Nadvláda

Réžia:

Chris Delforce

Scenár:

Chris Delforce

Joaquin Phoenix (rozprávač), Rooney Mara (rozprávač), Sadie Sink (rozprávač), Chris Delforce (rozprávač), Sia (rozprávač)

Dominion (Nadvláda) je samostatným pokračovaním dokumentárneho filmu Lucent. Kým ten zobrazoval prevažne veľkochovy prasiat, Dominion sa zameriava na oveľa širšie spektrum a približuje šesť hlavných oblastí, pri ktorých sú zvieratá využívané a zneužívané – obchod s domácimi a divoko žijúcimi zvieratami, vedecký výskum, zábavný a kožušinový priemysel a priemysel živočíšnej výroby – a rozoberá otázku morálnosti a odôvodnenosti našej nadvlády nad zvieracou ríšou. (whack)

Ivoshek

V zásadě to mapuje chov a porážku hospodářských zvířat v Austrálii. Pokud jste citliví k utrpení zvířat, není to asi dobrá volba pro sobotní večer se sklenkou vína. Já to mám tak, že bych taky radši viděl zvíře prožít tak nějak normálnější život někde na dvorku nebo na pastvě a pak rychlou a humánní smrt. Jenom pak to maso stojí čtyřikrát tolik, i víc... Každopádně velkochovy jsou odporná, odlidštěná místa, a i s těmi zaměstnanci to po nějaké době udělá svoje, takže jim to asi už ani nepřijde, že házet sotva narozeným prasátkem není normální. Vidět ta zvířata, jak se tam brodí a umírají ve vlastních výkalech je taky docela mazec, podobně jako stroje na třídění kuřat. ()

fantassia

Člověk pán tvorstva anebo tyran. Po tomhle dokumentu nepřestanu jíst maso, pocházím z vesnice a vím, že je možné se zvířaty zacházet jinak, sama dokážu zabít husu, kachnu nebo postarat se o koně, taky vím, že husám se musí škubat peří jinak jim vypadává samo, ale chce to ve správný čas a nesmí to být do krve, tím by bylo i peří znehodnocené, je potřeba taky o tom něco vědět a dělat věci v určitém řádu, způsoby, které jsou ve filmu ukázané jsou opravdu nehumánní a úděsné. Nesouhlasím s takovými způsoby, ale na druhou stranu už jsem viděla i horší, možná si myslíte, že to není možné, ale je. člověk dokáže být zrůda a nejen chováním se ke zvířatům, ale hlavně k lidem. Na jedné straně vidíme zmalované obstarožní zrůdičky v norkovém kožichu jak krmí své mazlíčky šunčičkou, vodí je ke kadeřníkovi, platí neskutečné sumy peněz za zvíře, které chová v panelákové kleci a vlastní děti pošle na potrat, zabije človéka, ale je neskutečné humánní se svou čubičkou ve svetřiku podle poslední mody. Zvířata jsou chráněná, kdyby někdo vybral vejce chráněného ptáka, tak půjde do vězení, ale na potrat jít může, zabít lidské mládě, to se smí. Dokud lidi nenajdou rozum a dobrou vůli a budou se chovat zlovolně k sobě i k ostatním tvorům, do té doby budeme vidět zvrhlosti, tak to je... ()

Arsenal83

Voľné pokračovanie Earthlings, hrozné pozeranie pre každého človeka okrem psychopatov, pre ochrancov zvierat nočná mora, mne z toho prišlo zle. Zvieratám by sa nemalo ubližovať a správanie sa takýchto ľudí by sa malo viac sledovať a trestať. Vlastne ani nerozumiem, kto v takom odvetví môže vôbec pracovať. Ale nebudem pokrytec a steak si aj tak dám. ()

klukluka

V podstatě se na to nedá dívat, přesto tomu dávám plnej kotlík. Kvality tohoto filmu jsou někde jinde. Je to o závažnosti sdělení. Jinak jsem se opakovaně uchýlil k rychloposuvu. Jednak mě to zmáhalo svou krutostí, navíc utrpení slepic, brojlerů, krocanů jsou si vzájemně dost podobný a nemusím to vidět třikrát. Vždycky, když sleduju podobný záběry, si říkám, jaká to bude hrůza, až nám to ta zvířata dostanou šanci vrátit. Zasloužíme si to. Já možná o něco míň, protože od zítřka to zkusím bez masa. Jiná forma pomoci mě nenapadá. A pomocí jsem těm živým tvorům povinován. K tomuhle nejde zůstat netečný, protože jinak jsem té příšerné mašinerie součástí. Dva roky od premiéry filmu je tenhle můj komentář místní číslo 22. Premiér Jaromíra Soukupa jich měl za den 600. Před problémem týrání hospodářských zvířat zavíráme oči. ()

Lima

Nejdůležitější film dnešní doby. Gándhí kdysi pronesl, že "....velikost národa se pozná podle toho, jak se chová ke zvířatům." Tahle slova tesat do kamene, vzhledem ke skutečnosti a jasným faktům, o kterých nechceme slyšet (aby si každý z nás snad nepošpinil svůj růžovoučký mikrokosmos) je ale jasné, že naše "superior human race" nemá být vůbec na co pyšná, nechť si každý udělá obrázek sám. Nejhorší je, že je na světě pořád obrovská síla blbců, kteří podobné filmové počiny neváhají označovat za "zelenou propagandu". Je to fakt velmi, velmi smutné. Pro případné zájemce, film je ke stažení na uloz.to. ()