Melanie Parkerová (Pfeiffer) žongluje mezi kariérou architektky a rolí svobodné matky. Jack Taylor (Clooney) se vyhýbá závazkům, pracuje v novinách jako autor všemi milovaných sloupků a svou dceru si k sobě bere každý druhý víkend. Když jejich děti zmeškají školní výlet, Melanie s Jackem souhlasí pro jeden den s hlídáním svých dětí. V následujících dvanácti hodinách dojde k mnoha nepovedeným štastným náhodám, které rozhodnou o nečekaném konci... (oficiálny text distribútora)

Piggsy odpad!

Režisér tohodle filmu je pěkný sráč. Myslí si, že když natočí komedii se slavnými herci, tak se z toho všichni poserem smíchy. Já jsem se ale nezasmál ani jednou. Děj je jeden velký kýč a nemůže ničím překvapit. Je totiž tvořen scénami, které už jsem viděl ve sto jiných filmech. Ani dobrý herecký výkon George Clooneyho nic nezmění na tom, že to celé stojí za hovno. Ale co, proč já se s tím tady vlastně otravuju? Odpad a hotovo! ()

kingik

Novinář Jack Taylor musí několik dní hlídat dceru, protože její matka odjíždí na svatební cestu s novým manželem. Jenže Jack dceru nejenže nedovede k exmanželčině přítelkyni Melanii, ale ani ji včas nedopraví do školy. Tím pádem překazí školní výlet své dceři i Melaniinu synovi. Tak začíná kolotoč, v němž se točí pološílení zaměstnaní rodiče, jejich děti i láska. Příjemný snímek, který se ať se snaží jak se snaží, nedokáže vymanit z osidel průměrnosti. A to si Michelle Pfeifferová a George Clooney počínají více než zdatně. 60% ()

Jara.Cimrman.jr

"Kdybych někdy předstírala zájem o muže, tak mě zastřel." Kdyby ke mně byl život ještě o něco štědřejší, tak bych byl sympaťák jako Jack a domů by si mě odvedlo něco tak úžasného jako Melanie. Pak už bychom si jenom užívali, nestárli a neměli žádné děti, které by nám v tom bránily. Nicméně je to tak, jak to je a já mám zakázáno si na cokoli stěžovat, tak si alespoň občas užiju Báječný den se dvěma báječnými lidmi. Mě je s nimi prostě dobře a za to jsem ochoten zaplatit hvězdami. ()

Anderton

Tvorcovia si myslia, že keď sa to bude odohrávať vo fotogenickom New Yorku, dajú tam dve krásne hviezdy, tak že to pôjde samo a nemusí sa vlastne ani nič napísať. Obaja sa zaľúbia v priebehu jedného dňa, dokonca tak, že im ani neprekáža si pribrať ďalšie dieťa do potenciálnej rodiny. No a za ten deň sa tam udeje toľko, že ľudia s nudným kľudným životom môžu mať nakoniec depky z toho, aký by ho mohli mať, aj keď ide o únikový film a efekt by mal byť opačný. Ale inak pohodička.... ()

SOLOM.

Zcela neškodná slaďárna, která rozhodně neurazí, zápletka nám nabídne několik úsměvných pasáží (ve kterých figurují zvláště problémy, jenž vyvolají ufňukané děcka). Pro Michelle Pfeiffer jsem měl vždycky slabost- je to sakra pěkná ženská (no spíš byla ještě před pár lety hodně atraktivní), no a charismatický George Clooney si taky nevedl vůbec špatně. Jeden z filmů, u kterých se člověk odreaguje, a to i přestože moc romantické filmy nemusí. I z toho důvodu nemám problém tomu dát klidně i slušné průměrné ohodnocení. ()

• Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)
  • Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)
  • Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)