Sandman

• USA The Sandman
USA, (2022–2024), 19 h 8 min (Minutáž: 38–64 min)

Predloha:

Neil Gaiman (komiks)

Hudba:

David Buckley

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Charles Dance, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Vivienne Acheampong, Sanjeev Bhaskar, Asim Chaudhry, David Thewlis (viac)

Existuje svět, kam se dostaneme, jenom když zavřeme oči a usneme – říká se mu Snění. A Pán snů Sandman (Tom Sturridge) tam umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Když Sen nečekaně padne do zajetí, ve kterém stráví sto let, vyvolá jeho nepřítomnost dlouhou řadu událostí, které navždy promění svět spících i bdících. Sen se proto vydává na putování mezi světy i v čase a napravuje chyby, které udělal za dobu svojí dlouhé existence, musí znovu prozkoumat, kdo je přítel, a kdo nepřítel, a poznává taky nové bytosti – ať už kosmické nebo ze světa lidí. (Netflix)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (12)

Sandman (2022)

Na netflix nečekaně dobrý počin. Některé epizody jsou výrazně slabší,  ale 4, 5 a 11 baví. Pro mě hlavně neokoukaná originální postava, která může jen překvapit. ()

Spánek spravedlivých (2022) (S01E01)

Předlohu neznám. Parta lidí chytí něco jako boha. V důsledku ve světě mají lidé problémy se spánkem. Rodina přijde k penězům. Nějaký detailnější popis však chyběl. K čemu jsou artefakty ukradené věčnému. Atd. ()

Nedokonalí hostitelé (2022) (S01E02)

Pán snů se snaží udělat doma pořádek. Nemá sílu, tak jde hledat svoje krámy. ()

Ať se ti o mně zdá (2022) (S01E03)

Trochu přituhlo. Rodinné problémy a mocné artefakty. Lesbický Constamtine. ()

Naděje v pekle (2022) (S01E04)

Celkem pěkné peklo. Souboj vládců divný. No a típek co hledal rubín je poněkud zvláštní. ()

Nonstop (2022) (S01E05)

Začátek epizody hodně vlažný. Idylická americká restaurace a všichni strašně pozitivní. To se ale s mocí amuletu brzy změní. Úplný závěr je trochu urychlený a zjednodušený, ale jinak pecka. ()

Zvuk jejích křídel (2022) (S01E06)

Povedená epizoda jakoby rozdělena na dvě části. Putování se sestrou smrtí, která je svou práci spokojená. Další část o pokusu při vytvoření nesmrtelného člověka. Pokus, jestli jej obyčejný lidský život časem omrzí. ()

Domek pro panenku (2022) (S01E07)

Musím se přiznat, jakmile se Rose vrátila do USA, tak jsem se v ději ztratil. Co to za barák s hoho majitelem a proč tam jsou. Také mě vadí,  že nevím co je ten výr zač. Jen p něm všichni mluví. Ale nic konkrétního. ()

Hrací dům (2022) (S01E08)

Pátrání po bratrovi a pátrání po Rose. Každého hledá ale někdo jiný. Plusové body za alespoň nějaké nastineni co je zač  A ta její těhotná kamarádka. Wtf ()

Sběratelé (2022) (S01E09)

Mě se to teda moc nelíbilo. Konference vrahů nějaká. Zelený ráj netuším co je zač a to má být můra. A duch ve snu? Žádná škoda ho. ()

Ztracená srdce (2022) (S01E10)

Všechno dobře dopadlo. Ale až moc účelně. ()

Sen o tisíci kočkách / Kalliopé (2022) (S01E11)

Naprosto mimo původní příběh. Dva samostatné příběhy. O kočkách co sní,  že budou vládnout světu. A o bejvalce Morphea. Múze lepené vyhořelými spisovateli. ()

Sandman se dočká druhé řady

Sandman se dočká druhé řady

03.11.2022

Tak je to konečně oficiální, a fanoušci už můžou přestat na sociálních sítích bombardovat spisovatele a scenáristu Neila Gaimana dotazy, jestli a kdy Netflix obnoví adaptaci jeho slavného komiksu… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Netflix chystá Sandmana

Netflix chystá Sandmana

01.07.2019

Kultovní komiks The Sandman se v Hollywoodu pekl už pěknou řadu let. Oceňované dílo spisovatele Neila Gaimana zkoušela studia přivést na plátna kin už někdy od počátku devadesátých let minulého… (viac)