Ukrajina v ohni

(neoficiálny názov)
  • USA Ukraine on Fire

verbal

S denacifikací svévolným vpádem na území suverénního státu rozhodně nesouhlasím! Ovšem je za tím rozhodně daleko víc zmrdstva skutečně nacistické vládnoucí ukáčkovské oligarchie, než solidně vypláchnutému neomarxistickému stádečku tvrdí sluníčková „prozápadní“ média, předstírající tu jednotný šik odporu proti „zlému caru Vladimírovi“. Čili díky tomu tolik blahodárnému, sveřepému altruismu, k němuž jsme bezmocně nuceni Uršulou de Lejnovou, bolševickými loutkovodiči senilního amerického dědka a našimi impotentními lízači prdelí nenanžerů z Evropské Utopie, za tři, čtyři měsíce nebudou muset nosit svetry soudružky Pakárnové a svítit svíčkami pouze vybraní politici s akciemi ČEZu a zkurvenci, vychcaně nyní spekulující se záměrně vytvářenou a sqostně výnosnou panikou na energetických burzách, kteří jako jediní budou mít na složenky. Kam až to povede? Přestaneme svítit, topit, jezdit auty, a nakonec i oblékat se, žrát a možná taky dýchat, jen abychom donchichotsky ušlechtile stejně nezabránili vůbec ničemu? Opravdu už je národní suverenita natolik v zevním genitálu, že nás proste budou mrdat silnější unijní psi a my budeme jen poníženě vrtět ocasy a čekat, jestli náhodou něco nespadne ze stolu? Pan Kámen je sice tendenční a umně míchá pravdy s polopravdami a fámami, ovšem ty pravdy jsou velmi jednoduše ověřitelné, čili kdokoliv s IQ nad 80 a funkční neurovegetativní soustavou by měl začít minimálně pochybovat a ptát se! Jenže mezi těmi extrémy už nás moc nezbývá. Vypatlaní kokoti zleva, co si nevidí na špičku čuráka, prostě bezmyšlenkovitě nasázejí odpady a každého s jiným, byť opodstatněným, názorem označí za proruského pamrda a voliče SPD. Vypatlaní kokoti zprava, co si nevidí na špičku čuráka, prostě bezmyšlenkovitě nasázejí pětky a každého s jiným, byť opodstatněným, názorem označí za komunistu a vlastizrádce. Jenže nic není tak černobílé, pravda je někde venku, jakož i například rozumný kompromis mezi hrabivou maďarskou kundou, nacistickým a rasistickým ťamanem a rádoby humanitně žvanivou profesorskou EU subinkou, pasenou akorát jinými oligarchy, exponenciálně se ještě více spekulativně vykrmujícími na současném statutu kvok. Historie už nesčetněkrát prokázala, že solidarita, a to jak opravdová, tak falešná, je v řešení geopolitických krizí naprosto k hovnu, tudíž pomáhat ano, ale ocaď pocaď. Dozajista mě teď kohorta rudých sqotterských smažek a hysterických batikovaných matek označí za odporně necitlivého, cynického a nesoucitného bílého heteroseksuálního šovinistu, ale jsem toho neochvějného názoru, že vydržovat si Ukáčka, která by nás v opačném gardu už ze svého animálního naturelu měla totálně v prdeli, a „ničit“ Rusko neúčinnými gestovými pičosankcemi, to vše za cenu vlastní hmotné nouze, hmotné nouze svých rodin, přátel a v konečném důsledku i celého národa, je vrchol utopistického megakokotismu nebo vykalkulované zlovůle pár spekulantských prasat! ()

