Půvabná Rachel Yoderová s rodinou vyznává víru prostých lidí, která říká, že když bude dodržovat její zásady, Bůh jí pomůže. Přísná pravidla církve ovšem nepřipouštějí světské způsoby, zapovězená je dokonce i hudba. Žije na ovčí farmě v Montaně, kam je před lety přivedl otec, protože byl přesvědčen, že zdejší kraj je zemí zaslíbenou. Teď se píše rok 1887 a přistěhovalce z legálně nabyté půdy vytlačuje samozvaný dráb Hunter, který obviní Rachelina manžela z krádeže dobytka a oběsí ho. Mladá žena se přesto dál sama stará o farmu a vychovává malého syna Benja. Jednoho dne narazí na smrtelně zraněného cizince a zachrání mu život. Přestože Johnnyho Gaulta provází pověst pistolníka nevalné pověsti, Rachel vycítí, že pod slupkou drsňáka je ukryta jemná duše. Mezi oběma sílí citové pouto, ale církev, ke které se Rachel patří, jejich lásce nepřeje. (oficiálny text distribútora)

Wysch

Tak jsem v televizi zachytil tohle a protože mě moc bolely nohy na přesun jinam a protože ovladač ovládal můj otec, už jsem to i dokoukal. Scénáristicky sračkoidní film s prapodivnou pointou, kterou zkrátka nelze nečekat od romantický ženský, že jo. Naomi Watts super, David Carradine překvapivě celkem civilní, ale výběr ostatních rolí, včetně té hlavní mužské, a výběr scénáře a vlastně veskrze všeho zrcadlí průměrovost televizního filmu. Ale jako za tu pointu by si fakt scénárista zasloužil dát do držky. 50-55% ()

Mariin

Zajímavý americký western, který nezapře ženské tvůrce. Staví na kontrastu přísné morálky mennonitské ženy, které zabijí chamtiví rančeři manžela, a psance, zvyklého protloukat se životem i za cenu zabíjení. Žena je zásadně proti jakémukoliv násilí, zatímco psanec ví, že agresi se jinak ubránit nelze. V závěru dochází k prolínání obou pohledů na život, ovšem není to bez problémů (chtělo by se říci, že alespoň v náznaku dochází k přiblížení se k ideálu křesťanského rytíře, ale to bychom chtěli od Američanů příliš). V porovnání s jinými má tento film rozhodně své kvality, výrazně nadprůměrný však není. ()

Anderton

Film som videl iba útržkovito, pretože som v noci nemohol zaspať a vedel som, že v ňom hrá Naomi, tak som to skúsil. Lenže 105 minút na televízny western je trochu priveľa, priamočiary dej, keď po 15 minútach viete, ako bude vyzerať každá nasledujúca minúta a záver, je tiež tak maximálne do televízie. Lenže je tu Naomi v netypickej úlohe a s rozdielnym make upom, na aký sme u jej úloh z prítomnosti zvyknutí. Je jediným dôvodom, prečo tento film nie je absolútnou stratou času. Inak je to úplná zbytočnosť. Takže iba pre jej hard core fanúšikov, ktorí musia od nej vidieť úplne všetko. Ako napríklad ja. ()

ELDoctorow

Vlastne sa čudujem sám sebe, že som od filmu, prepytujem - westernu, ktorý režírovala žena podľa scenára ženy, adaptovaného na základe knihy od ženy aj vôbec očakával niečo iné než trápnu červenú knižnicu... To už aj Doktorka Quinnová je oproti tomuto westernový opus v najlepšej tradícii snímok Sergia Leoneho. ()

Pit

Pekný a plnohodnotný príbeh zasadený do dobrého prostredia a obdobia. Je faktom, že tento film je len v poradí druhý so štítkom "Randa Haines", ktorý som videl. Ale zatiaľ mám s tohto mena dosť dobrý pocit a dúfam, že to tak bude aj naďalej. Odporúčam milovníkom príbehov s trošku kovbojskými a popri-tom srdcovými zápletkami kde si aj práve v tomto vychutnajú hracie schopnosti Naomi Watts . Tento príbeh natom nie je fakt najhoršie. ()