Tip, kde by mohl najít svoji přilbu, Morfea přiměje vyžádat si audienci u Lucifera. Rozhozenému Johnovi se dostane pomoci od milosrdné samaritánky. (Netflix)

dO_od

// Nejlepší seriálová epizoda roku? Žádný perhaps, rozhodně ano. Ztvárnění pekla snad nikdy nebylo epičtější, démon, co má záda jako Kratos z God of War, estetika záběrů on point jako prase, a ten Sturridge vs. Christie, zatímco do toho jely vedle dialogovou smršť profesor Lupin a paní psycholožka z Teda Lassa, tohle teda Gaiman uřídil fenomenálně. Sandman mi zatím dělá velkou radost, tak snad mu to vydrží až do finále první (?) řady. ()

ScarPoul

Zatiaľ najlepší diel. Prechádzka Gaimanovských peklom je zážitok. Ak tvorcovia dodržia svoj sľub a budú pokračovať tak, ako pokračujú doteraz, budem sa tešiť na návrat. A hoci som tu kritizoval Lucienna a Johanu Constantinovú, tu musím povedať, že mi ženská verzia Lucifera prišla viac, ako v pohode. Hold Gwendoline ma charizmu. Inak najkomiksovejší diel seriálu. Zatiaľ. A z pôvodne nemastného a neslaného Johna Dee (Thewlis) sa stáva celkom plnohodnotný záporák. ()

Trevor

Viete prečo je v pekle zima? Lebo Lucifer odmietol Russku platiť za plyn v rubľoch....nádherny vizuál, prevedenie, epická bitka doplnená skvelou linkou s Rosie sa naozaj ako to tu niekto spomína mohla stať jednou z najlepších seriálových epizód roku, keby...keby nebol Lucifer syr. Neviem či trojuholníkový Karička, tavený Bambino, plátkový Lemander či plesnivý Niva, ale práve genderový kockotizmus a Lucík, kráľ pekiel s klitorisom celkový dojem epizódy, ktorá by s prehľadom dostala 5*, pokazil. Tak zbytočné ako slepé črevo ale Kim Kardashian... ()

Nach

Pro mě nejlepší pasáž z prvního komiksu. Souboj Sandmana s ďáblem. Obával jsem se nejvíce nějaké fyzické bitvy, ale při pohledu přístupu tvůrců k látce můj strach se změnil v očekávání. A výsledných pět hvězd myslím mluví samo za sebe, jak se jim tento souboj podařilo přenést do filmu. Navíc už se tu pokukuje i po dalších komiksech, například zmínkou příběhu prvních lidí a jedné zhrzené lásce. P.S. architektura pekla byla bravurní!!! 90% ()

Martrix

Když jsem viděl před pár dny upoutávku, vůbec se mi nelíbila a neměl jsem v plánu Sandmana sledovat. Fanoušek ze mě nebude, ale jsem rád, že jsem do toho nakonec šel. Podobně jako v případě Lucifera, má to i přes některé nešvary něco do sebe, resp. některé pasáže jsou vynikající. Pravda, trochu mrzí, že známé postavy, které má člověk po kůži hrají jiní herci, ale casting je povedený, takže pokud máte Gaimanovu mytologii rádi, nic moc k vytknutí nenajdete. ()

Remivsremi

Jakožto fanoušek seriálového Lucifera jsem se na tuto část velice těšil a nebyl jsem zklamán. Jiná iterace, další úžasný casting. Líbí se mi též ta strastiplná cesta, kde se objevují překážky, zákruty a prohry. Poutavé a zajímavé. ()

BROKEN_

Úžasná epizoda. Linka v Pekle fantastická, po záběrování (ta estetika brala dech), Gwendoline jako Lucifer, až po vynikající dialogy. Od tohoto dílu jsem se právě zamiloval do Sandmana, někdy si budu muset přečíst komiksy. P.S. Jak vidím, tak nejsem jediný, kdo si při pohledu na jistého démona vzpomněl na Kratose z God of War. :-) ()

