Fingon

70% Němá komedie a přitom ne groteska, konečně... Clara Bow (kvůli které jsem si tento snímek sehnal) hraje sice expresivně, ale přesto naprosto přirozeně... zmínil bych se ještě o kameře, některé záběry byly vcelku slušně technicky zpracovány (zoomy a nájezd). ()

PetraMishka

Výjimečná romantická komedie němé éry představuje naprosto kouzelnou herečku Claru Bow, která měla správný šmrnc, neuvěřitelnou energii a zářila v každém záběru. Její umanutost v lovení toho správného chlapa je naprosto kouzelná, stejně jako část, kdy na sebe vezme "cejch" svobodné matky. Najít ve filmu z roku 1927 hrdinku, která ve vodě knock-outuje druhou topící se osobu, aby se tak nemrskala, je osvěžující a je velká škoda, že Clara zářila jen v němé éře. ()

Babous

Překvapivě vtipné a lehce stravitelné. S tímhle filmem jsem strávil moc příjemný večer. Ačkoliv jsem měl původně strach, že neporozumím němému filmu, dialogy byly postavené vcelku logicky a co neřekly titulky, to se dalo nasnadno domyslet z výrazů obličeje/gest. Clara Bow hrála s bezstarostnou lehkostí, jako by si natáčení užívala. Učebnicový příklad dobře zvládnutého němého filmu. ()

Matty

Jen dle prvního dojmu hraje Clara Bow slovníkovou definici dívky, která To má a která To chce (koncept „The It girl“ vešel ve známost právě až díky tomuto filmu). Sexuální objekt zosobňující To, po čem každý heterosexuální muž touží, z ní dělají hlavně muži, kteří ji nedokážou přijmout jinak než jako roztomilého diblíka. Dlouhodobější vztah s podobnou dívkou pro zábavu je pro ně nemyslitelný. Kdyby se stala jejich manželkou nebo matkou jejich dítěte, ztratila by To, nebyla by již více nedosažitelným zosobněním tajných tužeb bez vlastní subjektivity (Id by se proměnilo v Ego, chcete-li). Proto Cyrus ztrácí zájem, když ji vidí jako matku (byť falešnou, což ale neví). Odmítnutá Lou se ale do jeho života vrací jako neodbytná myšlenka (na To), jako špatné svědomí, aby vykonala pomstu převrácením rolí. Kořistí se nově stává dosavadní lovec. Lou si uvědomuje, že její moc spočívá v tom, že může odmítnout, po čem muž touží, nebýt jeho holkou (ať v práci, kde od něj za své rozličné služby dostává peníze, nebo mimo ni). Teprve oboustranné poznání, že to jde i bez Toho (It-less), z nich dělá svobodné bytosti, neovládané chtíčem, nenucené hrát očekávanou roli, a schopné plnohodnotného vztahu. Dvojsmyslnými mezititulky, množstvím odhalené (ženské) kůže i otevřenou tematizací sexuality jde o prostopášnou zábavu, která se hravě vyrovná předkodexovým filmům zvukové éry. 75% ()

• Nejslavnější film Clary Bow, která díky němu dostala přezdívku "It girl" ("it" bylo běžným eufemismem pro sex-appeal). (raininface)
  • Elinor Glynová, autorka námětu filmu, ve snímku ztvárnila sama sebe. (StevenW.)