Pozoruhodný příběh natočený podle skutečných událostí se odehrává během jednoho prodlouženého velikonočního víkendu. Snímek The Hatton Garden Job sleduje čtyři stárnoucí zločince z East Endu – v jejichž čele stojí šestasedmdesátiletý Brian Reader (Larry Lamb) – a jednoho tajemného muže (Matthew Goode), kteří společně zosnují největší loupež v dějinách Anglie. Jdou po nich snad úplně všichni - maďarskou mafií počínaje a vyšetřovateli ze Scotland Yardu konče. Tahle skvadra neduživých eastendských podvodníčků ze staré školy se rozhodla dosáhnout zdánlivě nemožného – provrtat se do nedobytného a přísně střeženého trezorového sálu v úschovně klenotů v honosné londýnské čtvrti Hatton Garden, a uskutečnit největší loupež všech dob. (HBO Europe)

SOLOM.

Mezi sobě „rovnými/podobnými“ jde zcela určitě o těžký průměr, ale svým způsobem na mě tento britský krimi kousek nepůsobil zas až tak špatně. Je to sice nižší kategorie jak co se nápaditosti, kvalitě příběhu i hereckého obsazení týče, ale nic co by vás unudilo k smrti. Je ovšem pravdou, že tu je hned několik dost zdlouhavých pasážích, které se daly klidně sestříhat a finální výsledek by byl jistě lepší. Nicméně dědové se s tím vypořádali v rámci svých možností dobře. Občas vypotili nějakou tu humornou hlášku, což jim přičítám k dobru. Nicméně scénář měl být mnohem propracovanější. Takhle z toho zůstala jen průměrná záležitost na jedno zhlédnutí. Nic víc. ()

kolemjdouc

osa příběhu může někomu připadnout jednoduchá a nudná.Ale pokud se tvůrci drželi skutečnosti podle které byl film natočen, tak se asi nebudeme divit.Ve skutečnosti se totiž zlodějny provozují bez lítaček ,bouchání,střílení atd.jen hezky nenápadně :-) Možná to je těžší než vymýšlet akce při kterých by si divák kousal nehty.Všechno je o komerci.v Loupeži to výroba "nahnala" neznámými jmény herců. ()

Cinematrix

Co to bylo? Pár dědků, který jsou už asi 10 let v důchodu, si najednou umane, že jim ten důchod nestačí? Každopádně na přilepšenou není nikdy pozdě a nejlépe s infarktem na hrudi. Prostenol nám stále podražuje a už i na ty léky na vysokej tlak se musí doplácet. Takže hurá vykrást kasu. A jéje, ono to není tak snadné? V případě téhle vloupačky to snadné je, protože se nejedná o běžný návod, jak si přijít k penězům, ale o poměrně nevtipný a nedojímavý náhled na několik idiotů. Jinak vše funuje podle klasické šablony: co se podařit nemá, to se nepodaří, co se podařit má, to se už vůbec nepodaří, co má rozesmát, to rozpláče a to, co rozpláče doopravdy, je nakonec celý tenhle film. Dokonce mne to ani nedonutilo si zvednout důchodové připojištění. ()

Morholt

Příjemný oldschoolový vizuál, celkem solidní sestava známých i méně okoukaných tváří a snaha o rukopis charakteristický pro britské kriminálky. Jenže dohromady to je nuda. Za zábavný se dá označit snad jen začátek, který představuje hlavní aktéry, ale krátce poté jsem začal mít problém s pozorností. Samotné plánování loupeže a její provedení, což jsou vlastně hlavní devízy téměř všech heistovak, pak patřilo k tomu nejnezáživnějšímu. Škoda času. 25% ()

UncleG

Film, ve kterým je nejvíc supercool zpomalovaček za zvuků supercool rocku, zobrazujících jak někdo někam náhodně jde. Naprosto tragická práce s hudbou, která jakoby chtěla vykrádat Ritchieho "Lock, Stock", ale žalostně selhává. Stejně tak jako na všech dalších filmařských frontách. V ústřední gerontí skupině by člověk těžko pohledal "cool zlodějskýho dědka", jakákoli sympatie s kýmkoli z hlavních hrdinů je nemožná. Zvlášť proto, že během 100 minut stopáže se zaměnitelní páprdové tak nějak podle generátoru náhodných čísel random klackují sem a tam, aniž by udělali cokoli, kvůli čemu by se jim dal držet palec. Závěrečná vykrádačka je zajímavá asi jako sledovat jak si chcíplá vopice užívá jízdu na porouchaným kolotoči. ()

• Vrtačka Hilti DD 350 použitá ve filmu, byla použita i při skutečné loupeži. (DBlitz)
  • Film vychází ze skutečné loupeže, která se stala o Velikonocích v roce 2015 v úschovně šperků a cenin v Hatten Garden v Londýně. Pachatelé se do trezoru provrtali z výtahové šachty přes půlmetrovou železobetonovou zeď. Bylo vykradeno 300 (ze 600) bezpečnostních schránek v hodnotě 200 milionů liber. Za loupež bylo odsouzeno sedm pachatelů (věk šesti z nich byl v rozmezí 58–76 let). Čtyři pachatelé byli odsouzeni na 7 let, další dva na 6 let a jeden pachatel dostal podmínku na 21 měsíců. Jedná se o největší loupěž ve Velké Británii. (DBlitz)