Tohle jsme my - Série 4

(séria)
USA, (2019–2020), 13 h 2 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Dan Fogelman

Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley, Susan Kelechi Watson, Chris Sullivan, Asante Blackk, Noah Salsbury Lipson (viac)

Krátce po odvysílání třetí série, byl v květnu 2019 prodloužen úspěšný seriál Tohle jsme my rovnou o tři další řady. Byl to celkem logický krok, neboť struktura jednotlivých dílů, volně se pohybujících v čase, by asi jiný přístup ani nedovolovala. A tak budeme i dál v retrospektivách sledovat osudy členů Pearsonovy rodiny, starostlivého otce Jacka, jeho milující ženy Rebeky a jejich trojčat Kate, Kevina a Randalla. V jejich minulosti se totiž skrývají odpovědi na spoustu otázek, s nimiž jsou protagonisté později konfrontováni... V současnosti se děj čtvrté řady soustředí na působení Randalla na filadelfské radnici, kam byl zvolen, a na výchovu jeho dcer Tess a Annie, a zejména adoptivní Deji, která se blíží do „nebezpečného věku“. Stejně tak budeme sledovat Kate a Tobyho, kteří s pochopitelnými problémy vychovávají svého postiženého syna Jacka, a Kevina, jenž sice úspěšně restartoval svou hereckou kariéru, ale pořád se potýká s pozůstatky minulosti, zosobněné v postavě jeho strýce Nickyho. Z nových postav seriálu je třeba zmínit především mladistvého otce Malika, který chce chodit s Dejou, ale naráží na rezervovaný postoj jejích adoptivních rodičů, a veteránku z Afghánistánu Cassidy Sharpovou, procházející řadou problémů, jež jí ztěžují návrat k normálnímu životu. V předchozích řadách se díky Kevinově filmové kariéře objevily některé slavné hollywoodské osobnosti (mj. Ron Howard a Sylvester Stallone). Ve druhé epizodě nejnovější série hraje sám sebe známý režisér M. Night Shyamalan a v jednom z pozdějších dílů se objeví zpěvák John Legend. (Česká televize)

Streeper

Finále série bylo top! Úplná emocionální bomba, která mě dostala do kolen a navíc jsme se dozvěděli něco ze vzdálenější budoucnosti. Série jako celek mi přišla zase o trochu horší než předchozí. Vůbec mě nebavila dějová linka s Randallem a jeho psychickými problémy kvůli zloději nebo starostem o nemocnou Rebeccu. Bohužel seriál se o něj až moc opírá a to mě prostě nebaví. Naopak Kate s Tobym byli úžasní, sledovat, jak se snaží vypořádat se s handikepem u svého syna. Jsem moc zvědavá, jak to bude pokračovat dál, jsem si jistá, že nás čeká nějaké další emocionální drámo. ()

vydumnica

Prvé dve série sú určite najlepšie, ďalšie dve už o málinko slabšie. Season 4 by som ohodnotila na 4,5*. Najlepšie epizódky boli So long, Marianne, potom Light and Shadows a tiež A Hell of a Week part two. Musela som dôjsť až skoro ku koncu štvrtej série, aby som si uvedomila, že ten najdokonalejší a jediný bezchybný človek z celého seriálu a to Randall mi už začína riadne liezť na nervy (to ako nanútil chuderke Rebecce ten St. Louis) a zrazu som sa ocitla úplne na Kevinovej strane a maximálne mu fandím aj v súkromnom živote. V poslednej časti, keď mu Madison prezradí to sladké tajomstvo, to som skoro až plakala od dojatia. Úprimne poviem, že z postáv ma vôbec nebavila Cassidy, podľa mňa úplne zbytočná postava a tiež strýko Nicky tu dostáva až priveľa priestoru. Paradoxne Miguel má stále len minimum priestoru, stále žije akoby v Jackovom tieni, zaslúžil by si viac priestoru, to určite. Už sme prešli 4 série a stále nevieme, ako si Miguel a Rebecca našli k sebe cestu, toto ma trošku sklamalo...stále je to však výnimočný seriál a vždy sa na ňho vyslovene teším.💙 A Season 4 ma "donútila" pustiť si song So long, Marianne a ešte si chcem pozrieť film Good Will Hunting. ()