Vlaštovky a Amazonky

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Swallows and Amazons (viac)

Čtyři sourozenci Walkerovi přijíždějí do Jezerní oblasti strávit jejich prázdniny. Na loďce Vlaštovka se vydají na ostrov uprostřed jezera, kde chtějí tábořit. Na ostrově na děti čeká spoustu dobrodružství, ať už je to bitva o ostrov s dalšími dvěma dětmi Blacketovými (Amazonky), které si hrají na piráty, nebo tajný agent hledající kapitána Flinta, strýce Amazonek. (awelone)

Jirka_Šč

Co mě nejvíc vadí, je špionážní téma. Jednak v původní knize není, jednak dostalo až moc prostoru na úkor ostatního. Rozumím, chtěli to atraktivnější pro současné děti, vycházeli z úvahy, že sám Ransome špiónem byl (pro MI6). Ale stejně mi to tam nesedne a zabralo to až moc místa. Což je škoda, protože když to vyškrtnu, podařilo se pěkně zachytit charaktery, prostředí, atmosféru a bylo pár okamžiků, kdy se mi líbilo moc. ■ "Vlaštovky a Amazonky navždy!" ■ Úvaha: Proč se filmy tolik zaměřují na první knihu? Moc bych si přál Zamrzlou loď kapitána Flinta, Velkou severní nebo Holubí poštu. ■ Jednu * navíc za to, že se do tohoto filmu pustili. ■ Nacházím nečekaný článek: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-ransomovy-vlastovky-a-amazonky-maji-necekanou-syrskou-linii/1384541 ()

Birdalone

Od odpadu tenhle dětský film dělí jen občasné krásné scenérie. Kdo někdy četl knížku, tak může jen skřípat zuby. Příšerní herci, podivné nové zápletky, dětské postavy - i kdyby byly dobře zahrané - příšerní spratci, všichni dospělí nesympatičtí. Tvůrcům se příběh podařilo obrat úplně o všechno, co ho dělá zajímavým. Ble. ()

KM Phoenix

Mě se osobně víc líbí zpracování z roku 1974, ale tohle také není špatné a věřím, že současného diváka možná osloví i více. Mohli si odpustit špionážní linku (navíc má dost děr - pravý špión má doma všechno důležité rozházené po stole - případně zamknuté visacím zámkem, stejně tak bych chtěl vidět hydroplán se sovětskými agenty v Lake District) a Andrew Scott mohl hrát klidně jenom zloděje tak jako v předloze a ničemu by to neuškodilo. Co bych řekl, že je možná lepší než v předchozím zpracovaní je postava kapitána Flinta (Rafe Spall) a matky Walkerovic (Kelly Macdonald). Naštvali mne přejmenováním postavy Titty na Tatty a také mi moc neseděla herečka a její projev u postavy Vlasty/Nancy (Seren Hawkes). ()

MickeyStuma

Nové zpracování knihy, kterou napsal Arthur Ransome, která už byla zfilmovaná v roce 1974 a ještě dříve v roce 1964 dokonce jako televizní seriál. Příběhy o prázdninovém dobrodružství dětí a mládeže byly vždy v jistém smyslu přitažlivé nejen u nás. V tomto případě se jedná o zážitky na jezeře s plachetnicemi a bojem o ostrov. A protože se děj odehrává v roce 1929, kdy se to agenty všude jen hemžilo, muselo to být prostě i zde. Příběh je značně odlehčený, takže nic nervy drásajícího se tu v žádném případě nekoná. Jedná se o pouhopouhý dětský příběh se všemi svými sounáležitostmi. Takže jednoduše řečeno obyčejný rodinný film. Koncepce zpracování je spíše televizní, ale vzhledem k dosavadní tvorbě režisérky není divu. Film je to příjemný, zachycující ducha své doby. Ruku na srdce, kdo by nechtěl prožít to co oni. ()

Hawaj

Škoda i takovej melodramatickej Špílberg by to natočil líp, hlavně ty honičky a přidal by trochu napětí do toho dětskýho zápolení. Tady to režisérka vůbec nezvládala. V dětsví to bylo super čtení, todle i přes fajn výpravu není takový žůžo. Amazonky hráli fakt mizerně. Čím víc ke konci tím byla režije horší. I ta zápletka nakonec byla přitažená za vlasy. ()