Lama.Lama

No, začátek to mělo skvělý, pak už jsem to jen projížděla, protože to se vážně nedalo! Neustále se opakující schémata, do paláce si chodí kdo chce, jak chce, totální dějová debilita a mnoho dalšího mi nedovolí dát víc jak dvě hvězdy. ()

Krysap

Naprosto stejny nazor, jako Lama.lama. A pritom ten prvni dil byl luxusni.. Pak to zacalo byt cim dal vic nudnejsi.. skoda. Byli tam dobri herci, samotnej pribeh taky nebyl vubec spatnej. Ale to s tim palacem a naprosto zbytecnou strazi na mistech, kde museli byt nejvetsi profici.. to je proste k nasrani. Chcete neco od krale? No tak si k nemu zajdete, ne? Primo do jeho komnaty, maximalne date hlidacum par facek a oni vas pusti.. Tohle me stvalo uz ve vic serialech, ale tady to dosahlo vrcholu . Znova opakuju, skoda promarnenyho potencialu, co tohle drama melo. ()

Jirka_Šč

Po epizodě 15: Z velké části mnohokrát viděné. Určité, stále identicky vyslovované, fráze (jako když se někdo na něco ptá, oslovuje krále, atd.) dokáží iritovat. Stejná intonace jako v mnoha jiných seriálech a mnoha filmech (ako keby ich jedna zvuková karta mala). Už to tahá uši. I kulisy jsou mnohokrát viděné. Co dostává seriál z průměru, je Kim Sae-ron. Hraje postavu sedmnáctileté a později dvaadvacetileté dívky - ve svých aktuálně stále ještě patnácti letech! V mých očích nejlepší herečka na place a netuším (doufám), co z této holky ještě vyroste! (speciálně je cool, když jí zbělejí vlasy) ■ Po epizodě 18: Zatím 71%. Některé hloupé prvky porovnatelné se seriálem Faith, ve kterém si zlosynové chodili do přísně střeženého královského paláce jako do hypermarketu (přesto jsem tomu dal 4*). ■ Finálně: Snižuji hodnocení o hvězdičku. Porovnal jsem s věcmi, kterým jsem dal 4*, v závěru mě mnohé pasáže nudily a výraz tváře, který ze sebe v poslední scéně dostane Kim Sae-ron, to nezachrání. Přestože se jedná o pokus vyjádřit něco, co asi ještě žádná patnáctiletá herečka nevyjádřila. Video ost: https://www.youtube.com/watch?v=qM4EPNPQzw4 ()

• Jun Heo (허준, 1537/1539 - 1615), v tomto případě ztvárněném jihokorejským hercem Shi-yoon Yoon, byl skutečnou historickou postavou pestrobarevných korejských dějin. Přinejmenším se to alespoň předpokládá. Vůbec jakýchkoliv zmínek o jeho životě je totiž jen velmi málo. Korejští historikové samozřejmě tvrdí, jak inteligentním ve skutečnosti byl a co všechno dokázal, co zakusil a čím si prošel. Do své pozice královského lékaře byl povýšen v devětadvaceti letech. Což je samo o sobě unikátní, protože běžnou praxí tehdy bylo se v daném věku ještě stále učit od svých učitelů a mistrů. Ale těžko říct, jak to ve skutečnosti bylo. Jun je dokonce autorem lékařského průvodce 'Dongui Bogam' (동의보감), který je stále i dnes považován za jednu z tradičních korejských lékařských knih, v níž lze objevit nejenom zaznamenané lékařské postupy, ale také seznam tehdy známých bylin a jejich účinků, tehdejších nemocí apod. Ba co víc, ještě i v současnosti se lze na území Jižní Koree setkat s jeho lékařskými postupy. A to možná právě proto, že se Jun během své praxe nevěnoval jen královské rodině a všem těm svým raritním bylinným extraktům, ale také prostým lidem, chudým a bez peněz, které léčil za použití obyčejných a všudypřítomných bylin, jež si mohli právě i oni dovolit. A aby věděli jak na to i bez jeho pomoci, psal jim dokonce ve srozumitelném přepisu korejského jazyka léčitelské postupy. Samaritán a člověk na svém místě. Není se tedy čemu divit, že se s jeho postavou lze setkat v tolika televizních či filmových ztvárněních: jihokorejský herec Soon-jae Lee, veterán jihokorejské kinematografie, jej v roce 1976 ztvárnil ve filmovém snímku Jibnyeom, In-seok Seo se o jeho postavu v roce 1994 opíral v televizní sérii Dongui Bogam, zatímco Joo-hyeok Kim a Han-byeol Kang se o jeho ztvárnění postarali během rozsáhlé televizní série Hur Jun, The Original Story. (Conspi)
  • Herec Choi Sung-Won, ztvárňující v prvních epizodách vedlejší postavu ustrašeného přítele hlavního hrdiny Yoon Si-Yoona, odstoupil z seriálu, když mu v průběhu natáčení 4. 5. 2016 diagnostikovali leukémii v počátečním stádiu. (Jirka_Šč)