*CARNIFEX*

Zlý zlý OLIVER! Ako si sa opovážil klásť otázky Ty fašista! Čo tam potom, že nehovoríš svoje názory, stačí, že vystupuješ v tomto proRuskom dokumente, a si - odsúdený! Inteligentný človek dokument rozdelí do viacerých sekvencií, pričom si zoberie čo uzná za vhodné v rámci únosnej miery, no v žiadnom prípade ho nemôže vnímať ako "sväté písmo" objektívne mapujúce konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou. Kokotkovia so zlými jazykmi budú tvrdiť, že všetci čo dali viac ako dve hviezdy, sú EŠTÉBÁCI, či tajní agenti KGB. Nuž, tak teda opatrne so svojimi hodnoteniami, lebo je veľmi pravdepodobné, že budete označený za ruského trolla, ktorý skončí s prívlastkom fašistu. No a čo dokument? Nuž propaganda ako hrom to je, ale tak skúsme objektívne vymenovať dokumenty o USA a ich "mierových misiách" v Jemene, Sýrii, Afganistane, Somálsku, či Iraku. Ľudia to určite "pochopia" :) ()

MM_Ramone

Ukrajina je hraničnou zemou. Je to miesto, kde sa stretáva východ so západom. Ukrajina vždy bola východiskovým bodom pre západné krajiny, ktoré sa chystali expandovať na východ. Vždy za to Ukrajinci platili najvyššiu cenu. Potrebovali mnoho vynaliezavosti, aby prežili. Ich taktikou sa stalo vypočítavé striedanie strán. V polovici sedemnásteho storočia ukrajinský vodca Bogdan Khmelnitskiy porušil sľub s Poľskom a spojil sa so silnejším Ruskom. O päťdesiat rokov neskôr vypukla Rusko-Švédska vojna a ďalší ukrajinský vodca Ivan Mazepa zrušil spojenectvo s Ruskom. Spojil sily so švédskymi okupantami. Mnoho krát bola história Ukrajiny napísaná tretími stranami, ktoré hľadeli jedine na svoje záujmy. V roku 1918 sa Ukrajina stala prakticky nemeckým protektorátom. Pred druhou svetovou vojnou ovplyvnil Ukrajinu pakt Ribbentrop-Molotov. Keď sa vojna začala, veľká časť západnej Ukrajiny vítala fašistické nemecké vojská ako osloboditeľov a otvorene kolaborovala s Nemcami. Boli vytvorené nacistické prápory ako SS Galizien, Nachtigal a Roland. Dobrovoľne sa do nich prihlásili tisíce Ukrajincov. Do histórie sa zapísali nesmiernou krutosťou voči poľským, židovským a ruským obyvateľom na ukrajinskom území. Členovia týchto fašistických vojenských oddielov sa regrutovali z Organizácie ukrajinskych nacionalistov (OUN), založenou v roku 1929. Ich hlavný cieľ bol etnicky očistiť Ukrajinu. Vodcom tejto nacistickej organizácie bol Stepan Bandera. Jeho OUN zabila dvestotisíc Židov. Najznámejší masaker sa stal koncom septembra roku 1941 v Babim Jaru pri Kyjeve. 33771 Židov bolo zabitých ukrajinskými nacistami. Ďalší strašný masaker bol spáchaný vo Volyni v priebehu rokov 1943 až 1944. Genocída bola vedená Mykolajom Lebedom. 60000 ľudí vo Volyni, 40000 ľudí vo východnej Galicii sa stalo obeťami tejto etnickej čistky. Potom čo bol nemecký wehrmacht vytlačený sovietskymi vojskami z Ukrajiny, banderovské jednotky pokračovali v partizánskej vojne proti Červenej armáde. Útočili na ukrajinské mestá a dediny. Zabíjali civilné obyvateľstvo. Po vojne sa stala Ukrajina súčasťou Sovietskeho zväzu. Od roku 1946 však USA nikdy nespustila pozornosť z Ukrajiny kvôli jej strategickej dôležitosti. Americká rozviedka úzko spolupracovala s ukrajinskou nacionalistickou organizáciou proti ZSSR. CIA pomohla Stepanovi Banderovi a ďalším ukrajinským fašistom emigrovať a skrývať sa na území západných štátov. Zastavila vyšetrovanie ich zločinov proti ľudskosti. V samotnej Ukrajine zostal duch fašizmu silne zakorenený. V tichosti bol predávaný z generácie na generáciu. Po rozpade Sovietskeho zväzu začal znova bujniet. Otvorene sa začal Bandera oslavovať ako národný hrdina. Heroizoval sa Dmitrij Dontsov, ktorý bol otcom krajnej pravice, Andriy Melnik, vodca frakcie OUN, Roman Shuhevich, vodca ukrajinskej nacistickej armády a mnohí ďalší vojnoví zločinci. Znova sa začali formovať fašistické organizácie. Narodny Rukh, Svoboda, Trojzubec, Pravý sektor, Azov. Zahraničnými mocnosťami bola zorganizovaná farebná revolúcia, ktorá zosadila právoplatne zvoleného prezidenta, odstránila legitímnu vládu a na ich miesto dosadila vlastizradcov a kolaborantov. Znova sa začal teror vôci občanom hlásiacim sa k ruskej národnosti. Za finančnej a ideologickej podpory Spojených štátov amerických sa Ukrajina stala novou baštou fašizmu. To všetko viedlo k tomu, že sa teraz ocitla "Ukrajina v ohni". **** () (menej) (viac)