Martinius

peklo uprimne potesilo i vidiet brienne ako lucifera. dokonca aj suboj vladcu pekiel s panom snov daval prudky zmysel. a v davidovi thewlisovi vstupil do deja dalsi vplyvny a sympaticky herec. ale najlepsia epizoda roka? ale no. ani len cez hubbleov teleskop. najlepsou epizodou roka, ak nie storocia, je plan and execution z better call saul. it is known - predsa. ()

LachtanShows

Tom Sturridge si ústřední postavu dává s takovou grácií a seriál samotný si pohrává s tak poutavým vizuálem, že tentokrát už jsem byl ponořen úplně a jen čekám, co se bude dít dál. Tkví ve mně stud, že jsem Sandmana odkládal tak dlouho. ()

krauset

Na počátku bylo slovo. A to slovo bylo od Lucifera. Sandman ve své čtvrté epizodě představuje bitvu platoniků vedenou pod heslem: lze-li si to představit, musí to být reálné. Morfeus se odváží do Pekla, nedantovsky bez průvodce, aby získal zpět jeden ze svých ukradených artefaktů. Následuje souboj myslí a imaginací, dravý pekelný šach, v němž se soupeřovu ideu snažíte přebít svou vlastní. Vzniká tak jakýsi potravní řetězec, vedoucí od vlka až k abstraktnu. Je to nepřekvapivě zlo, které sáhne po biologismu a postupuje až k mikroskopickým organismům. Zatímco Morfeus, Pán snu, zvítězí díky pochopení končin mimo rozum. Jsem bakterie, dí Lucifer. - Jsem svět, opáčí Morfeus. - Nova, explodující. - Vesmír, zahrnující vše živé. - Jsem anti-život. Temnota na konci všeho, praví Lucifer, domnívaje se, že zasadil finální úder. - Jsem naděje, kontruje Sen. A najednou jako by se v Pekle rozednilo, paprsky svítání obestřou Luciferovu komnatu. Je to naděje, co je tím pravým světlonošem, zesměšňující tak samo Luciferovo jméno. V Dantovi stojí nad branami pekla slavný nápis: Zanechte vší naděje, kdo vstupujete. Ale právě Morfeovo neuposlechnutí této výzvy, jeho schopnost uchovat si naději vedly k Luciferově porážce... Seriálu se v epizodě nazvané A Hope in Hell, jež adaptuje jeden z mých nejoblíbenějších momentů v celém komiksu Sandman (kde se však Sen neutkává přímo s Luciferem, ale s démonem Choronzonem), povedlo bravurně převést do filmové řeči scénu, která je postavena na jazyce a představivosti. ()

Bozvav

Tolik jsem se těšila na skvělý boj snů s Jitřní hvězdou a dostala jsem hromadu digi bordelu a dialogy, které stály za čertovo hovno. Vzhled pekla neotřelý a nápaitý, ale démoni vypadali spíše jak fanoušci punkové kapely. Nevím, zda to dám do konce. 40%. ()

warrenur

Palac v peklicku bol zrejme inspirovany Dragonstone-nom z GoT, a ze to bol krok spravnym smerom. Tentokrat mi rozhodne imponovala "Luciferka", do dvoch sekund, ako som videl uces a postavu uhadol som predstavitelku, opat vyborna volba tvorcov. Gwendoline v konverzacii skvostna a nasledne zvolena forma direwolf-a je jasnym odkazom. Duel bol inovativny a mal nas prekvapit. Co sa sice podarilo, ale divak sa neubrani vnimaniu urcitej naivity. Pridavam polhviezdie za celkom psycho-thrillerovu jazdu v aute. Tento prvok som uz videl v mnohych filmoch a tu pod kludnym povrchom toho bublalo celkom dost. Zaver opat necakane kvalitny. Spokojnost, po dvoch uvodnych slabuckych dieloch sme na celkom slusnej urovni. 70% ()