Do psychiatrické léčebny, kterou vede doktor Ek, je umístěn mladý Trevor, který měl brutálně zavraždit svou přítelkyni. Nešťastný mladík si však nic nepamatuje a už vůbec nechápe podivné noční můry a vidiny, které jej ve spánku pronásledují. Postupně v něm propukne podezření, že všechno nemusí být tak, jak se mu snaží ostatní namluvit. (SOLOM.)

honajz2

Ta pointa mě popravdě krapet zklamala, jelikož jsem od ní čekal víc navzdory tomu, co vše se zde rozehraje. Ale už jen kvůli té silné atmosféře a kvůli tomu, že mě to drželo v napětí po celou dobu, si to ty slabé čtyři zaslouží. Je to totiž celkem solidní mindfuck, který je ještě o to víc divnější, protože je natočený ve stylu normálního televizního filmu. A kupodivu to funguje a ačkoli to působí televizně, stejně tak to pořád působí dostatečně divně. Navíc je tu hromada divných postav a divných situací, nikdo se tu nechová normálně a mě to k docela silnému zážitku stačilo, i když ten film své mínusy prostě má. Slabé 4* ()

corpsy

Hladko, obratko. Pekne prepletený a zároveň popletený thriller (?), horror (?), ktorý je jedným z tých snímkov, ktoré nebudú dávať význam ani po treťom zhliadnutí. A trebalo na toto štrikovanie tých 100 minút? Myslím, že necelá hoďka aj pól, by bola na nudnú závislosť filmárov na umeleckom poňatí žánrového filmu až až. ()

SOLOM.

Halucinace?Příznaky schizofrenie?Co je vlastně skutečnost?Tak přesně na tohle jsem se ptal po celou dobu trvání tohoto filmu. Po dlouhé době jsem se setkal s americkým filmem, u kterého jsem musel zapnout naplno mozkové závity a začít přemýšlet, cože tímto chtěl vlastně tvůrce říci. No a zřejmě to byla hlavní příčina, proč jsem si to zrovna moc neužil – lépe řečeno ne všechno jsem pochopil. Přesto musím uznat, že Kasten dokázal natočit opravdu pozoruhodný psycho snímek, který ač má k dokonalosti daleko, se mi nesmazatelně vryje do paměti. Samozřejmě velkou měrou tomu dopomohlo i herecké obsazení . Blbec jsem si to totiž sehnal v italském znění (v rámci svojí jazykové výuky, ale nakonec jsem se musel porozhlédnout po eng. titulkách) – jinak bych z toho měl úplné…… ()

honajz

Hodně podivný, ale zajímavý, napínavý a mysteriozní film. Zvláštní je, že ten film má nakonec jasné vyznění, oč šlo (a nijak objevné, abych byl spravedlivý, už to tu párkrát bylo), a přesto je otevřený dalším různým možnostem, které jsou naznačeny a mohly by fungovat samy o sobě - záleží na divákovi, co si pro sebe - jakoby navíc k jasné odpovědi na to, oč šlo - vybere. A přesto že se tu hraje s pradávnými temnými silami, nemám z toho filmu dojem okultistické agitky a až na ten drobný náznak s otočením obrazu ničeho proti křesťanského. Vlastně další zvláštní věc - navzdory temnému tématu a hororovým prvkům má film vlastně spíše pozitivní vyznění, řekněme ve stylu zlo plodí jen zlo. Jo, a pak je tam postava dr. Kafe, což je taky dobrý vtípek pro nás, kafaře. Jinak obrazově je to na úrovni televizní produkce, ale sehnal jsem jen ořízlou 4:3 verzi, takže tady těžko soudit, zda za to nemůže právě ten ořez. Dobrá myšlenka dr. Eka - ezoterie je v podstatě věda bez možnosti zatím některé věci dokázat. Celá naše současná věda by byla před pár set lety považována za čarodějnictví. ()

Campbell

Film kde vystupuje Green, Combs, Raimi a Cooper nemůže bejt prostě špatný. Ale bohužel i když se mi film jako takový poměrně líbil nemohl jsem se zbavit dojmu lehkého zklamání. Filmu chybý větší drive a tak jsme svědky krimi filmu co že se to v té psychiatrii děje? Takže pokud chcete vidět tenhle film kvůli krvi, duchů či čímkoliv jiného nechoďte do toho. chcete vidět zmatené postavy a psycho jděte do toho. Tenhle film nic extra nenabízí snad kromě dobrého, nic méně, ne zrovna moc využitého hereckého obsazení. Ale od režiséra jsem viděl Wizard of gore, režisér je naprosto průměrnej režisér ale tohle dopadlo o něco lépe. ()

• Scenár k filmu bol napísaný už v roku 1991, pôvodne pre úplne inú snímku - Witchcraft IV: The Virgin Heart (1992). Jeremy Kasten sa však rozhodol, že si ho nechá pre svoj vlastný film. (beso74)