačující se perfektní stopmotion animací podpořenou CGI efekty a božím soundtrackem. Zasazení příběhu se podobá čínskému románu "Romance o Třech královstvích" s fantasy prvky a se souboji ve stylu wuxia filmů, vypráví klasický epický příběh o boji dobra se zlem a ryze v Urobuchiho stylu od začátku umírají skvěle napsané postavy, podpořené famozními výkony japonské dabérské smetánky. / Největší překvapení letní anime sezony i když se nejedná o Anime. Zatím 90% ()

darthvader77

Nabrosto lahůdková záležitost. Nápad udělat loutkové anime je k nezaplacení a všem vzkazuji toto: vůbec se toho nebojte. Souboje mezi loutkami vypadají nádherně a když k tomu máte nvíc vynikající hudubu od Sawana je příběh už jenom malou třešničkou na dortu. Nejoblíbenějšími postavami se pro mne stal Guǐ Niǎo/dýmkař a Shāng Bù Huàn/hlavní šermíř. Zajímavost, že čtyři dabéři, které zde slyšíte namluvili také postavy ve Fate univerzu. Shāng Bù Huàn namluvil Suwabe Junichi (Archer), Shòu Yún Xiāo/lučeštník namluvil Rikiya Koyama (Emyia Kiritsugu), Miè Tiān Hái/sběratel namluvil Tomokazu Seki (Gilgameš) a nekromancerku Xíng Hài namluvila Sayaka Ohara (Irisviel von Einzbern - před kterou teda smekám, protože jsem jí vůbec nepoznal a její hlasový repertoár mne nepřestává doteď udivovat. Popravdě myslel jsem, že to je hlas dabérky Médey.) Navíc jsem zjistil, že tento mistrovský počin má mangu a velice zvažuji, že se na ni vrhnu (ihned :D) ()