Morfeovi se podaří vystopovat posledního člověka, který měl v rukou jeho písek, a dostane se mu nečekaného poučení o lidskosti. Ethel zajde na návštěvu k synovi. (Netflix)

warrenur

Rozhodne najzabavnejsia a najprepracovanejsia z prvych troch epizod. Pobavila inspiracia s exorcistom Constantinom, ako inak, v kostyme. :) Plusove body vsak davam jednoznacne havranovi a jeho pripomienkam. Pekelna epizodka bude snad este lepsia. 60% ()

ScarPoul

Problém tretej časti je u mňa v Constantinovi. Nie je to o tom, čo by chcel fanúšik, ale o tom, čo štúdio potrebuje, aby boli všetky kolonky odfajknuté. Pričom Jenna Coleman nie je vôbec zlá. Len by sa jej žiadalo väčší background. Atmosférou najtmavší diel, ale je tu konečne Matthew a pomaličky postupujeme k veľkým hráčom. Koniec mal srdce. Takže v zásade uspokojilo. ()

Trevor

Constantine mala klitoris, z ceplej rici sala hnis....snáď mi to chlapci z Horkýže slíže odpustia, ale tentokrát nemal Bernardín apetít ale z tohto by sa nádherne dala sraviť paródia na Rammstein s dokonalým textom. Je úplne jedno že toto bola doposiaľ rozhodne najlepšia epizóda, keď sa musel objaviť čiernobiely LGBT pár....rovnako na pitchu ako to tu degeš zadrel aby dostal kopejky od Netflixu na túto sériu rovnako na pitchu znížim hodnotenie o 1*...táto liberálno-kockotná agitka odpadu z Netflixu je trápnejšia ako Spartakiáda a prvomájové sprievody KSČ. ()

Nach

Tak tu sice nemáme postavu Constantina, ale Constantinku, což byl odklon od předlohy, ale musím uznat, že i zde skvěle obsazen a herecky zahrán dokonale. Není důvod si na tu změnu stěžovat. Stejně jako vyškrtnutí ligy Spravedlnosti (ano, komiks se odehrává ve světě Batmana a Supermana) a nahrazení jejich linky příběhovou pasáží více propojující další dění s pilotní epizodou, což je jednoznačně filmovější a logičtější pro co nejsnadnější pochopení diváka, který nezná původní literární dílo. Stěžejní děje se nicméně plně s komiksem shodují a je pro mě libůstka si na ně počkat. Navíc postavy jsou dobře prokresleny a napsány, takže logické lapsy buď díky tomu nehledám, nebo je ignoruji. Zatím stále za plný počet. 90% ()

Martrix

Záměna pohlaví Constantina byla stejně jako homosexualita Alexe zcela bezúčelná, takže i když to neruší, páchne to politikařením. Naštěstí to přehluší dobře vystavěný příběh z prostředí, které mám rád. Stejně jako v případě jiných oblíbených námětů, i tady si to užijí nejvíc ti, kteří předlohu neznají a nemají s čím srovnávat. ()

Elerrina

Noční Londýn, démon, vymítačka a ukecaný havran. Oproti dvěma předchozím dílům došlo ke kvalitativnímu propadu jak dějově, tak v oblasti vizuální atraktivity, tohle prostě působí pouze jako standardní epizoda Doctora Who. K tomu hororový vývoj v druhé vyprávěcí lince. ()

Martinius

pekne sa nam to tu zateplilo. po prvych troch castiach si trufam trochu bilancovat. netusil som, ze vacsina populacie su gayovia a lesby a tiez, ze anglicko roku 1916 je multikulturnejsie ako bruselske no-go zony. rovnako famozne je zistenie, ze sa john constantine (svojho casu brilantne zahrany keanu reevesom) nechal preoperovat na zenu a je bisexualny. kto vie, ako by serial vyzeral, keby nestali tvorcom za chrbtami wokisticki ludovi komisari a nemierili producentom na zatylky ako ich  cervensi predchodcovia pri stalingrade. pretoze, ked vas v hollywoode niekto odstreli ako mizogynneho homofoba, viac si v brandzi neskrtnete. a propos constantine - aj tu sa mi symbolicky vybavila kultova polska sexmisia, kde jedna z pritomnych feministickych hysteriek vykrikla: "einstein bola zena!" nebyt celej oci kolucej progresivistickej agitky, ocaril serial zatial peknym vizualom a snahou ako-tak sa pridrzat gaimanovej sugestivnej predhlohy. epizody mi pridu ciastocne roztahane, miestami prepchate vatou ci nezaujimavymi dialogmi. moj najvacsi realny problem je, ze mi ziadna z postav nie je sympaticka (ak odhliadneme od zalostne kratkej pritomnosti charlesa danceho) a neviem sa s nou stotoznit. zatial ani samotny sandman. nanajvys tak jeho havran. ()

Terezinka198

Je to Netflix, už mě tu nic nepřekvapí. Jak krásně zprznit úžasný příběh zbytečnou moderní korektností? Uvidíte v tomto díle. U předchozích dílů jsem si řekla whatever, ale tady mě už lehce naštvali. ()

helraiser

Děj se opět dal do pohybu a je to znát. Ženský Constantin byl docela dobrej a vizuál opět bez chyby. Hodně dobrá podívaná a baví mě to čím dál víc. Vypadá to, že Netflix tentokrát trefil kladívkem na hlavičku a bude slavit. ()

mirakom

Tak nám nahradili Johna za homo Johannu. Prostě Netflix. Zestárnutí té její černé kamarádky bylo hodně povedený. Zatím kvalita pomaličku stoupá. || 8/10 || Netflix | 2Dtit | 4K (Ultra HD) | DolbyVision&Atmos ()