Johanna Pasqualiová je policistka jako žádná jiná. Věčně zasněná, roztěkaná a nemotorná žena je sice strašně milá, ale coby členka policejního sboru naprosto nepoužitelná. Přestože ovládá nepostradatelné dovednosti jako jsou střelba, boj muže proti muži a policejní intuice, díky své neohrabanosti je skutečným nebezpečím nejen pro zločince, ale i pro širší veřejnost a své kolegy. Johanna, která je pověřována tak nebezpečnými úkoly jako jsou špatně zaparkovaná vozidla a krádeže v obchodech, ve volném čase neustále trénuje, aby dosáhla svého snu – stát se první ženou, která vstoupí do elitní jednotky francouzské policie RAID. Poté, co je z nejasných a politických důvodů přijata do výcvikového střediska RAID, se ocitne v rukou nejvulgárnějšího důstojníka Eugènea Froissarda, který nenávidí ženy ze všech nejvíc. Tato nepravděpodobná dvojice dostane za úkol dopadnout hrozivý gang, který má na svědomí sérii nevídaných ozbrojených loupeží v ulicích hlavního města. Nejprve však musí najít způsob, jak se naučit spolupracovat, aniž by se navzájem pozabíjeli. (HBO Europe)

Cinematrix odpad!

Johanna Pasqualiová byla nejenom úplně blbá, což by u policajta zase tak nevadilo, protože to není nic ojedinělého, ale ona postrádala sebemenší zbytky soudnosti. V rádoby komediálních situacích mi za ní byla úplná hanba, protože takového kreténa aby jeden pohledal i v řadách policistů. Zřejmě na tom měl být postavený humor, který se v tomto podání mnohdy vydával hluboko za hranice trapnosti. Možná by nebylo od věci, kdyby komedie režíroval někdo, kdo má smysl pro humor a klidně bych do castingu obsadil herce, kteří ho mají taky. ()

Lacike

Komedia o jednej nesikovnej policajtke, ktora sniva o tom, ze sa dostane do francuzskej obdoby SWATU. Co sa jej vdaka protekcii od otecka ministra podari a tak sledujeme jej rôzne eskapady, ktore mali byt zabavne. Vsetko stoji a pada na obsadeni hlavnej hrdinky a v pripade Alice Pol skôr pada. Humor je zalozeny na obycajnom gulani ocami, neustalom padani na zem alebo vydavani divnych zvukov. Predstavte si, ze by sa jedneho dna Mr. Bean zobudil a rozhodol sa, ze nastupi do SWATU. V podani Rowana Atkinsona by bol aj takto jednoduchy humor neskutocne zabavny. Nesikovnost Alice Pol pôsobi väcsinou trapne. Jej neuspechy vo mne nevyvolali ani pocit lutosti. Skôr som mal chut ju zabit. Nastastie mimo nej film funguje celkom solidne vdaka vedlajsim postavam. Sefovi Swat oddelenia, ktoreho neustale musi prehovarat jej otec, aby ju nevyhodil. Nevrly instruktor (Dany Boon), ktory nestrpi akukolvek zenu. Atd. Naviac obcas je Alice Pol natolko mimo, ze som sa nad jej ubohostou parkrat zasmial.Takze aj ked to malo ovela väcsi potencial ak by v hlavnej ulohe hrala skutocne dobra komečka, tak raz sa to dalo vydrzat bez pretacania. 5/10. ()

Acrobat

Raidu sa tu robí skôr hanba ako pocta. Čo ani neviem čo to je. Nesúrodý snímok, ktorý berie idey (vzdialené) od Taxi k G.I.Joe. Predovšetkým to stojí a padá na gagoch. Kde vo všetkých scénach som neschopný, ale na koniec strieľam ako jedna báseň. Áno, zasmiať sa dá a pripomína ženského Beana, či Englisha, ale mužské osadenstvo je nepríjemné až to bolí. Formálne sa vydarila iba pasáž ostreľovania zámku za noci. Ubrať stopáž by pomohlo. Film vo mne evokoval nerozhodnosť čím chce byť, a miestami bolo tempo doslova úmorné. Ako prča fajn, ako film to radšej už viackrát nie. (videné 14.11.2018, BDrip) ()

emma53

Dany Boon je můj oblíbenec a tak jsem ani tenhle film nemohla v žádném případě ležet ladem. Asi se někde stala chyba, buď ve mně v tom, že nemám zřejmě smysl pro humor a nebo neměl Dany svojí pověstnou múzu právě u sebe. Snaha byla, ale ta jedna hvězda je za něj a zbytek je tentokrát za dvě. Velké zklamání z mé strany. Dalo se z toho vytřískat daleko víc, toť můj názor. ()

Jara.Cimrman.jr

"Po klenotnictví je Vaše DNA a všude jsou Vaše otisky. Dokonce i na zbrani lupičů, kterým jste pomohla uprchnout." Policistka Pasqualiová je strašná. Chová se idiotsky, vystavuje na obdiv svou tupost a ještě se podivně ksichtí. Nemám ji rád. Jenže mezi záchvaty své debility mě několikrát srazila k zemi smíchy. Prostě stačilo spoutat své kolo, mlátit do krku ochranku svého otce, zmasakrovat prezidenta, střílet chlapům do rozkroku či lézt na budovu rychlostí volného pádu. Připadám si jako snadná oběť, ale já jsem se smál. Jinak ovšem nejsem žádný sexista a přesto souhlasím s prokletým Evženem v tom, že ženy do elitní jednotky RAID nepatří. Vždyť pořád čůrají a kombinézy na to nejsou uzpůsobené. Tomu říkám argument. ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (viac)