Vitex

Do 95 minut natlačené všechno, co se nedostalo do západního mainstreamového zpravodajství v době, kdy mělo. Jako začátek pro vlastní dohledávání informací dobrý (proto pět), i když mapy jsou klasicky americky často dost blbě (nápis Slovensko tam, kde je ČR :-) ). ()

Marze

Dokument spíš zaplavuje než informuje. Když na Maydan přijeli američtí senátoři v čele s MacKeynem , vypadalo to jak polibek smrti a ukázalo na budoucí válečná léta. ()

Arsenal83

Na urobenie si objektívne obrazu povinnosť vidieť. Pohľad z druhej strany. Treba okresať nános propagandy na jednej i druhej a človek sa dopátra k pravde. Určite rýchlejšie než vlajočkami v profiloch na sociálnych sieťach a nepokrytým poberaním jednostranných správ z mediálnej žumpy. Určite výstižným je komentár Carnifexa. ()

Morholt

Stoneova odpověď na Winter On Fire. Už během úvodního dějinného výčtu bylo celkem jasné, za kterou stranu bude dokument kopat. Tvůrci sice zmínili kdejakou blbost, která měla mít v budoucnosti dopad, ale ukrajinskému hladomoru se jaksi obloukem vyhnuli. Majdanské události jsou tudíž také zpracovány jednostrannou optikou. Nicméně přeci jenom to tady působí kapánek vyváženěji a některé věci dávají větší smysl, což je dáno i tím, že Stone a spol. se nenachávají tolik unášet emocemi, ale předkládají pouhá fakta. Že je občas trochu zapatlají, aby jim vyhovovala, je věc druhá. Každopádně tady strašně záleží na tom, na jaké straně stojíte. Zastánci Majdanu budou prskat, odpůrci naopak prohlašovat "My jsme to říkali!". Pravda je pochopitelně někde mezi. 50% ()

Garson

Průměrný dokument bez nějaké vypovídající hodnoty.Je mi tak nějak ukradená minulost Ukrajiny a více mě zajímá současná vyhrocená situace.Tento rok slavím kulaté výročí 20 let od ukončení své vojenské základní služby a nerad bych vytahoval ze šuplíku vojenskou knížku jen proto,že jsme členy NATO a že chce někdo posloužit cizím mocnostem.Při psaní tohoto komentáře poslouchám píseň THE CURSE od dánské zpěvačky AGNES OBEL,která mi dokáže svou melodií vykreslit budoucí události evropského konfliktu a který se blíží rychleji než letní dovolená.Poslouchat tikot v této písni je jako poslouchat tikot metronomu v obleženém Leningradu,který tikal po celou dobu obléhání a udržoval zbytek života ve zpustošeném městě za 2.světové války.V současném konfliktu Západ proti Východu vůbec nejde o ukrajinské území,ale o to dotáhnout Studenou válku po více jak 60 letech do zdárného konce protože prakticky nikdy neskončila jen se skryla za kapitalistické rozdělení světa a nikdo přesně nedokáže určit zda z toho nebude ta dlouhodobě očekávaná 3.světová válka.Podle mého názoru je příčinou celého problému kromě evropských sankcí vůči nevinnému Rusku i zfalšovaná prezidentská volba v USA a tak následná prohra Donalda Trumpa.Teď v Bílém domě sedí Joe Biden a to je ten hlavní důvod proč nebude mít Vladimir Putin žádné zábrany střetnout se s kteroukoliv armádou na ukrajinském území.Prohra Donalda Trumpa v prezidentských volbách je ve skutečnosti to obávané červené tlačítko na které se přes 60 let čekalo až ho někdo zmáčkne a kupodivu ho nezmáčknul nikdo z vysokých vojenských představitelů armády jak se předpokládalo,ale stiskli ho najednou milióny Američanů a vzali tak nevědomky na sebe riziko největšího konfliktu v moderních dějinách který nastane po Valentýnu. ()

