Nejskvělejší tanečníci přírody

(TV film)
  • Veľká Británia Nature's Greatest Dancers
Veľká Británia, 2015, 2x50 min

Unikátní rituály lásky samečků nebo samiček ve světě přírody. V první epizodě uvidíme, jak rozmanité typy pohybů jsou zvířata schopna na cestě v naplnění zákona zachování rodu – nejprve je cílem k sobě přitáhnout první pohledy, následně zbavit se soků a nakonec objekt své touhy přimět k aktu lásky. Pestrá směsice nápadníků zahrnuje nádherné rajky předvádějící úchvatné taneční kreace, lemury kata flirtující se samičkami máváním navoněných pruhovaných ocasů, či berany ovcí tlustorohých zahánějící soky tvrdými údery čelo na čelo.
Ve druhé epizodě se podíváme na mimořádné taneční pohyby zvířat, které provádějí, aby přežila ve všech životních situacích. Uvidíme baletní vystoupení lemurů a bělozubky vlnící se v živém řetězu, aby se dostali z místa na místo, keporkaky, kteří si pečlivě synchronizovaným tanečním číslem nahánějí potravu přímo do tlamy a drobnou žabku, které se na útěku před predátorem svine do gumového hopíka a vrhne se volným pádem dolů ze skály. (Česká televize)

LucillaK

Miluju tyto dokumenty! Příroda je opravdu pozoruhodná a nádherná. Výborný komentář a hudba k tomu skvělá! Krása, nemám co dodat. ()

ostravak30

Dokument zahrnuje opravdu širokou škálu zvířat, ryb, hmyzu a ptáků aj. takže svižně přebíhá od jednoho druhu ke druhému. To není zcela na škodu jako shrnutí, neboť v jiných dokumentech jsem již některé kreace viděl. Na druhou stranu je dokument parádně zhudebněn, takže celé pojetí je uvolněné a pohodové. ()