Na jednom osamoceném letišti zjistí sedm znepokojených cestujících, že jejich let byl odložen kvůli vánici. I přes jejich prosby pilotka Cathy Garrett (Chase Masterson) nemůže odletět dokud bouře nepoleví. Nespokojení pasažéři ale brzy utichnou, když dorazí eskorta s vězněm Jackem Edwardsem (Bruce Campbell) obviněným z vraždy. Jejich transport havaroval na dálnici při cestě do vězení. Cathy se marně snaží uklidnit cestující, ale telefony nefungují a ve vysílačce jen praská. Zanedlouho se ukáže, že to je ten nejmenší problém. Daleko větší nebezpečí se totiž skrývá mezi nimi... (oficiálny text distribútora)

Ace

Na malem letisti uvezni snehova vanice skupinu cestujicich a jednoho odsouzeneho vraha, husta atmosfera jeste vice zhoustne pritomnosti cehosi mimozemskeho. Podobna snaha jako ve filmu "The Thing". Herecke vykony nebyl ten nejvetsi problem, ani hruba struktura scenare (ackoliv neoriginalni) co film opravdu srazelo byla cela rada nelogickych detailu, slabsi atmosfera, reakce a uvazovani postav. Na televizni sci-fi slusna uroven. ()

Tommassi3

"Bezva trefa !! Proletěla by mi srdcem, kdybych nějaký měla !!" ;) Jeden by samozřejmě od Seana S. Cunninghama, stvořitele Jasona Voorheese a autora filmového startu jedné z nejúspěšnějších hororových sérií všech dob, čekal mnohem víc, než se mu v nízkorozpočtovém béčkovém snímku Invaze dostane !! Zcela neoddiskutovatelným faktem zůstává, že Cunningham od Pátku třináctého nic světoborného, čím by zaujal širší diváckou veřejnost, nenatočil.. Nicméně je třeba si uvědomit, že Cunningham měl vždy blízko k obecně hůře stravitelnému a divácky nevděčnému žánrovému mixu hororu a komedie, především ke splatstickům, nikdy si příliš neliboval v explicitě brutality a násilí či pornografie, přičemž paradoxně tyto prvky mu přinesly největší úspěch právě díky Pátku třináctého.. Sám o sobě tvrdí, že násilí a speciální efekty k smrti nesnáší jako sebezničující filmové aspekty, s nimiž nelze dosáhnout ničeho nového či inovativního.. Právě díky těmto skutečnostem Vás právě Invazí, která umně odkazuje na scifi kousky s prvky paranoie padesátých let, režisér nemůže překvapit, a tak ačkoliv Terminal Invasion ani zdaleka nedosahuje kvalit například Raimiho legendy Evil dead, rozhodně má přes svůj nízký rozpočet logicky spjatý s ubohými triky a smutný televizní look stále co nabídnout !! Bruce Campbell mě osobně nikdy nezklamal, a tak i tentokrát celý film táhne na svých bedrech, určitě se jedná o velmi vtipnou záležitost s často slušnými hláškami a příjemně stísněnou atmosférou sněhové vánice, která rozhodně i díky kratší stopáži nenudí a disponuje i dost podařeným rozuzlením !! Bohužel mě dost zklamalo herecké obsazení, zejména jeho ženská část mě vyloženě otravovala, naopak ty dětičky byly v naprostém pořádku, rutinér a vyznavač jednoduchosti Harry Manfredini se svým soundtrackem taky příliš nepředvedl a co se týká napětí, právě díky té cíleně komické složce po něm vlastně není často ani stopy, zřejmě zapadalo sněhem.. ()

Phobia

Tomuhle scifku chybí k dokonalosti jen jedna drobnost: asi bambilión dolarů, za které by se najal zručný režisér, obsadili kvalitní herci, udělaly se pořádné masky a speciální efekty, zkomponovala dobrá hudba, našly vizuálně přitažlivé interiéry i exteriéry a hlavně by se scénář dal slovo za slovem přepsat někým, kdo má IQ alespoň v průměrných hodnotách. 31% ()

kosta73

Smutné zklamání. První část filmu jako by z oka vypadla směsi Časožroutů a Věci, triky jsou slabé i na TV film ( občas jsem měl pocit, že koukám na nový díl Červeného trpaslíka ), Bruce Campbell, což byl hlavní důvod, proč jsem si film sehnal to nezachrání a vlastně se docela divím, že jsem to dokoukal do konce. Od Cunninghama a hlavně herce Cambellova formátu se dalo očekávat víc. ()

JP84

No tak pokud nějací mimozemšťani plánují invazi na Zemi jako ti v tomhle filmu,tak se my lidé nemáme čeho bát.Opravdu nevím jak taková rasa mohla zvládnout mezihvězdné cestování a ještě přitom zotročit jiné planety.Vždyť to jsou neskuteční pitomci!Namísto toho,aby ty lidi jednoho po druhém zabili,nechají se postupně zabíjet oni.Navíc úplně beze zbraní.Pravda,byli to pouze "vojáci",jenže i ten jejich velitel byl pěkný pako,když klidně vyzradil jejich strategii.To i ten E.T. s tím svým květináčem vypadal nebezpečněji.Takže jaká by měla být obrana Země?Atomovky netřeba,stačí vyrobit o pár letištních rentgenů víc,protilavinových náloží a vrtulí víc a pustit z vězení ty největší drsňáky a je vyhráno. ()