Brothers

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma / Thriller
USA, 2015, 11 min

Příběh dvou bratrů Toma (Ethan Sailor) a Jakea (Griffin Fox Smith) a jejich problematického vztahu. (LUKICKK)

Beckett51

Takový kraťasy můžu. Neni to nic přelomovýho a rozhodně by se tam dalo využít trochu víc symbolů a podobenství, aby to působilo celistvějc a mělo to větší přesah, ale atmosféricky je to naprosto špičkový, kamera a režie jako vždy u Eggerse mistrovská a výkony hlavních představitelů taky naprosto v pohodě. ()

swamp

Příběh dvou bratrů žijících se svou babičkou v blízkosti přírody. Starší z nich je dominantnější a je jen otázkou času, kdy bude chtít mladší bratr překročit jeho stín. ()

LUKICKK

Necítím z toho nikoho jiného než Eggerse, jeho typický rukopis, který znám z filmů, je to moc fajn vidět v takovémto kraťasu. ()

samkko

Nevím jak vy, ale já tu prostě toho Eggerse cítil na plný pecky. Všechy stálé, dlouhé záběry na temnou přírodu a osady taktéž nechybí. Na to že to mělo 10 minut, si myslím, že se to docela dalo, i když mohl být děj vyvinutý nějakým jiným a méně předvídatelným směrem. ()

Comida

Sice kraťas Brothers nedosahuje takových vysokých kvalit jako Eggersův celovečerní debut, nicméně profesionální režie je samozřejmostí i u tohoto skvělého snímku. Vyzdvihnout hlavně musím precizní posazení kamery a zabarvení u jednotlivých scén. Celé to zdobí depresivní atmosféra, která diváka naprosto pohltí. Jen škoda že pan Robert Eggers neměl již v této době po ruce zdatnější herecké obsazení. Ne že by výkony mladíku byly otřesné, náhodou naopak skvělé, jen např. Anya Taylor-Joy či Ralph Ineson v The Witch předvádí úplný herecký koncern, jenž je o několik úrovní vyšší. 8/10. ()