Tento dokument nám dává nahlédnout do kuchyně mistra filmových tónů, rodáka z anglického Yorku, majitele pěti sošek Oscara za čtyři filmy a jednoho za filmovou písničku - Johna Barryho. Své první dva Oscary získal za film BORN FREE – VOLÁNÍ DIVOČINY. Následoval Oscar za film THE LION IN WINTER - LEV V ZIMĚ s vynikajícím Peterem O'Toolem. Romantickou hudbou k filmu OUT OF AFRICA - VZPOMÍNKY NA AFRIKU si získal další nominaci na Oscara, kterého získal jako čtvrtého v pořadí. V roce 1990 získává zatím svého posledního pátého Oscara za film DANCES WITH WOLVES - TANEC S VLKY.
John Barry je také autorem ústřední hudby k sérii filmů s agentem 007, která se používá dodnes ke všem bondovkám. (pávek)

LiVentura

Člověk-Génius, málo takových, tady na csfd je několik desítek z celého světa, kteří nám dali nejkrásnější chvíle našich srdcí, pocit sebeuvědomění si, pocit sounáležitosti, chuti žít a velké vnitřní síly žít. Děkujme Mistrům, že nám v této neutěšeně se rostoucí době dali nahlédnout do oáz klidu a svého umu. ()