Daddko odpad!

Ukrajina v akom ohni ? V porovnaní s bombardovaním Srbska kazetovou muníciou s obohateným uránom idú Rusi po špičkách. Skôr bude Ukajina v mraze. Skončí ako všetci votrelci na zamrznutých pláňach...Napoleom, Wermacht, Maďarská a Rumunská armáda.... Приезжайте в Россию, зима близко! ()

Forsberg11

Trochu komplexnejší pohľad na situáciu na Ukrajine ako nám ho ponúkol zaujatý Netflix. Očividne preto tu má v porovnaní s ním zanedbateľný počet hodnotení. Ľudia bažia po pravde ale, akonáhle majú možnosť pozrieť sa na veci z druhej strany, odvrátia zrak a nevedomky žerú propagandu zaujmových skupín, ktoré im vymývajú mozgy. Zaujímavosťou na tomto dokumente je najmä to, že ho produkoval sám Oliver Stone, ktorý tu osobne vedie rozhovory s Putinom, Janukovičom, či bývalým ministrom zahraničných vecí Ukrajiny. Skutočne pútavý a vyvážený dokument, ktorý poskytuje odpovede na mnohé otázky, bohužiaľ však ešte viac otázok nastoľuje. Úbohá Ukrajina bola k takémuto osudu odsúdená už dávno. Ako inak sa dostať čo najbližšie k Rusku? 85 %!! ()

LudeCZek

jednostranný, manipulační a proruský odpad. USA není o moc lepší než Rusko, ale tohle měl být dokument a jako dokument je to t¨těžce nevyvážené, konspirační a podsouvající svou pravdu. ()

