Tohle jsme my - Série 5

(séria)
USA, (2020–2021), 11 h 32 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Dan Fogelman

Kamera:

Yasu Tanida

Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley, Susan Kelechi Watson, Chris Sullivan, Samuel Davis, Frank Bond (viac)

Americký seriál Tohle jsme my (2016–22, This Is Us) o barvitých osudech trojčat Pearsonových si získal značnou popularitu mezi diváky a také řadu ocenění, především za výkony přesně obsazených hereckých představitelů. Vzhledem ke své neobvyklé struktuře, jež volně propojuje odlišná časová období a často představuje stejné události z pohledu různých postav, se o jeho osudu rozhoduje trochu jiným způsobem, než je obvyklé u běžných seriálů, jejichž výroba časově příliš nepředbíhá vlastní vysílání. Když bylo v roce 2019 zřejmé, že po třetí řadě bude seriál pokračovat, museli jeho tvůrci v čele se showrunnery Danem Fogelmanem, Isaacem Aptakerem a Elizabeth Bergerovou přesně naplánovat celé tři další řady a nikoli pouze jednu. Výroba seriálu se však dostala do pochopitelných těžkostí kvůli celosvětové pandemii koronaviru, která ve Spojených státech nabyla mimořádné intenzity... Pátá řada už vznikala za stabilnější situace a tvůrci do současné dějové linie zařadili i nejnovější události, včetně boje s pandemií a zabití George Floyda. Stejně jako v předchozích řadách se postupně seznamujeme s různými výseky minulého rodinného života hlavních postav, jež nám byly dosud utajovány (např. osud Randallovy biologické matky nebo Kateiny milostné problémy v dospívání) a jež mají nějaký vztah k současnosti, a tak plasticky dokreslují jejich profily. Těžiště ovšem tkví v současnosti, v níž Randall musí řešit spoustu problémů jako zvolený filadelfský radní a také vztah ke své vlastní rase a k nevlastnímu bratrovi, jehož herecká kariéra nabírá obrátky. Kevin, jak se zdá, po několika nevyvedených pokusech také konečně navázal smysluplný partnerský vztah a čeká svou vlastní rodinu. Kate se po letech zbavila všech traumat, jež ji v životě pronásledovala, a společně s Tobym začnou uvažovat o dalším sourozenci k malému Jackovi. A všichni Pearsonovi samozřejmě řeší Rebečin zdravotní stav, který se vůbec nezlepšuje. (Česká televize)

vydumnica

Moje obavy, že Season 5 bude najslabšia, sa žiaľ potvrdili. Hneď po zhliadnutí prvých dvoch epizód "Forty" som nadobudla ten pocit, že už tam veľmi nemajú čo rozvíjať, lebo to hlavné už bolo vypovedané. A nielen to, ale zrazu sa začala riešiť politika a súčasné problémy, aktuálne dianie, pandémia, rasizmus, atď. Všetko to, od čoho si divák chcel oddýchnuť aspoň pri seriáli. Najhoršie je, že situácia okolo Black Lives matters nám ovplyvnila Randalla, jeho vnímanie bielych rodičov a súrodencov! Pretlačili sa tu aj "gender pronouns" their/they namiesto her/she, čo tiež vnímam ako súčasť politickej korektnosti. Scénar tu dosť funguje na improvizácii. Jednoznačne najlepšie boli prvé dve série, ďalšie dve o niečo slabšie, táto najslabšia. Musím povedať, že ma prekvapilo, že bude ešte ďalšia séria!!! Niekedy je asi najlepšie v najlepšom prestať, no uvidíme, čo prinesie 6! Záverečná epizóda ma trošku sklamala. ()

guri

Serial si viac-menej udrziava svoju uroven, no neustale reakcie na aktualnu situaciu (pandemia, BLM) mi znacne zhorsovali dojem. Bolo to tam uplne zbytocne a takmer to zhodilo hodnotenie na 3*. ()

Streeper

Naprosto dokonalé, tahle série byla velmi povedená a moc se mi líbila. Nejlepší za mě byla rozhodně první polovina, kdy se Randall dozví něco o své bilogické matce, bylo to velmi silné a i na něm bylo vidět, že mu to hodně pomohlo se odpíchnout dál. Trochu méně mě bavila příběhová linka se svatbou, která se tam často ke konci řešila, nicméně závěr, docela šok. Uvidíme, co nás čeká dál. Jsem zvědavá, jak celý seriál zakončí, sama si myslím, že to bude smrtí Rebeccy. ()

• V epizóde sú hneď dve narážky na Buffy: na stene v izbe mladej Kate možno zahliadnuť plagát z filmu (1992). Dospelá Kate spomína epizódu zo seriálu 04x10 Hush (tá, v ktorej všetci v Sunnydale zrazu stratia schopnosť hovoriť). (nirvana91)