Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je manželka charizmatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer) na plný úväzok. Je ňou ale len dovtedy, kým ju na prahu štyridsiatky roztomilým a korektným spôsobom nepožiada o rozvod. Keď nový život, tak s celou parádou! Eliška sa rozhodne začat od nuly ako učiteľka v malej stredočeskej dedinke. Svojrázny a hyperaktívny starosta (Miroslav Táborský) nasťahuje Elišku do jedného domu s grobianskym Božíčkom (Ondřej Vetchý), ktorý vďaka svojim vlastným nemilým skúsenostiam s „ženskými navždy skoncoval". Jeho zádrapčivosť a hulvátstvo môže tromfnúť snáď len jeho povolanie – Božíček pracuje v dedine ako hrobár. Eliška má momentálne tiež chlapov akurát dosť, takže si rozhodne po nose brnkať nenechá... (CinemArt SK)

Enšpígl

Tomuhle filmu budu říkat partnerák ! Je to přesně ten typ filmu, který těžce pracující, nevolící národ potřebuje, aby si odvfrknul, zasmál se a získal příjemný pocit z lehkosti bytí na této roztomilé planetě. Partnerák proto, že je v něm humor, který dokáže rozesmát jak holky, tak kluky. Některé dialogy jsou založeny třeba jen na dvou slovech (první dialogovka mezi Eliškou a Božíškem ), ale jsou to neskutečně trefný a vtipný dvousloví a pokud nemá scéna vtip, tak má pohodu a příjemnou atmosféru, do který s přehledem zapadne i romantická linka, které je tak akorát, aby nebyla podbízivá, kýčová, ale na druhou stranu, aby tam ta láska byla k zastižení. V záplavě dramat a thrillerů, který míří ve stále větším množství do kin je tohle jedinej film široko daleko, který udělá příjemně. Hodně vydařenej je i casting. Petra je i po porodu stále krásná ženská, která se do role Elišky hodí, no a sparťanská hvězda z činoherňáku rozdává sympatie v každým záběru. I vedlejšky jse povedlý, za všechny bych zmínil Mirka Táborskýho, který když na plátně rozbalí ten svůj velko úsměv , tak už jenom tímhle tím jediným činem ti tvaruje rty do písmenka u a to samý dělá celý film, vytvaruje ti rty do písmkenka u a tobě je milý spoluobčane a spoluobčanko díky filmu alespoň na chvíli zase fajn na světě . ()

Pierre

Žánr vesnická romantická komedie zrovna není můj šálek kávy. Ale vzhledem k tomu že Bezva ženská zde měla ještě donedávna na současné české poměry nadprůměrné hodnocení a je s Vetchým, zkusil jsem ji. A jedná se o docela fajn podívanou. Hlavní je že věci, které bych tomu vytkl zrátka patří k žánru. A my Češi je tak rádi opisujeme od Američanů. Patří do nich hlavně ta hrozná předvídatelnost a naivitka (i když roztomilá a vlastně i vhodná do celého konceptu.) Ale docela mě to i bavilo. Jede to sice podle osvědčené šablony a řídi se to heslem: hlavně nějak hodně nepřekvapit. ALE Je to docela vtipné, příjemné (ano, svítí tam sluníčko a jsou tam zvířatka) prostě to má švih. Navíc to nikdy nepřekročí hranici vkusu a obejde se i bez vulgarit. Na takový obyčejný večer je to ideální. Ale na víc jak hezké 3 to nebude, protože přece jenom ten film působí krapet nevěrohodně a je lepší nad tím moc nepřemýšlet. Anebo jenom zaspal svoji dobu? 70 % ()

Necrotongue

Za jiných okolností bych zřejmě sáhnul k nižšímu hodnocení, ale vzhledem k tomu, co jsem v poslední době viděl, dávám tři kousky. Pravda, byla tady celá řada větších či menších pitomostí, ale faktem zůstává, že jsem se mohl docela slušně zasmát, a jako občasného modeláře mě slušně sejmula scéna s lakováním letadla. ()

Korbitch

Film začne vyloženě skvěle. První kontrast mezi ústředními postavami je fakt dobrej a to hovado, který tu Vetchý předvádí, mě vážně bavilo. To byl jeden aspekt, na kterým film stojí. Druhý je samozřejmě půvab Petry Hřebíčkové, která je tady, řekněme kulantně, nesmírně rozkošná. Jenže jak to tak bývá, obě postavy se do sebe zahledí a je po výbušných scénách. Sice k nim občas ještě dojde, ale logicky jich ubývá. Copak o to, to je všechno víceméně v pohodě. Jenže ke konci Vetchý nepřipomíná chlapa, který odhodil zášť vůči opačnému pohlaví, ale koktavýho Jirku Luňáka. Lepší 3. ()

EvilPhoEniX

Na české poměry pro mě jedna z nejlepších komedii poslední doby. Ondřej Vetchý je náš král to bezesporu a Petra Hřebíčková je nádherná česká holka, která se zde náramně hodila. Příběh je takový jednodušší, ale bez problému funkční. Prvních 40 minut jsem se smál téměř nonstop, potom humor lehce poleví, ale stále moc příjemná zábava. Je to ze života a má to srdce. 80% ()

• „Při první scéně musel ode mě snést (Jiří Langmajer) nemálo bolavých úderů a sám mě ještě podporoval, ať se jich nebojím, ať jdu naplno, aby to působilo skutečně, že to nebolí. Bolelo to určitě strašně,“  prohlásila Petra Hřebíčková. (Duoscop)
  • Když Eliška (Petra Hřebíčková) vstane, není namalovaná. Dveře pokoje jsou zatarasené skříní, kterou nemůže odsunout. Následně vyleze ven oknem, aby si došla přes zahradu zpět do domu na záchod. V tuto chvíli je vidět, že má na obličeji make-up. (Neumetel_kovovy)