Stred môjho sveta

(festivalový názov)
  • Česko Střed mého světa (viac)

Po návratu z letního kurzu francouzštiny zjistí sedmnáctiletý Phil, že jeho rodné městečko zasáhla silná bouře. Otřes však neutrpěly jen perfektně upravené zahrádky. Mezi jeho matkou a sestrou panuje podivné dusno, kterému neumí přijít na kloub. Aby unikl napjaté atmosféře, tráví zbytek léta pojídáním zmrzliny a hraním “oblíkaček” s nejlepší kamarádkou Kat. S novým školním rokem přijde i nový student – pohledný a tajemný Nicholas. Poblázněný Phil pozoruje objekt svého zájmu, jak běhá po škole na stadionu, a je štěstím bez sebe, když začne Nicholas opětovat jeho city. Jakmile se však projeví nestálost jeho první lásky, Phil si uvědomí, že se musí nejprve vypořádat s problémy ze své minulosti, aby mohl ustát ty současné. (Cinemax)

tomeš

Pěkně zahrané, místy vynalézavě natočené, celkem originální. Byl jsem dobře naloženej a líbilo se mi to, zbaštil jsem to panu režisérovi se vším všudy. (PS: Mám pocit, jakoby němečtí filmaři měli patent na milostné scény. Společně s Freier Fall (2013) patří ty v tomhle snímku snad vůbec k nejlepšímu.) ()

Disk

Byl jsem k filmu zpočátku dosti nedůvěřivý, ale nakonec si mě Střed mého světa získal. Je to fantastické rodinné drama s parádními hereckými výkony a skvěle vystaveným scénářem. V centru pozornosti se objevují dvě dvojice, konkrétně matka (skvělá Sabine Timoteo) a dcera a syn a jeho přítel. Právě druhá jmenovaná dvojice je sice na vedlejší koleji, nicméně oba herci jsou jsou úžasní a jejich chemie je absolutně přirozená. To potvrzují i jejich četné kontaktní scény, kde jsou Louis Hofmann a Jannik Schümann viděni, jak je Pánbůh stvořil. Musím říci, že na oba byl nádherný pohled, hlavně Jannik Schümann se nenechal zahanbit. Fakt skvělý divácký zážitek. ()

Marthos

Velmi dobré. Paradoxně nanic je tady celá ta vedlejší queer linie s Philem a Nicholasem, která nenabízí nic nového. Ovšem, co stojí za pozornost, je skvěle vybudovaný rodinný thriller, v jehož středu stojí věčně rozháraná matka (vynikající Sabine Timoteo), která kašle na partnery i obvyklé konvence, a frustrovaná dospívající dcera (Ada Philine Stappenbeck). Škoda, že současná německá filmová tvorba zůstává stranou širšího diváckého zájmu. ()

eLeR

Každý človek má ten svoj stred sveta niekde inde. Záleží na tom, kde sa práve nachádzate a na okolnostiach. Pre Phila to bola jeho rodina, a myslím si, že až keď v nej bolo všetko na poriadku, až vtedy bol spokojný. To je základ. A sklamanie v priateľoch, v prvej láske? To vylieči čas, a niekedy aj cesta do Ameriky. Snáď. Pocitovo veľmi fajn, zaujímavé spracovanie a ten chlapec ma baví stále viac a viac. ()

Havenohome

Zrejme dôležitý film pre LGBT komunitu, ja som sa ale ukrutne nudil. Videl som mraky zaujímavejších queer filmov ako toto, preto mi to príde strašne prehypované. Je to taká queer Amélia z Montmartru presladená Dolanovskými spomalovačkami. Scenár riedky preriedky, všetky dejove twisty viete predpovedať v momente ako je nastolená zápletka. ()