Victoria Spicková (Virginie Efira) je právnička, jejíž milostný život je pustý a prázdný. Na svatbě se znovu setká se starým kamarádem Vincentem (Melvil Poupaud) a narazí na břídila Sama (Vincent Lacoste), kterého úspěšně hájila u soudu. Následující den je Vincent obviněn z pokusu o vraždu své přítelkyně. Jediným svědkem je pes oběti. Victoria zdráhavě souhlasí, že bude Vincenta obhajovat, a najme si Sama jako svého au pair. Tím se ve Victoriině životě rozpoutá sled pohrom. (Cinemax)

dopitak

Cinemax a jeho české znění mě sice přivedlo na stopu filmu, sehnal jsem si ale původní znění. Film je zvláštní, jako kdyby ani sami tvůrci nevěděli, jestli chtějí klasickou stavbu s happy endem, nebo jinak vyprávěný příběh o vyhořelé právničce. Virginie jde do naha a je ohromně sexy, škoda, že nahou scénu má jenom jednu a v nedokonalém osvětlení. Vincent je nesympatický zajíček. Na můj vkus trochu televizní produkce, s některými horšími záběry. ()

Gmisiycs

Nevím, proč firma Cinemax přisoudila filmu obsah, jenž je uveden výše. Film je evidentně o něčem jiném. Žánr francouzské komedie taky není to, co ve filmu nacházím. Trocha úsměvnosti v něm je, ale je to spíš o té tragické úsměvnosti. Já alespoň viděl dost hluboký příběh, viděl jsem celkem kvalitní provedení od herců a ta hvězda dolů je samozřejmost, film ani neměl ambice na nějakou plnou palbu. Spíše se snažil ukázat, že na planetě Zemi nežijí jen genderky z jůeséj, ale i normální ženy, jejichž život vypadá absolutně odlišně od trapáckých amerických scénářů. Zítra to skouknu znovu s mojí robou, až přijde z rachoty ... a nebude mi to ani moc vadit. To je asi výstižnější hodnocení, než hvězdy či komentáře. PS: Nahá scéna je také ňamňam! Děkuji Virginii za příjemný závěr večera. ()

BOURQUE

Typické Francúzke semienka je vidieť. Je tu aj celkom slušný základ pre film, zahrnujúci do seba aj prostredie súdnictva. Hotový výsledok je však miestami dosť pasívne s viacerými nevypracovanými scénami. P.S.: Virginie Efra je stále vo skvelej fyzickej forme. Inými slovami, vypadá neskutočne dobre. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

kaylin

Jak vyřešit takovou menší osobní krizi, jak být dál úspěšnou právničkou a jak se starat o svoje děti? Moc jednoduché to není, hlavně když ta krize vlastně není vůbec malá, ale je docela velká. Victorie si tu cestu hledá přes románek a možná na konci najde sebe samu. Líbí se mi, jak je to realistické, ale místy s hezkým nadhledem. ()

Vančura

Přišlo mi to hodně podobné jako režisérčin pozdější snímek Sibyl - Justine Triet a Virginie Efira si zde podle všeho umělecky rozuměly, když spolu o 3 roky později natočily další film (opět podle režisérčina vlastního scénáře), navíc podobného ražení - oba filmy jsou pojmenované podle titulní ženské postavy, oba sledují výsek ze života vzdělané ženy (psycholožka vs. právnička), která prochází určitou krizí, v obou se hodně mluví, a celé je to dost nezáživné a divácky odtažité - osobně mě tenhle typ evropského artu neoslovuje, ty filmy nejsou nijak zajímavě natočené a nevypráví ani nějaký nosný či originální příběh, přináší prostě jen (téměř až voyeurské) nahlížení na životy imaginárních postav, které cosi prožívají, občas je to celkem zajímavé (pes jako svědek u soudu), ale jako celek to prostě působí jen divným dojmem (v negativním smyslu slova). Virginie Efira je zde ovšem úchvatná, je to asi zatím její herecky nejzajímavější role (po všech těch více či méně povrchních romantických komediích), která dává tušit, že kdyby ji obsazovali do lepších filmů, mohla možná zajímavě vyzrát, ale teď už je na to asi pozdě. Každopádně jak mě ten film moc nebavil, nakonec mě asi přece jen oslovil - protože když už mě přinutil strávit ve společnosti filmové Victorie tolik času, nakonec jsem její osobnosti celkem přišel na chuť, a začala mi být sympatická. Když to shrnu - podle mě je to skutečně zvláštní film, který bych se osobně hodně zdráhal někomu doporučit, ale možná se to někomu v ojedinělých případech do chuti trefit může. ()