Camille hledá stopy na pohřbu a smuteční slavnosti za poslední oběť z Wind Gap a dostane se do střetu s matkou kvůli svému pobytu ve městě. Richard najde překvapivý způsob, jak sestavit vrahův profil. Camille navštíví dům malého chlapce z dělnické rodiny, který tvrdí, že byl svědkem únosu, a konfrontuje náčelníka Vickeryho ohledně toho, proč ignoroval chlapcovo tvrzení. (HBO Europe)

Sidonka

Je pravda, že tempo je velmi pomalé a místy to působí až mírně otravně. Chápu, že někoho může tento způsob zpracování emočně minout, mohlo by se jít více do hloubky a zahrát na struny tajemna. Přesto si mě osobně zatím tento seriál získal a beru ho i se slabšími, vleklými momenty. Všechno to napětí a neporozumění v rodině reportérky Camilly je zajímavé, plus vidím i v jejích postupně odkrývaných slabinách i v reakcích občanů na vraždy, které se udály v městečku. Zatímco se policie snaží sestavit motiv vraha, sama Camille se pokouší hledat stopy, vzpomíná na minulost spjatou s rodným krajem, bojuje s vnitřními démony a pokouší se vcítit do atmosféry města. Zajímá mě i osud její mladší nevlastní sestry. Jen pochybuji o tom, že na tak malém místě by se jí podařila před matkou ututlat pravá osobnost a všechny ty rebelské kousky. Maminka v ní vidí nevinnost samu, poslušnou holčičku s mašličkou ve vlasech, ale věřím, že dobří sousedé by jí rádi brzo vyvedli z omylu. ()

Necrotongue

Tři hvězdičky jsem udělil za opravdu zvláštní, tísnivou atmosféru a za zajímavý vztah mezi matkou a dcerou, jinak jsem se opět neměl nad čím radovat. Tempo příběhu zůstalo i nadále pomalé, takže by ho hladce porazil i závod šneků na sto metrů, o nějakém ději se nedá příliš mluvit, ale alespoň jsem si stihl promyslet, co dám letos komu k Vánocům. ()

Anderton

Áno, presne, špina. Pohreb, pavúci, mŕtvola v márnici, zápach z chlastu a ľahostajnosť. Vallée dobrie vie, prečo sem dáva subjektivizované flashbacky, ono sa pri nich veľa nenakecá a je to schodnejšie riešenie, ako by si mali Camille s matkou všetko po rokoch vyvrieskavať zoči voči v melodramatických výlevoch, aby sme sa dozvedeli niečo z minulosti. Kam povedie zmienka o žene v bielom, je ťažké vopred polemizovať, ale tak máme tu povedzme prvú stopu, i keď značne problematickú, pretože zuby... ()

castor

Zjišťujeme, že za částí povahy novinářky stojí její rodina, respektive panovačná matka. S tou se ostatně dostává do konfliktu poté, co na pohřbu a smutečním setkání „slídí“ a hledá další střípky skládačky. Poznáváme další postavy z okolí poslední oběti i možné svědky. V ležérním oblečení, se sklony k alkoholismu, se spoustou temných vzpomínek se o hlavní hrdince dozvídáme mnohem víc. V honosném rodinném domě se jí vybavují těžké chvíle dospívání, kostlivce zahání sklenkou něčeho ostřejšího a autor Sedmilhářek Jean-Marc Vallée dávkuje dusivou atmosféru zatím velmi umně. I když zároveň velice pomalu. Uvidíme. ()

Marze

Ostré předměty možná zaskočí fanoušky detektivek, neboť navzdory brzkému nálezu dalšího mrtvého těla mladé dívky se tu příliš nevyšetřuje. Ale mnohem více fascinuje poodkrývání vztahů v samotném městečku. Díky tomu, jak pozvolna se odhaluje portrét tohoto světa, divákům chvíli trvá, než pochopí, nakolik je děsivý a zároveň reálný. ()