Historie Rock 'n' Rollu 1: Exploze Rock 'n' Rollu

(TV film)
  • USA The History of Rock 'N' Roll, Vol. 1 (viac)
všetky plagáty

burina

Part one - Rock´n´Roll Explodes - venuje sa úplnym počiatkom rocknrollu až do polovice 50-tych rokov (Chuck Berry, Little Richard, Jerry Lee Lewis) a už tu je zrejmé, že sa bude jednať o vyčerpávajúci 10-dielny dokument. ()

Lanark

Tož, názor vyjádřím jen u prvního dílu, ač je to shrnutí mého pohledu na celý dokument. A ten je bohužel dost zklamaný. Myslím, že už samotný název je dost zavádějící. Místo Historie R´n´R by se to spíše mělo jmenovat Moje vzpomínky na R´n´R. Opravdu historická výpověd téměř nulová. Jen spousta jmen, spousta velkohubých keců a spousta osobních vzpomínek lidí, kteří tím žili nebo žijí. Tím se tento pořad stává takovou obrazovou metaforou názoru, který se v diskuzích o hudbě používá více než dost..když se ti to nelíbí, tak to neposlouchej (nekoukej). Nojo, jenže mě se r´n´r líbí, poslouchám ho rád a dost. Přesto nebo právě proto bych člověku, který by se rád o R´n´R něco dozvědel tohle dílo nedoporučil ani omylem jelikož by si z toho odnesl akorád velký kulový. Díl "Guitar hero" pak považuju za názornou ukázku toho jak lehko se z člověka stane trapný žvanil jehož řeči jsou k smíchu, pokud ztratí nadhled nad svým konáním a vládu přenechá svému nabubřelému egu. ()

truby

Mám rád rock n roll, takže jakýkoliv dokument o tomto hudebním žánru mně nemůže nebavit jen z toho důvodu, že je plný úžasné muziky. Nicméně obvzlášť u tohoto prvního dílu bych ocenil trochu více faktografie, dat, jmen, než osobní vpomínky rockových umělěců na své mládí. Ne že by tyto vzpomínky nebyly zajímavé a nedokázly přibpížit atmosféru té doby, jenže pak už je jich trochu moc a jsou si jedna podobná druhé. ()