V kraji řádí banda Franka Griffina (Jeff Daniels), které jsou na stopě muži zákona v čele s maršálem Johnem Cookem (Sam Waterston). Zatímco Frank navštíví doktora, který je nucen postarat se o jeho poraněnou paži, vdova Alice Fletcher (Michelle Dockery), jež si zvolila život v ústraní na osamělém ranči, poskytne přístřeší zraněnému neznámému muži (Jack O'Connell), který toho moc nenamluví, ale velice dobře to umí s jejími divokými koňmi. V nedalekém městečku La Belle slábne pozice šerifa Billa (Scoot McNairy), který se potýká se zhoršujícím se zrakem. (Dont)

choze

Solidní rozjezd. Hned úvodní scéna apokalyptického masakru navnadí, kamera místy nádherná, kvalitní záporák, který vyhlazuje celá městečka, a ve vzduchu příslib fatálního konfliktu. ()

cheyene

Když pominu parádní kameru a slibný rozjezd, hned na počátku mě do očí trkla chyba: při prvním seznámení s Frankem Griffinem je mu amputována ruka, kterou si zabalenou do hadru připevní na koně a vidíme vyčnívající prsty a pravý bok koně. Poté odjíždí a v dalším záběru, když s koněm vjede do kostela, vidíme levý bok koně a opět vyčnívající prsty uříznuté ruky, které by však měly směřovat dle původního záběru na opačnou stranu. ()

tron

Na začiatok volím opatrné hodnotenie 60%, lebo po stránke scenára je to dosť nuda a akcie je málo a neohúri. Ale situáciu dosť značne zachraňuje vydarená westernová atmosféra, pár drsných a skvelých scén a kvalitné postavy (ktoré sú napísané natoľko dobre, že sa herci ani nemusia príliš snažiť a aj tak nás zaujíma, ako to s kým dopadne - a toľko vychvaľovaný Jeff Daniels mi príde "štandardný", ale inak nič proti nemu, mám ho rád). ()

Necrotongue

Je pravdou, že jsem od první epizody westernového seriálu očekával mnohem více akce, na druhou stranu musím přiznat, že mě seriál dokázal zaujmout a už je mi jasné, že na akci ještě určitě dojde. Zatím jsem si užil parádní atmosféru, potěšilo mě obsazení Michelle Dockery (protože Susan) a pobavila mě postava jednorukého bandity (přestože mě na automaty moc neužije). ()

ZeroCZ1233

Má to všechno, co by správný úvod měl mít, ale přesto se na to jde jinak. Prvotní konflikt započínající cestu narativní lokomotivy a základní prokreslení zajímavých postav opisuje na školách vyučovanou stať pro správný začátek příběhu, jenže pár prvků se přeci jen vymyká. Tím jest nádherná kamera a nenaléhavě pomalu plynoucí tempo, na jehož frekvenci se buď naladíte s chutí okamžitě (jako já), nebo postupně, ale stejně se nakonec ještě rádi chytíte! ()