Morfeus vyrazí hledat písek, rubín a přilbu, které mu propůjčují velkou moc. Zastaví se proto u dvou nechvalně známých bratrů, kteří spolu nemají zrovna dobrý vztah. (Netflix)

Mr.Jokker

Ale jo tempo to má pořád fajn. Kain a Abel nemohli chybět. Divím se že to tentokrát není Kaina a abelina a nejsou to první lesby jak praví bible teplá. Nic proti gayům a lesbickam jen jsem trošičku puritan když se pracuje s textem mám rád když se toho tvůrci držeji. Nicméně se Sandy v téhle epizodě pořádně ukáže cesta sny se mi moc líbila i vyobrazení hlavního zaporaka zatím fajn. Líbí se mi jak Sna troli sice nenahani jeho oči se zuby takovou hrůzu jako v komikse i tak je to dobre zahrany charakter. Místy pokulhává pořád to není na 5* ale dobrý jako ()

Nach

Malé odchylky od komiksu zde naprosto chápu. A kupodivu mi celek přijde i více srozumitelný. Atmosféra je skvělá. Množství počítačových efektů jsem očekával, ač nejsem jejich skalní fanoušek. Postava Sandmana je velice trefně obsazená a postavy okolo něj dostávají stejné, ne-li větší množství prostoru, což mi přijde fajn. Celek mi přijde srozumitelný nejen pro čtenáře komiksu, ale i pro ty, kteří s ním nepřišli do kontaktu. 90% ()

ScarPoul

Viac vecí nad ktorými som musel prižmúriť oči. John Dee je normálny týpek, vôbec nie niekto koho snový kameň pohltil. A Lucienne mi začína trochu liezť na nervy. Táto kvázi starostlivá postava je spravená bohužiaľ bez nápadu. Na druhú stranu oceňujem predstavenie Kaina a Ábela, výborné zobrazenie pravidiel v krajine snov a predstavenie sudičiek, ktoré bolo vizuálne niekde inde. V zásade spokojnosť. ()

Tom10000

2.díl. Sandman (zvaný především jako Morfeus) se rozhodne obnovit své zničené království, v němž během století jeho nepřítomnosti došlo k rozpadu všeho, co kdysi znal. Ke kýžené opravě však potřebuje získat zpět své "neoddělitelné součásti", tedy masku, rubín a měčec plný písku. Poněvadž se k nim nemůže vydat do reálného "světa bdělých" bez své síly, požádá Lucien, aby mu prozradila, kde by se mohl nacházet kus čiré "snové" moci, nijak nenarušené jeho vlivem. Jedině s její pomocí totiž později zvládne vyvolat sudičky, s nimž může hledané předměty najít. Jenomže bez trochu zmatků a nešťastných náhod se nic neobejde. Bývalá nedobrovolná manželka Rodericka a matka Johna dokázala přežít celé století díky nástroji mohoucímu ochránit ji před každou hrozbou. S jeho pomocí zahnala noční můru toužící zničit Sandmana. I přesto, nestvůra se nenechá zastrašit a řádí dál. 55 procent, tentokrát opravdu slabý díl. ()

Solverino

Tak za mě je to naprostá tragédie... s horrorem to nemá naprosto nic společného, je to takové dětské fantasy, kde neteče krev a všichni se tak nějak nudí. A ten zlatej dráček, no to byl vrchol nevkusu! Asi končím,na tohle se dívat nebudu, to i můžu pustit Krtečka! A ta nesympatická černoška se špičatýma ušima, co tam furt oxiduje, děkuji nechci! ()