Days

TV spot
Animovaný / Dráma / Komédia / Športový
Japonsko, 2016, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Cujoši Jasuda (komiks)

Hudba:

Jošihiro Ike

Takuto Jošinaga, Jošicugu Macuoka, Hiro Šimono, Hiroki Jasumoto, Daisuke Ono, Daisuke Namikawa, Mamoru Mijano, Takahiro Sakurai, Hirojuki Jošino (viac)

Každý nový začátek školního roku s sebou přináší i miliony studentů, kteří buďto školu definitivně opouštějí, nebo přestupují na jinou. Nejinak tomu je i v případě chlapce jménem Tsukamoto Tsukushi, který nastoupil do prvního ročníku vyšší střední školy. Už od prvního dne mu je však jasné, že najít si nové přátele pro něj bude nelehký úkol. Proč? Řekněme to tak, že kvůli své neohrabanosti, nervozitě a ustrašenosti nepůsobí právě nejlepším dojmem. On sám si to však moc dobře uvědomuje, a tak ho o to více překvapí, když ho osloví jeho nový spolužák Kazama Jin, jenž je Tsukushiho pravým opakem – je sebevědomý, obratný a má styl, s nabídkou, jestli si s ním a jeho přáteli nechce zahrát fotbálek. I přes to, že se ukáže, že je Tsukushi ve hře naprosto nemožný a spíše přítěží než užitkem, Jin v něm z nějakého prazvláštního důvodu vidí potenciál. Potenciál, který se musí pěstovat, až se jednoho dne přetvoří v něco neuvěřitelného. Vždyť když se může z ošklivého káčátka stát nádherná labuť, proč by se z naprosté nuly nemohl stát hrdina trávníku? Jak daleko může spojení přirozeného talentu Jina a naprostého amatérismu Tsukushiho oba chlapce, a spolu s nimi i jejich školní fotbalový klub, dostat? (EMIA)

TV spot

Flatron

Napriek tomu, že mám rád športy, tak ma až na pár výnimiek, športové anime nikdy nedokázalo niečím zaujať a práve preto som rád, že sa to DAYS podarilo. Futbal je skvelá hra a v anime je to perfektne vykreslené spolu so vzťahmi hráčov v tíme ale aj mimo neho. Hl. hrdina je babrák, ktorý sa snaží futbalový talent nahradiť neustálym drilom, deň čo deň a aj napriek tomu, že mu hádžu pod nohy polená, tak sa nevzdáva a ide si za svojím a to stať sa lepším futbalistom a pomôcť svojmu tímu. V seriály uvidíme množstvo "sladkých" emočných scén, ktoré môžu liezť na nervy a veru že aj miestami lezú. To však nič nemení na tom, že anime si vychutnávam plnými dúškami a osobne Tsukamotovi fandím, pretože ten dril a odhodlanie čo má v sebe je úžasné a presne takto si predstavujem prototyp športovca, ktorý je ochotný obetovať všetok voľný čas, pre to, čo miluje. Dlho som váhal medzi 4*/5*, ale napokon sa prikláňam k plnému počtu*. ()

SonGokussj

Idiotské, až moc dojemné, až moc srdíčkovsky kreslené, naprosto blbé, nesympatická hlavní postava, nesympatická druhá hlavní postava, už jsem se zmínil o tom, že je to idiotské? Na internetu jsem četl článek, že "by to mohl být nový Haikyuu"... Ani za nic. 1EP drop ()

Jeoffrey

Sportovní anime by dle mého nemělo být takhle roztomilé a hrdinové by neměly mít takhle namalované tvářičky... Moc dobře se na to nekouká, animace se mi nelíbí, charaktery se mi nelíbí a i když je jasné, že se hlavní hrdina vydá po cestě From zero to hero, nějak se nemůžu dokopat k tomu abych mu fandil, i když vidím jak se snaží. Takže je mi líto, ale ani já nebudu své dny trávit s anime Days. Drop po druhém díle a nehodnoceno. ()