LUCIE: Príbeh jednej kapely

• Česko Lucie: Příběh jedný kapely (viac)

30 let spolu, 30 let od seba. Fenomenálna hudobná skupina Lucie sa prvýkrát predstaví aj na plátnach kín v celovečernom filme Lucie: Príbeh jednej kapely. Strhujúca cesta časom, štyri životy plné hudby v jednom z najväčších českých dokumentárnych projektov tohto roka. Ako vznikali ich najznámejšie hity? Čo sa dialo v zákulisí? Strhujúci príbeh 30-tich rokov kapely Lucie ukazuje dosiaľ nezverejnené zábery vytvorené samotnými člennmi kapely a záznamy, o ktorých si všetci mysleli, že už ani neexistujú. Otvorené spovede členov kapely nakreslia portrét štyroch výrazných osobností, ktoré často ani nedokázali sedieť spolu v jednej miestnosti, napriek tomu sa stretávajú na jednom javisku. Príbeh jednej kapely ukáže Luciu vo všetkých jej náladách. (Bontonfilm SK)

Ozzy2

Nejsem ortodoxní fanoušek, ale uznávám, že Lucie byla a je nejlepší kapela.Dokument byl skvělej a já jsem rád, že tam neprozradili nic ze své temné minulosti.Co se v kapele upeče, to by tam mělo zůstat.Zdejší oslové odkojeni bulvárem jsou zklamaní...Pobavil Michal Dvořák větou, že P.BCH. deset let neviděl a málem ho nepoznal.Prosím členy kapel Chinaski, Kryštof a podobného póvlu,aby si ten dokument několikrát pustili a ukončili kariéru.Tohle je muzika na úrovni, tohle je rock.Kdyby kluci byli američani, prosadili by se i ve světě. ()

sskrblik

Koncert Lucie jsem si užil pouze jednou a sice v roce 2016, kdy jsem zavítal na Brněnské výstaviště. Vstupenka do takzvané VýAjPý zóny byla o dva sta dražší, za to se ovšem nabídl nebývalý luxus v podobě volného prostoru a téměř nulovým frontám. Všicí byli soustředění na pravé straně a nalevo, tak bylo pivko natočený za 5 vteřin. Paráda. No a nyní konečně k dokumentu a proč jej takto mrzce hodnotím. V podstatě z něj nic zvlaštního ani nového nevyplývá. Je to takový bezduchý sestřih na záběry čtyř kohoutů - dle slov skupiny. Určitě jsou poutavější hudební dokumenty. ()

Olík

Nikdy jsem nebyl (a hádám již nebudu) skalním fans produkce této české hudební skupiny, každopádně uznávám, že jejich stopa v naší historii má velikost té sněžného muže. A proto musí druhou větou konstatovat, jejich 30 let na scéně, jenž znamená kalhotky na pódiu, by si zasloužilo víc. Nic o začátcích kapely s Waschingerem, Penkem a Francem. O rozpadu, taky raději po špičkách. Žádný sex, drogy ani rock ´n´ roll. Tak si jenom tak sedíme a mluvíme a sedíme a ladíme a sedíme a mluvíme.....no nevím, až jednou za milióny let novodobý obyvatelé naší planety (kdo ví, jak se bude jmenovat) vykopou záznam tohoto hudebního dokumentu, moc se toho o kapele Lucie nedozví. ()

evuline

Tak bylo naznačeno, že kapela "pravděpodobně" užívala návykové látky, "pravděpodobně" udržovala více než přátelské vztahy s fanynkami a "pravděpodobně" se mezi sebou hádala a měla konflikty, které vedly k rozpadu kapely. Pardon, ale to jsem opravdu nečekala a bylo to zcela šokantní. Pozn.: jedná se o ironický komentář, u kterého kroutím nevěřícně hlavou, proč se někdo rozhodne točit dokument, kde nechce nic konkrétního říct... ()

Chrysopras

V duši zbylo světlo z jedný holky - LUCIE. Pro mě kapela dětství, kdy jsem na přelomu 80./90. do zblbnutí poslouchal kazetu s prvníma hitama... :-) Pokud jde o dokument, tak je to příjemnej průlet historií se spoustou kvalitní hudby. Trochu může vadit, že dost skáče v čase tam a zpátky - dneska pro pamětníky to není problém, ale za pár desetiletí... A škoda, že to šlo dost po povrchu. Kdyby se porýpali v těch bolavějších věcech, jistě by to mělo větší výpovědní hodnotu. Ale řekl bych, že do toho se nikomu z pánů nechtělo. A vlastně: Nebudem se nikdy vracet tam, kde nám bylo mizerně! ;-) ()