Mladý manželský pár se přestěhuje z města na úplnou samotu poté, co přijdou o dceru. Manželka má tak svobodu na zotavení a její muž více času na práci. S kolegou totiž hledají tajemný signál, který přichází z vesmíru. Ale pravdou je, že signál vychází ve skutečnosti ze Země. Do toho manželka dostává podivné halucinace a její muž přichází se zjištěním proč. (Rodriguez)

honajz2

Blábol, jinak se to označit nedá. Vlastně to ani nijak nekončí, nic se nevysvětlí a vůbec nic z toho není. Navíc absolutně netuším, jestli si režisér uvědomoval, že se to skoro celou dobu dal ten příběh vykládat dvěma naprosto odlišnými způsoby, přičemž v pár místech jsem měl pocit, že s tím cíleně pracuje, ale netrvalo dlouho a tenhle můj názor shodil dalším dokazováním toho, že ten příběh myslel prostě tak a ne jinak. Přitom kdyby to bylo nejisté až do konce, mohl to být aspoň trochu zajímavý mindfuck, ale takhle si to odstranilo všechny svoje poslední možnosti jak zaujmout. Ono si to na něj teda i tak trochu hraje, ale jen na základě halucinogenních problikávajících střihů, které jsou tak otravné, že se na ně nedá dívat a v jedné scéně, jedné "sérii střihů" se děje něco, co je totální nonsens a v souvislosti s dějem nedají smysl ani trochu. A ještě jak se to snažilo o velké optimistické myšlenky na víceméně hororovém pozadí! Ono se to těžko popisuje, ale v jednu chvíli tu jsou scény z minulosti zalité sluncem a plné "carpe diem" řečí, v druhou masakr v baráku a tohle se navíc prolíná dohromady! Fakt blábol, jinak se to označit nedá. Ale tak potenciál v tom byl a příběh s tajemnými signály odkudsi mě na to sám o sobě nalákal a vlastně jen díky němu tu byly asi 2 zajímavější scény Nejlepším na tom filmu ale stejně je jeho plakát, ten se jako jediný fakt povedl. 1* ()

brasek odpad!

Hodnotím tak ako hodnotím, pretože mi bolo zo snímku zle. Začiatok zaujal... zmizla malá Amanda a s ňou pár ďalších ľudí a potom začala psychopatická sonda zo života manželov či ako to nazvať, či čo to vlastne malo byť. Pointa celého príbehu mi uniká a možno ani Ryan Gregory Phillips nevie o čom písal a čo režíroval. ()

silentname

Dnes ráno som mal možnosť pozrieť si niekoľko filmov. Stačilo si len správne vybrať. A miesto toho, aby som si vybral správne a zvíťazil môj rozum, tak som nechal vyhrať moju obrovskú zvedavosť a túžbu vidieť nejaký sci-fi thriller. A skončil som s filmom "Shortwave". K určitému rešpektu poviem, že nápad nie je zlý. A v rukách správneho scenáristu a režiséra by to mohlo byť zaujímavé. Máme tu vynikajúci úvod, ktorý ale nikdy neskončil vysvetlený, čo ma dosť štve. Pretože nielen dcéra hlavnej hrdinky zmizla. Ale kompletne celá ulica. Ostala prázdna, ako keby tam nikdy nikto nebol. Žeby to bol skutočne experiment tej výskumnej stanice, kde to kompletne načasovali na tak dobre? Že všetci dokázali zmiznúť po pár sekundách? Neviem. A stále si myslím, že to je trošku nadnesené. Možno, keby to film vysvetlil, tak by som to akceptoval, ale do konca filmu sa už z toho nedozvieme nič. Je to len scénka na začiatku, ktorá potom spôsobí stav našej hlavnej hrdinky, že bude citlivejšia na všetko, čo sa bude v dome diať. A nebudem to tajiť, zvyšok filmu je podľa mňa maximálny zmätok s dobrými nápadmi, ktoré ale nikto nevie správne usmerniť a nevie čo s nimi robiť. Pretože vidím scénky, ktoré by mohli fungovať, no v skutočnosti sú len zostrihané do filmu tak, že to nedáva žiadny zmysel a človek len premýšľa, čo sa vlastne deje a ničomu nerozumie. A je to tak celý film. Na konci sa síce niečo konečne dozvieme a možno pár vecí sa vysvetlí, ale je tu kopec vecí, ktoré sa nikdy nevysvetlia. Ako napríklad tie čierne bytosti, ktoré tam proste sú a majú schopnosť donútiť kohokoľvek spraviť čokoľvek, čo mu mentálne prikážu. Alebo ako som už povedal, celá tá úvodná scénka nikdy nie je rozuzlená. Končí to tým, že hlavná hrdinka opúšťa dom, no kam pôjde? Čo sa bude diať? Dostaneme nejaké vysvetlenie? Dozvieme sa niečo? Nie. Nastane koniec a doplňte si všetko zvyšné sami. Ja viem, že tvrdím, že menej je niekedy viac, no tento film nám nepovedal dokopy skoro nič. A to čo sme mali možnosť vidieť robí iba viac zmätku, než záujmu. Takže keď to takto zhrniem, tak "Shortwave" je jeden z najslabších sci-fi thrillerov, čo som mal možnosť vidieť. Ak si chcete pozrieť malé nenápadné sci-fi s využitým potenciálom, skúste radšej "Infinity Chamber". Hoci vidím, že ten film tiež dostal dosť zmiešané reakcie, tak rozhodne to pôsobí ucelenejšie a zanechá to viac dojem, než čokoľvek v tomto filme. Jediné čo ho v mojich očiach dostavá von z F kategórie je fakt, že úvod je zaujímavý, hudba je podľa mňa dobrá (ale iba hudba. Zvukové efekty, sú strašné) a možno je tu pár momentiek, ktoré majú zaujímavé nápady a otvárajú nejaké možnosti, len by som si prial, aby ich film využil. Neodporúčam vidieť. Hodnotenie: D ()

Rodriguez

No nic jsem nečekal a nic jsem nedostal! Někdo si myslel, že točí vynikající psychologický snímek, který mě dostane svým závěrečným převratem a krutostí. To se teda spletl. 10% ()