Honnódži hotel

• Japonsko 本能寺ホテル (viac)

Mayuko (Haruka Ajase), mladá, nezaměstnaná a bezstarostná žena, která má před svatbou, se ubytuje v kuriózním hotelu v historické čtvrti v Kjóto. Hotel byl postaven na místě, kde kdysi stával chrám. Když Mayuko vystoupí z výtahu, najednou se ocitne o čtyři sta let zpátky. Stává se tak aktérkou jedné z důležitých historických událostí. (ČSFD)

Jirka_Šč

Velmi japonské. Ne zcela jsem tomu rozuměl. Ne, že bych nevěděl, kdo byl Oda Nobunaga, nebylo mi však jasné, proč jednal, jak jednal a co si z toho odnést. Také jsem ne zcela hápal uvažování komorníka v hotelu a ne úplně mi sedly "náhodné chvíle", kdy někdo cinknul na zvonek. Nejlogičtější mi na tom všem připadá duševní přerod hlavní hrdinky, přestože ani ten ne zcela chápu. Víc věcí je na Honnouji Hotel bizarních a podezřívám autory, že některé jsou i samoúčelové. Velké váhání mezi 3 a 4 hvězdami. Haruka Ajase mi víc sedla v jiných filmech. Na 4 se mi nelíbí a 3 dát nechci. ()

Zíza

Bylo to již řečeno, ale toto je opravdu film, který chce na diváka zapůsobit citově (ne originalitou příběhou, ne efekty, ne propracovaností postav) a jak tak koukám, tak se mu to docela daří. Je v tom hledání sama sebe a svých cílů či snů, je v tom cestování časem, je v tom Oda Nobunaga a jeho jeden den, je v tom patetično, ale nikoliv neúnosně, je v tom roztomilá Ajase Haruka, jejíž tajně impulzivní postava se „toho nebojí“. Určitě je fajn vědět, kdo to byl Oda Nobunaga, nejlépe ještě co se říká o jeho bližních spolubojovnících, aby o to byl zážitek peprnější. Je mi jasné, že ten, kdo nezná historii Japonsko, nebo alespoň sengoku džidai, si to tolik neužije. Já se díky tomu bavila, bylo to vtipné. A na japonský film mi kupodivu přišlo, že to nemá přetaženou stopáž. Nevím, pro koho tenhle film je, ale dokáže být vděčný. ()

ing.man

Co jsem to vlastně viděl? To nebyl film o tom, jak žena v mezidobí hledání a rozhodování dostává příležitost cestovat časem (už pokolikáté Haru-chan?!) a dostává rady od snad nejvýznamnější historické postavy. Nebyl to ani historický snímek, k poučení veleváženému Japončenstvu.... Tohle mělo asi probudit ducha národa. Nějaká apelace tam byla. A i když vrcholná věta zazněla, tak to nebylo příliš patetické. Jen je to všechno velice japonské. Doporučoval bych přečíst si aspoň něco na wiki o postavě jménem Oda Nobunaga. Tohle je jeden ze slabších filmů, který ale útočí na srdce. A to na mě funguje. Podle toho pak vypadá moje hodnocení. Jako celek to moc smysl nedávalo, hlavně historická část a na pozadí současnost. Zbytečná dramatizace a pokus o vytvoření napětí k ničemu. Ale nebylo to úplně špatný. Přeceňuji o jednu hvězdu. ()