Morfeus je na chvíli ze hry a John se usadí v bistru a kouká po lidech okolo. Pak svoji teorii o pravdě a lži podrobí děsivému testu. (Netflix)

Dennysak

Byť i ostaní díly jsou výborné, tenhle na mě zapůsobil asi nejvíc a to především díky fantastickému Davidu Thewlisovi a jeho pojetí Johna Dee. Byť je výsledkem jeho snažení smrt a zmar, dá se mu rozumět a asi i fandit. Když v předchozím díle daruje ochranný amulet, dá se mluvit i o sympatiích. V comicsu, který je černobílý je jiná atmosféra, než v seriálu, ale obě jsou pro mě srovnatelně dobré. John nějakou chvíli pozoruje mlčky charaktery lidí kolem sebe a pak se to všechno rozjede. Bylo mně potešením sledovat každou jeho grimasu, pohled, cuknutí v obličeji. Nikdo svět plný upřímnosti myslí ve skutečnosti nechce, lžeme si, abychom přežili. ()

Martrix

Spousta zajímavých myšlenek s až filosofickým přesahem. Odkrývání kam by vedlo, kdyby lidi nelhali a jejich touhy a sny by nahradila tvrdá realita, bylo působivé až do okamžiku, kdy vše skončilo nesmyslnými orgiemi, jakoby si Gaiman myslel, že tou hlavní přetvářkou lidi je jejich sexualní orientace. To bylo zklamání, protože až do toho okamžiku, šlo o vynikající atmosférickou psycholahodu. Postava Johna je parádně napsaná. Je obrovská škoda, že to celé bylo poskvrněno potřebou udělat z každého druhého homosexuála. Člověk nemusí být hned homofóbní, aby se nepozastavil nad tím, jakou pozornost tvůrci věnují znázornění světa jako místa, kde hetero vztahy nefungují a běžné je, když každý s každým .... . To je ale spíš jen svět Hollywoodu, kde je sídlo velení LGBT... . ()

Martinius

epizoda, ktoru povazujem za majstrovsku. skvela nametovo, scenaristicky i rezijne. tu sandman vystrelil do hlbsich filozofickych i psychologickych sfer bez toho, aby pri tom explodoval. akurat pri hyperbolizacii formou gay a lesbo scen mam nutkavy pocit, ze ide bud o fetisizmus alebo cynizmus. alebo sa im tam nenapadne vkradol lars von trier a robi sarapatu. ()

warrenur

Zvraty a manipulacie v kaviarni boli takmer dokonale. Velmi slusne a uveritelne vykony. Prijemne prekvapenie a ozaj kvalitna cast. Paci sa mi psychologia a sposob akym Thewlis vdychol zivot "narusenemu" charakteru. Neviem, ci bol taky i v komixe, ale filmova postava je super, pretoze rozhodne nemozno tvrdit, ze by bol rydzi zaporak. Paradna hudba, ked bolo dokonane spolu s burkou vonku. A zaverom opat novy, zrejme "dostojny" vecny. 80% ()

Mr.Jokker

David se konečně dostane z léčebny jen aby znovu skončil ve světě plném neznámých. Chce jsi chudák vychutnat jenom black joe a zjistí že je obklopen milenialnimi degeneratory, geji, lesbomanojackami, děcko jebaci a falešnými lidmi. Nezbývá než použít sandyho infinity Stone a pěkně jim pokazit večer. David doesnt wanna live on this planet anymore a má koule na změnu. Bohužel tak jako Big Dandy thanos i on zničí infinity Stone a tím to celý poděla. Sandy je back a jeho síla se vrátila. A nakonci reveal gaye. To tomu serosi chybělo další gej. Fakt bacha na geje 4* ()

• Každá epizoda má název podle dílu komiksové předlohy, s jedinou vyjímkou, a to této epizody, která měla původně název „24 hodin“. (spacemaster)