Režisér Alfred Hitchcock sice proslul jako mistr napětí, je však podepsán i pod několika filmovými komediemi. Jednou z nich je ztřeštěný příběh manželů Smithových, kteří po třech letech šťastného soužití zjistí, že kvůli byrokratické chybě nemá jejich sňatek právní platnost. Čili že vůbec manželi nejsou. Náhle před nimi stojí otázka, zda si jeden druhého chtějí "znova" vzít. Pan Smith už dříve odpověděl "ne", přičemž bral celou situaci na lehkou váhu. Paní Smithová se však teď rozhodne pro razantní krok a vyhodí manžela z bytu. On si musí znova získávat její náklonnost, důvěru - a konečně i lásku...
Postavy manželů Smithových se staly skvělými hereckými příležitostmi pro Carole Lombardovou a Roberta Montgomeryho. Pro zajímavou hollywoodskou star Lombardovou to byl bohužel film předposlední - zahynula o rok později při leteckém neštěstí ve věku pouhých 33 let. (oficiálny text distribútora)

EdaS

Roztomilá a svižná konverzační komedie, od které byste nejspíš nečekali, že ji režíroval Hitchcock. Ačkoliv tady opravdu nikdo nezemře, zábava je to i tak veliká. Lombardová s Montgomerym se skvěle doplňují a já se u "Smithů" bavil ještě lépe než v případě dalšího netypického, čistě komediálního Hitchcocka - Potíží s Harrym. ()

tomtomtoma

Pan Smith s manželkou je zastaralou romantickou komedií. Jízlivý podtón určuje průběh nadsázky. Morální puritánství se červená při pomyšlení na nekonvenční představy, slovní přestřelka nepostrádá účinnou údernost a staromilskou kultivovanou eleganci. Podstata zápletky je dětinským rozmarem s nezbytnou uraženou umanutostí. Souboj tělo na tělo, cudnost obrací oči v sloup a vše bublá k posílení opětovné semknutosti. Znásilnění bez penetrace. Hlavní postavou jízlivého humoru je David Smith (sympatický Robert Montgomery), mladý muž s atraktivní manželkou a úspěšnou právnickou praxí. Zdravé sebevědomí odzbrojuje hnidopišství sarkastickou pohotovostí. K uspokojení marnivé uraženosti je zapotřebí psychická odolnost a tvrdý tah na branku. Hlavní ženskou postavou je Ann Smith alias Ann Krausheimer (příjemná Carole Lombard), nezralá Davidova manželka. Pocit uražené hrdosti a dětinská tvrdohlavost přináší rozvířené chvilky slovních soubojů a zkoumání prostoru. Třetím vrcholem odlehčené romance je Jefferson Custer (příjemný Gene Raymond), seriózní právník a Davidův partner, upjatý kavalír a snaživý nápadník. Galantnost je samozřejmostí i v mrákotném stavu. Z dalších rolí: Davidova trochu nešťastná volba v procesu vzdoru Chuck Benson (Jack Carson), Jeffův hystericky ctihodný otec Ashley Custer (Philip Merivale), jeho ctihodná manželka (Lucile Watson), svědomitý úředník z Idaha Harry Deever (Charles Halton), mravně přísná Annina matka (Esther Dále), nesprávně zvolená partnerka vzdoru Gertie Schultz (Betty Compson), Chuckova známost Lily (Pamela Blake), či chápavý recepční mužského klubu Beefeaters Club Thomas (Alec Craig). Pan Smith s manželkou má solidní tempo i říz. Přílišná dětinskost nezatěžuje hlavu zbytečnostmi. Zajímavost z Alfredovy filmařské historie, nic více. ()

classic

Brit - HITCHCOCK, sa naplno usadil v MEKKE FILMU - HOLLYWOODE, a nakrúca pozoruhodnú komédiu s krásnou - CAROLE LOMBARD, ktorá našťastie, nemá nič spoločné s párom - brangelina, ktorí nakrútili film s rovnakým názvom. Komédia, podľa mňa, nie je zatiaľ Hitchov - rybník, v ktorom by sa cítil ako ryba, kde by sa mal teoreticky, prejaviť v plnej paráde, rozumie tomuto žánru, len ho nevie - využiť, tak ako by sa dalo / malo, skrátka, nevie z toho vyťažiť maximum, ale vynahrádza mi to, práve s Carole, na ktorú by bol - HRIECH, sa nepozerať... Lombard a Montgomery, rozohrávajú spletitú situáciu, ktorá ich postavila pred ťažkú úlohu, zopakovať si manželstvo, ktoré je po 3. rokoch - neplatné, tak zdá sa, že by nemal byť problém, si ho nanovo - predohrať, akosi, zrazu, zistili, že sa k sebe navzájom, odcudzili, musia sa obidvaja - posnažiť, nájsť si opätovnú lásku a náklonnosť, ale, nebude to také - jednoduché... Hitchcock, je naopak v Hollywoode, ako ryba vo vode. 40. roky, sú progresívne... , trošku relaxu - nezaškodí v tak zložitých časoch, ja by som radšej volil - screwball komédiu, ktorá mohla spraviť z filmu - nehynúcu LEGENDU ! ()

Malarkey

No, co na to říct. Je to americký film ze čtyřicátého prvního a zrovna v tu chvíli v televizi nic jiného nedávali. Je to přesně takové jaké se dá očekávat. I když to točil Hitchcock, není to na tom nijak znát. Klasická komedie stavěná jen a pouze na dialozích, a o tom to tedy hlavně je. Prvně jsem si myslel, že na mě vystřelí nějací agenti, ale ono to je všecko trošku jinak. Ne že by se na to nedalo koukat, jen prostě nemám rád, tu atmosféru tehdejší doby, tu lehkost bytí a celkovou snahu o to natočit správný film, podporující lidský rozum. Pan Smith s manželkou je konverzační komedie, a taky se na to tváří. ()

cheyene

Přestože jsem věděl, že se jedná o romantickou komedii, tak nějak jsem Alfredu Hitchcockovi úplně nevěřil a trochu jsem ho podezíral, zda to neskončí nějakým mordem nebo rafinovanou pointou. To se nestalo, ale přesto jde o celkem syrovou komedii nebo jak nazvat snímek, který je roztomilý, někdy úsměvný, ale nikoliv k popukání. Možná by se dalo říct, že je to zkrátka hitchcockovská komedie. Občas jsem musel opravdu kroutit hlavou nad chováním paní Smithové a říkal jsem si, že vytrestání jejího muže bylo již dostatečné. Snímku nelze upřít atmosféra, zajímaví herci a prostředí. ()

• Alfred Hitchcock se ve filmu objeví asi v polovině filmu, kdy míjí Davida Smithe před jeho domem. (Kulmon)
  • Jediná bláznivá komedie Alfreda Hitchcocka. K režii ho přemluvila Carole Lombrad. (Kulmon)
  • Carole Lombard krátce po natočení filmu zahynula při leteckém neštěstí. (Kulmon)