Spacecore

Na začátek musím zdůraznit, že jsem ukrajinec narozený na Donbasu, kde jsem žil svých prvních 7 let života a nyní žiju zde v Čechách. Nejsem ani na jedné straně konfliktu, protože jsem něco jako křesťanský anarchista po vzoru Tolstoje. A snažím se o vybalancovaný pohled na situaci jak z pohledu lokálního, kdy jsem stále napojen na své příbuzné žijící celý život přímo v epicentru celého toho ukrajinského extempóre a také z pohledu geopolitického. Faktem je, že všechny tyto dokumenty, ať už ty, co tu jsou anebo ty co budou jsou jako hrabání se v hovnech a jejich zkoumání. Ani Rusko ani Ukrajina nejsou dobré strany. A není to ani EU ani USA. Především jde o peníze, moc, vliv a válka je jen prostředek. Čili celá situace na Ukrajině nemá hodnou ani zlou stranu. Všichni jsou stejně zlí. Myslím vlády, lidé si nezaslouží umírat pro důvody, kterým ani nerozumí. A že jim nejde kolikrát rozumět, je vidět i na tomhle dokumentu, kdy ani tvůrci pořádně nevědí třeba proč a jak vznikl majdan, vše je o doměnkách. Tak mi řekněte, jak pak fungují masy, které se takového majdanu účastní? No, to je jedno. Další věc je ta, že takový dokument se nedá hodnotit adekvátně. Je tendenční a zaměřený na ruskou stranu. Kdyby se točil dneska, vsadím se, že bude otočený zase trochu opačně. Ale faktem je, že Ukrajina má velký problém s nacismem. A argument o tom, že náckové jsou v každé zemi je lichý, protože na Ukrajině tito lidé už desítky let a zejména v době války od roku 2014 provádějí naprostá zvěrstva. U nás náckové plkaj u piva, na Ukrajině znásilňují, vraždí a mučí. A protistrana to pak dělá samozřejmě obratem na oplátku taky. Ze zkušeností mých příbuzných (ostatně i mých) nemohu říct nic dobrého o ukrajinské vládě a západní média záměrně nebo zaslepěně přehlíží hříchy UA, které jsou nemalé. Zároveň nemohu říct nic dobrého o Rusku a jeho autoritářské diktárotské vládě. Zkrátka stejně jako jsou oba národy příbuzné, tak jsou i stejně debilní. Je to tak. A já jako donbasák s jak ruskou, tak ukrajinskou krví si myslím, že mám střízlivý pohled, který z principu nemůže být vyvrácen kýmkoliv tady. Co tedy chce básník říci? Dokument je silně pro-ruský, ale to nemění nic na tom, že ukazuje fakta, která jsou a která vedla k celé té šlamastyce jejíž jsme teď součástí. To, že Putin zaútočil na Kyjev a zabíjí nevinné civilisty apod. je samozřejmě taky pravda. Jak říkám, v tomhle jsou čuráci všichni, tak vás prosím, nevybírejte si strany a neprovolávejte slávu ukrajině, protože jde o nacistický heslo. Děkuju. ()

cyphercz

Ano, je to celkem jednostranně pojaté, ostatně Stone se tu baví pouze s Putinem, Janukovyčem a jedním z jeho ministrů, ale i tak je naprostá většina toho, co je v dokumentu zmíněno a ukázáno, lehce ověřitelné i ze západních zdrojů, ať už se to místním odpaďákům líbí nebo ne;) Majdan má s demokracií asi tolik společného, co státní převrat v Československu v 48. ()

gonga odpad!

Divím se, že v této sračce nehraje taky ten dement Segal a vylitý blb Depardieu. Co také čekat od rusofilcko a bolševika Stonea než ubohou propagandistickou slataninu. Zdejší russofilcky můžou táhnout do Ruska, když ho tak obdivuji, bude to lepší, než když se budou snažit nastolit Rusko tady. ()

Lucas87

Ukrajina je bohatá, akorát oligarchové žijí na úkor obyčejných ukrajinců. Bohužel pak nám tahle chátra cestuje v minibusech po Evropě a dělá bordel na ubytovnách, protože mají zemi v rozkladu a raději pracovně z ní utečou. ()

Blazkowicz odpad!

Jelikož jsem tento semestr absolvoval jedno PVP o filmech a propagandě, tak byl film o něco jasnější už od začátku. Ať se nikdo nenechá zmást, tady o dokument opravdu nejde. Jednostranná propaganda jede na plné obrátky. Ať už vynecháváním nevhodných faktů (hladomor na Ukrajině a co taková Janukovičova vila nebo oligarchové v Rusku nejsou?) nebo přesně cíleným střihem, mluveným slovem a hudbou. Dokument je přece o tom, že divákovi naservíruje fakta a nechá ho popřemýšlet (můj názor). Tady už je ale divákovi přesně řečeno, co si má myslet. Ukrajinci jsou náckové, všechno financoval Soros a za Majdan může Kalousek. Nikdo nezávislý tu nevystupuje, pouze Stone jako prodejná děvka. Už od dob jeho protiválečných filmů je to prostě sráč, který by se měl sbalit a odletět do Ruska. Stejně jako všichni místní ruští švábi vychvalující toto dílo do nebe. Schválně si zkuste do vyhledávače zadat slovo "rus" a to je teprve prdel. Rusovi nejde věřit ani hovno. Zajímavé počtení třeba tady: https://khpg.org/en/1480891067. Zítra si musím dát tu "západní" propagandu o Majdanu. ()