Spojení Shaolinů

• Česko Napij se se mnou (viac)

Banda zločinců přepadne statní úřad a zajme jednoho z jejich vysoce postavených úředníků. Hlavním důvodem je zajetí jejich vůdce, kterého chtějí dostat na svobodu výměnou za uneseného úředníka. Golden Swallow, která je zaměstnána ve stejném úřadu, je vyslána Guvernérem osvobodit svého bratra. V převleku za muže se setkává s únosci, kde poznává, že vyjednávat s jejich vůdcem Jadem Faced Tiger nebude snadné. Golden Swallow poté najde nového spojence v Drunken Cat a společnými silami se pokusí tuto krizi překonat. (oficiálny text distribútora)

LeoH

No jo, je to starý, ještě neuměle sestříhaný a příběh je ke konci už doposlepovaný tak nějak z povinnosti, ale právě proto to pro mě, diváka žánrem wuxia prakticky nepolíbeného, ale zato milujícího autenticitu a energii začátků čehokoli, mělo atmošku jak bejk. Zlatá Vlašťovka a Kocour Ožrala byli párek k pohledání, hudební vložky mile živelné (úplně jsem koukal, jak se dá taky řádit na starou dobrou čínskou pentatoniku), kamera příjemně překvapila a jak pravila má dobrá žena, oni ti Mandaríni jsou fajn v tom, že na sebe furt neřvou jako nějaký Kurosávové. 70 % ()

HAL

Sympatická hlavní hrdinka a její "drunken master" kámoš film celkem slušně táhnou dopředu a mnohé z wuxia soubojů jsou taky fajn, ale obzvlášť šermovačky dost przní masivní prostříhávání kterým si filmaři zjednodušili práci. Příběh pak působí úplně stejným, přespříliš sestříhaným, dojmem, což filmu bohužel dost podráží nohy, a bizarní fantasy prvky ke konci raději ani nerozebírat.. Na dobu svého vzniku nepochybně výborná záležitost, dnes už se na něm ale stáří dost podepisuje. 6/10 ()

Rozjimatel

2,5   "Give him the antidote."   Hodne naturalistická kung-fu snímka, kde krv strieka na všetky strany a ušetrené nie sú dokonca ani deti. Súboje sú pekné, celkom dobre sa na ne pozerá, tým sa ale pozitíva pomaly míňajú. Obraz sa mi príliš nepáčil, zdal sa mi farebne presýtený a občas rozostrený. Postavy ma tiež nejak zvlášť nezaujali, či už to bola trochu toporná Lastovička (Pei-pei Cheng, Nefritová líška z Tigra a draka (2000)), alebo ulízaný, slizký záporák bez charizmy (Nefritový tiger). Vďaka aspoň za Opitú mačku, bez neho by bol film až smrteľne vážny a nestál by za nič. Ak ešte môžem niečo vyzdvihnúť, tak výbornú pasáž filmu následujúcu po otrávení hlavnej hrdinky.   "You must by tired of living." ()

Fingon

Je škoda, že se do naší distribuce dostává spíše slabší kousek z filmografie King Hua. Spojení... ne, říkejme raději Come drink with me... není klasický kung fu film, ale jeho subžánr Wu Xia, který patří k mým oblíbeným. Bohužel... přes čtyřicet let je opravdu hodně znát. Pokud je pro vás synonymem tohoto žánru Tygr a drak či spektákly Čang I-Moua, budete stejně zklamaní jako já a možná ještě zklamanější. Co první udeří do očí, jsou naprosto nikoho neohromující triky, jejichž identifikace nebude dělat potíže ani školčátku. Nezachrání to ani tryskání páry. Jediné, co stojí skutečně za pochvalu, je Drunken cat a speciálně jeho souboj, ve kterém mu spíše překáží bezvědomá hrdinka... ()

MaedhRos

Tuhle klasiku od Kinga Hu stárnutí (alespoň v mých očích) poškodilo o něco víc, než třeba starý dobrý Dragon Inn od téhož režiséra - ale pořád je to velmi příjemné pokoukání. I Come Drink With Me vděčí filmové wuxia za mnohé, a že je to jeden ze základních kamenů žánru, o tom není sporu. Člověk, který čeká kung-fu film (neřkuli něco o shaolinských mniších a odboji proti zlým copatým Mandžuům), bude nevyhnutelně zklamán - takže se nenechte zmást debilním českým distribučním názvem a kung-fu film od Come Drink With Me nečekejte. Zato na velmi solidní porci fajn old-school wuxia se těšit můžete. ()

• Choreografiu bojových scén vytváral Han-Ying Chieh a Sammo Hung Kam-Bo. (Michal123)
  • Jackie Chan údajně hraje jednoho z dětských zpěváků na začátku filmu. Cheng Pei-pei, která hraje hlavní roli, však zvěsti o jeho obsazení ve filmu popřela. (Raztubyl)
  • Když Yueh Hua (Fan Ta-p'i) poprvé vstoupí před kameru, tak v sobě má dvě láhve čínského vína, chtěl totiž dokonale vystihnout charakter své role. (Epistemolog)