Bludiště lásky

• Česko Zahrada rozkoše (viac)

Patsy Brand pracuje v divadle "Pleasure Garden" ako tanečníčka. Vydá sa za Levetta, vojaka, ktorý má odísť do trópov anglickej kolónie. Predtým, než sa Patsy vydá na svadobnú cestu, spoznáva Jill, priateľku manželovho kamaráta Hugha. Vďaka Patsinej pomoci Jill začne pracovať v divadle. Levett a Hugh odchádzajú do kolónie a Patsy pokračuje vo svojom živote v Londýne. Jill ľahko zabúda na svojho priateľa a žije luxusným životom. Keď sa Patsy dozvie, že jej manžel je chorý, odchádza za ním do trópov... (matriosa)

Bachy

Tak Alfréde, jdeme na to od počátku. Není to vůbec špatné a dokud se to drží civilnější linky v divadle, byl jsem poměrně mile překvapen. Ale pak se cestuje a točí se zápletka. A to je trochu špatně, nějak moc se zamotáváme a už to nestíhá zvedat ani přiblble se usmívající postarší pár a hlavou kývající pejsek. Levett je slušnej bastard, ale taktéž se nakonec utopil v mnoha twistech. I tak je to slušnej start a čekal jsem, že u toho budu hynout, což se rozhodně nekonalo. A je samozřejmě zatraceně zajímavé, kam se za dob Alfréda s kamerou stihla posunout celá ta volovina s filmem na plátně. ()

Němi

Hitchcockův první samostatný a dokončený film sice zpracovává komplikované téma (zvlášť na dobu svého vzniku!), ale silně do něj ještě zasahuje naivita tehdější kinematografie, kterou později už u dalších němých filmů odboural. Mnohé situace a twisty prostě nejde brát ani trochu vážně. Ostatně tomu hodně pomohli místy přehnaně teatrální herci (speciálně Carmelita Geraghty svou bezcharakterní cílevědomou dívku slušně zabila, přitom ta postava měla obrovský potenciál). Zahrada rozkoše je komplikovanější, než pozdější Hitchovy filmy zaobírající se vztahy (Ring, Manxman), ale zpracovává je hůř... __ Titulky ZDE. ()

honajz2

Je to dost šablonovité, jako spousta tehdejších filmů a navíc ani ten příběh není žádná sláva, nicméně natočené je to slušné a talent pro výstavbu scén už měl tehdy Hitchcock v malíku, stopáž je příjemná, taky se to dost snaží vyprávět skrze obraz, i když tu v určité chvíli je dost mezititulků a celkově to prostě funguje. Ne nijak zvlášť dokonale, Hitchcock má určitě hromadu lepších filmů, ale na debut je to slušná práce, zvlášť, když ho ještě nikdo neznal a nemohl si točit co chtěl. Za mě spíš spokojenost. Silné 3* ()

Hellboy

První Hitchcockův dokončený celovečerní film začíná v kabaretu jménem Pleasure Garden. Zde vystupuje tanečnice Patsy Brand (Virginia Valli). Jednou přijde začátečnice Jill, které se Patsy ujme. Jill také začne vystupovat v kabaretu, ale díky svému talentu postupně stoupá její kariéra výš (naprostá klasika, na druhou stranu v roce 1925...). Odstěhuje se od Patsy začne žít s jakýmsi Princem. Patsy stále tančí v Pleasure Garden a má problémy se svým nápadníkem panem Levettem... ___ Klasická melodramatická zápletka, která nemá moc čím zaujmout. Hitchcock se k filmu ostatně dostal spíše náhodou, jak vyplývá z rozhovorů Hitchcock-Truffaut. ()

honajz

Inu, řekněme školní cvičení. :-) Chápu, že si tehdy ještě AH nemohl moc vyskakovat a vybírat si, co bude točit. Ale tohle romantické vaudevillové "drama" uhrál slušně. Už zde je vidět jeho smysl pro výstavbu scény, jeho nezaměnitelný vtip a schopnost skutečně přes kameru vyprávět obrazem - některé externí scény jako by Tarkovský pohledal! :-) Ale jinak samotný příběh je skutečně normální červená knihovna včetně záletného ožraly. ()

• Ačkoliv byl film natočen v roce 1925 a v Británii byl ukázán v roce 1926, ve skutečnosti se promítal v kinech až v roce 1927. (Kulmon)
  • Alfred Hitchcock se během natáčení oženil s Almou Reville, s níž zůstal až do své smrti v roce 1980 a se kterou měl svou jedinou dceru, taktéž herečku Patricii Hitchcock. (Kulmon)
  • Při natáčení neznámý zloděj ukradl Alfredu Hitchcockovi z hotelového pokoje veškerou hotovost. Hitchock si musel vypůjčit peníze od přátel, aby mohlo být natáčení dokončeno. Také poslal dopis do Londýna s žádostí o zálohu na svůj plat, aby mohl splatit dluhy a zaplatit účty v hotelu. (ČSFD)