Zákon přežití v džungli

(festivalový názov)
  • Francúzsko La Loi de la jungle (viac)

Marc Chataigne je z Ministerstva norem vyslán do Francouzské Guyany, aby dohlédl na zavádění evropských regulací pro první lyžařský rezort v tropické Amazonii. Zdá se, že to nejhorší, co ho tam může potkat, je dívka jménem Tarzan. Ale to je jen začátek. Bláznivá komedie plná nedorozumění, katastrof, umělého sněhu, tropického deště, šílených politiků, hadů a francouzského humoru i hereckých hvězd. (Febiofest)

existimator

Jednoduše blbost.Tato francouzská komedie z tropického prostředí má sice skvělou a vtipnou myšlenku, ale to zpracování bylo děsné. Ano, občas jsem se zasmál, ale proč se snažit za každou cenu do každé vteřiny nacpat laciný vtip a proč film zkazit zcela nesmyslným střihem? Konec konců, u takové frašky se asi není čemu divit. Ty dvě hvězdičky, které jsem mu dal, si film zaslouží, ale do kina na to nechoďte. ()

Aljak

Aj vy ste mali pocit, ako keby sa to silou mocou chcelo podobať na staré francúzske komédie v štýle Les Charlots? Tento typ absurdného humoru bol síce úspešný v 70tych rokoch, ale v dnešnej dobe pôsobí také niečo skôr trápne ako vtipne (časy sa menia, nároky na humor zrejme tiež). Takže z tohto pohľadu mi to prišlo presne ako taký závan 70tych rokov, ktorý sa teda oneskoril o dobrých 40-50 rokov :D Nevadí, za pokus to stálo. A nebolo všetko zas až také hrozné, našli sa tu aj dobré scénky s ironickým dôvtipom a sem tam nejaký sarkastický dialóg, takže aspoň za to 1*. ()