Chu Feng: Bee

• Čína 雏蜂-B.E.E- (viac)

Píše se rok 2030. Světem zmítá nová vlna závodů ve zbrojení. Vojenská technologie se posouvá stále dál a co dříve nebylo možné, se nyní stává skutečností. Jenže s vývojem nových technologií vzrůstá i organizovaný zločin a s tím spojené aktivity teroristických skupin, které si neberou servítky a neštítí se ani masových vražd civilistů. A právě k jednomu z takových útoku se přichomýtne i sedmnáctiletý student Sun Hao Xuan, a to tehdy, když v dopoledních hodinách zavítá do jednoho z obchodních center, aby si koupil nové CD. Běžný všední den se tak mění v tragédii. Teroristé požadují, aby jim bylo vydáno tzv. „dítě ráje". Pokud se tak nestane, každých deset minut zabijí jednoho z rukojmích. A jak to tak bývá, právě Sun Hao Xuan má být tím, kdo jako první ve svém týlu pocítí dotyk hlavně pistole. Jenže právě v okamžiku, kdy už se loučí se životem, se z nebe snese anděl - tedy přesněji dívka připomínající svojí výzbrojí včelu – a zachrání ho. Jmenuje se Liu Li a patří mezi tzv. „Vanguardy" - speciálně vyvinuté humanoidní bojovníky. Jenže s tím, jak se technologie neustále vyvíjí, ani Vanguardi nemohou sloužit věčně. I Liu Li dosáhla svých hranic a nyní ji čeká nucený odchod „do důchodu". Přesněji má pouhých 380 dnů na to, aby splnila svoji poslední misi. (EMIA)

DaweForeman

Na to, že je to čínské anime, které naštěstí bylo přeloženo do japonštiny (což mi vyhovovalo víc, protože čínštinu zrovna nemusím), tak mě celkem mile překvapilo. Samozřejmě se tu dočkáme určité přemrštěnosti a pošlapávání vážnosti, ale ne v tak velkém měřítku, jak tomu bývá jinde. Celkem dobré zasazení do oblasti budoucí milice s kybernetickými prvky (až tedy na některé ty designy - tu včelu si fakt mohli odpustit) a možná i zajímavý příběh, jen kdyby nevyzněl tak trochu vniveč, kvůli jenom 6 dílům ještě ve zkrácené délce metráže, které rozhodně nemůžou podat nějaké hlubší vysvětlení. Vzhledem k tomu, že to není ani nějak řádně zakončeno, tak v tom bych viděl největší mínus, protože bych v tomhle viděl i nějaký hlubší potenciál. Samozřejmě se tu člověk dočká nějakého toho humoru, kdy vážná a militaristická Li Liu se kolikrát dostane do konfliktu s běžným civiliním životem a tak kolikrát dává hlavnímu hrdinovi hodně zabrat. Animace je celkem dobrá a hudba je perfektní. ()