Akce Rys je krycí jméno pro nácvik přežití v týlu nepřítele. Pro tři mladé vojáky Aleše, Otu a Františka to znamená přežít deset dní v lese, nenechat se chytit ani vlákat do léčky, denně podávat informace o pozorovaném objektu a to vše s dávkami potravin na pouhé dva dny. Takový úkol může splnit jen dobře sehraná parta. Mezi Otou a Františkem však není vše zcela v pořádku - jejich problém se jmenuje Marie. (mibara)

Hennes

Jsem rád, že CS Film pro nás "vyhrabal" tento poměrně neznámý snímek. Nostalgie a vzpomínka na dobu povinné vojenské služby. Rota průzkumáků rozdělená do tříčlenných družstvev se vydává na deseti denní akci. My sledujeme trojici hlavních hrdinů, kteří se kromě bojového úkolu musejí také vyrovnat se vztahy a problémy mezi sebou. ()

vitekpe

Spravne kamaradstvi a cestnost se nejlepe vybuduje mezi chlapci v ramci ZVS. Uplne pitomy film z vojenskeho prostredi. Nejlepe to cele opisuje Adamiruv vykon. Ten to proste jen odmluvil a odstal. Chudak, asi to dostal rozkazem... :) ()

Johnny.ARN

Dejovo slabé, ale je úžasné vidieť, čo všetko prieskum má so sebou a s čím musí prežiť. A najdesivejšie je to, že tie kanady do nedávna boli súčasťou armády a sapíky stále sú! 2 z 5 ()

Elden75

Předchůdce filmu Copak je to za vojáka, který na trojici průzkumníků ukazuje při krizových situacích jejich skutečné charaktery. Pěkný byl i samotný závěr filmu. ()

1234Horymir

Zajímavý film, který jsem dosud neviděl. Na "Copak je to za vojáka" děj nemá, ale bylo hezké vidět herce za mlada a v rolích, které pro ně nebyly typické. Pobavil mazák Pavelka šůrující schody (s koštětem na násadě zlomené na půl - pro půlročáky), řidič V3S (u brány) s knírkem - evidentně skutečný záklaďák zo Slovenska ... Jako bych tam znova byl. Brrr. ()