Drekt

Despair Arc se odehrává před prvními dvěma hry, a zaměřuje se na třídu 77 (osazenstvo Danganronpa 2: Goodbye Despair). Prvních pár dílů působí jako ne moc dobrý fanservise, které těm, kdo druhou hru nehráli moc neřekne (ta narozdíl od prvního dílu zanimována nebyla). S příchodem Junko se však rozjíždí a možná až moc rychle vyúsťuje v "Tragedii Hope's Peak Akademie", hned na to následovanou "Největší, Nejhorší a Nejtragičtější Událostí v Lidské Historii". ()

cumhead

Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School: Despair Arc   Danganronpa je moje asi nejoblibenější vizualní novela, všechny 3 VN byli super a určitě dopuručuju si je přečíst.   Na tohle anime byste se měli dívat společne s "Future Arc" na přeskáčku, podle mě je to jedno ale na "Hope Arc" se určitě podívejte co jste viděli oboje. A URČITĚ se na tohle nedívejte pokud jste nehráli/nečetli Danganronpu 1 a 2 ani tuhle recenzi nečtěte. Jednička má anime, takže můžete jít nejdřív na to anime a pak si zahrát VN ale to silně nedopuručuju. Jak to bývá s každou adaptací z her tak prostě do 4h nedáte hru která má 30h, ten pocit je jinej i kdyby to anime bylo dlouhý 50h. Ale jestli se vám nechce do těch 30 hodin tak zkuste aspoň to anime, tahle franchise je fakt super a lituju vás kdo jí neviděl.    Despair arc se odehrává v minulosti, a celých těch 11 epizod ukazuje na minulost třídy 77-B aka třída z Dangaronpy 2.   Jak už víme ze hry, tak tahle třída byla ukázaná jako "Remnants of Despair" na konci dvojky. A jejich účel byl šířit "Despair" po světě. I přestože postavy známe, tak dostávají dost screentimu, což je pochopitelný když ve dvojce všichni chcípaj :). Prvních pár dílu jsou fakt super, přesně to co mi chybělo, jsou to ty časy co trávily ve škole. Čím se bavily a jak trávili svůj volný čas, a všichni si pamatujete jak Chiaki neni real? HA, samozřejmě že naše oblíbené waifu žije. Tyhle první epizody byli fakt super, jenom je škoda že tam neni třída z první Danganronpy. Ale poté co všechny ty dobré časy skonči tak hádejte kdo příjde, samozřejmě Junko. Tahle samozvaná "Despair" vám přinese všechnu despair co má. Na scénu se taky vrací Mukuro Ikusaba, The sixteenth student, lying hi.... Ehm. Z jedničky kde vlastně vůbec nebyla, tak tady je vlastně furt. Hodně se tady ukáže "Ultimate Impostor" který taky nebyl ve dvojce moc ukázanej, všichni víme proč ;). To jak Junko udělá znaší oblíbené třidy despair kretény je fakt drsnej a přívádí mě to samo do velkého zoufalství. Taky se dozvíme jak dopadl Hajime a jak se odehrával "The Biggest, Most Awful, Most Tragic Event in Human History". A další věci které byli zmíněny v předešlích hrách.   Všechno se odehrává na "Hope's Peak Academy", a na vedlejší škole kam chodí Hajime. Opening je super, a snad 4x se mění podle stavu v kterým je anime. Nakreslené to je v pohodě víc ani míň nechci.   Tohle anime je tak underrated. Pro lidi co nehráli ani jednu Dangaronpu je tohle zbytečný, ale hamba na ně. Přesně tohle všichni fanoušci Danganropy chtěli a je to perfektně ukázaný. Jako dodatek je "Despair Arc" perfektní a slibuju že jestli se ti líbí Danganronpa tak tohle anime, bude ta nejlepší "ova" cos viděl. ()

• V 1. epizodě 1. série s názvem Hello Again, Hope's Peak High School můžeme vidět pád, který se stane Mikan Tsumiki ve třídě. Tento pád je stejný jako pád Mikany během blackoutu v herní předloze „Danganronpa 2: Goodbye Despair“. (Raichu.Cz)