Na každoročním udílení "Daytime Television Awards", cen za telenovely a televizní seriály, nechybí žádná z velkých hvězd tohoto specifického žánru. Tedy ani Celeste Talbert, seriálová královna a hlavní lákadlo seriálu The Sun Also Sets, který běží na televizních obrazovkách den co den už více než dvacet let. Úsměvy hýřící herečka, ve skutečnosti bezohledná potvora, která je ochotná udělat pro svou slávu cokoli, získá nejen cenu pro nejlepší herečku, ale také ocenění "Americké zlatíčko". Radost jí bohužel nevydrží dlouho, protože když se vrátí domů, zjistí, že ji opustil milenec a na záznamníku ji nechal pouze vzkaz, že se vrací k manželce a dětem. Další den se Celeste opět vrhne do chaosu každodenního natáčecího kolotoče, kde si okamžitě vylije vztek na mladém producentovi Davidovi Barnesovi a stěžuje si na svou hlavní konkurentku Montanu Mooreheadovou, ale jediný u koho najde pochopení je její přítelkyně a pomocnice, scenáristka Rosa Schwartz. Není divu, že se najdou lidé, kteří by ji nejraději ze seriálu odstranili. Například Montana, která Celeste nenávidí z celého srdce a ráda by zaujala její místo hlavní hvězdy seriálu. I ona je ochotna udělat cokoli, aby toho dosáhla. Třeba všemi dostupnými ženskými zbraněmi okouzlit Davida, který je dostatečně slizký, aby komukoli cokoli slíbil do očí a současně ho za zády podrazil. Společně se snaží připravované pokračování rozehrát tak, aby Celeste co nejvíce poškodila. Například z ní udělali vražedkyni, a pokud možno její postavu zatlačili do pozadí dění na obrazovce i zájmu diváků. Celeste má naštěstí na své straně Rose, které se vždy podaří scénář napsat tak, aby Celeste z nastražené pasti unikla a přestože způsoby, které přitom volí jsou občas poněkud divoké a bizarní, daří se jí získat nadšený souhlas šéfů, kteří s potěšením pozorují stoupající sledovanost. Nakonec David přijde s nápadem vrátit do seriálu postavu, která v seriálovém dění zemřela před dvaceti lety a vymyslí způsob, jakým jeho údajnou smrt a dlouholeté zmizení vysvětlit. Jde o to, že představitel postavy, Jeffrey Anderson býval kdysi milencem a přítelem Celeste, která ho však v cestě za vlastním úspěchem podrazila a postarala se, aby byl vyhozen na dlažbu. Jeffreymu se jako herci příliš nedaří a tak samozřejmé rád nabídku přijme, zejména, když tak dostane příležitost pomstít se Celeste za její podraz. Podaří se mu strhnout na sebe pozornost diváků, což se ovšem vůbec nelíbí naštvané Montaně, která se tak opět nemůže stát hlavní hvězdou seriálu a stejně tak je naštvaný David, který zase nemůže získat Montanu. Zákulisní boj vede ke stále absurdnějším seriálovým zápletkám a zvratům, které však pokaždé vedou ke zcela nečekaným výsledkům a vyvrcholí šílenou epizodou seriálu vysílanou živě. (oficiálny text distribútora)

ScreamJay

Jakmile k nám soudruzi Jihoameričani začali dovážet ve velkém svůj hlavní vývozní artefakt – telenovely, u některých jedinců se začali projevovat jisté známky kopřivky na tenhle žánr (včetně mě). I když v tomhle filmu nejde přímo o natáčení telenovel, ale jejich bratrských nekonečných seriálů typu Tak jde čas a podobné, kopřivka se nakonec neukázala. Míra parodičnosti nebyla překročena a tak se místy trocha trapný děj hnedka zas vyžehlí nějakou tou trefnou hláškou či bleskovým dialogem. Film je plný nadsázky a nerealističnosti celého toho děje co před kamerou vzniká, ale ruku na srdce, tohle ty skutečný seriály mají bez nadsázky. Trochu zvláštní výběr herců jimž dominují oscaroví Kevin Kline a Sally Fieldová. Ve filmu se to pak dalšími známými jen hemží, nepřehlédnutelnou je pak „štěkařka“ Kathy Najimy, jejíž postavu lze minout jen s 20ti dioptriemi na dálku. Jediný co autorům trocha neprošlo, to jediný bylo udržení trapnosti v hranicích ironie. Ale vono škrt a prd a trochu se to splašilo a trapnost zbytek filmu převálcovala. Choreograficky zvládnuté na jedničku. Kamerově taktéž. Ale i tak je to jen průměr na nebi komediální parodie. ()

Aluska88

Tak u této ztřeštěnosti jsem se nemálo zasmála. Má skvělý drive, přemíru vtipných scén a bezchybné herecké obsazení. Sally Field mi byla vždy sympatická, zatím jsem ji však neviděla v ničem, kde by její postava byla tou hlavní. Zde svou rolí neuroticky labilní herečky zcela zářivě exceluje a strhává na sebe veškerou diváckou pozornost. Fešák Downey, seriózní Kline, šikovná Shue a profesionální Whoopi pak úspěšně obstarávají hlavní vedlejší herecké party. "Miláček celé Ameriky ke mně v noci leze po okapové rouře", "Máš rudé oči." - "Jsem nachlazená." - "Ne, ty hoříš vášní." :) ()

Lucbric

Film jsem chtěla vidět hlavně kvůli Robertu Downeymu Jr. a Whoopi Goldberg, ale celkově mě teda moc nebavil, ani mi nepřišel vtipný, spíš jsem odpočítávala čas, kdy už bude konec :/ navíc vždycky, když tam nastal nějaký zlom, tak to byla hrozná blbost, že by nikdo nečekal, že tohle vůbec někoho napadne, že se stane.. ()

Marek1991

Veľká šialenosť. Začínam si myslieť, že sa chceli pripodobniť nejakým balkánskym filmom. Lenže to nevyšlo a vznikla z toho akási zlátanina, plná hystérie, nudy, nevkusu a nevtipu. Síce pár gagov tam bolo a aj som sa nakoniec zasmial, čo u mňa zachránilo aspoň jednu hviezdu a najmä príbeh bol nakoniec ako tak zaujímavý, ale ozaj to bol z väčšej časti útok dynamikou a akýmsi nesúvisom scén na diváka. Táto paródia na seriály a telenovely nakoniec nedopadla zmysluplne a tak ako nejaké tornádo prišla, tak aj odišla. ()

Blazkowicz

No dobře, tak tento už byl opravdu poslední v mém maratonu. Trochu ztřeštěné, ale zajímavé prostředí a občas humorné scény. E. S. jako vždy vizuálně fantastická. Nicméně se budu muset se slzou v oku rozloučit. Příhodně to pak vyšlo na něco, na co jsem čekal dlouhou dobu a ono to dnes (asi) nedopadlo tak, jak jsem chtěl. A mrzí me to dost. 3-* ()