Charles, který se ocitl pod drobnohledem veřejnosti, najde v Hongkongu nového spojence. Mohamed Al-Fayed se stane oporou čerstvě rozvedené Diany. (Netflix)

muti

Nová doba, nový premiér, labouristi opäť pri koryte po 18 rokoch. Ako tieto zmeny ovplyvnia korunu? Charles sa snaží votrieť sa do priazne aj Tonymu B, ale jeho snahy sa dostanú do uší kráľovnej. Sledujeme aj odovzdanie Hongkongu do rúk komunistov, veľmi smutné a daždivé. Čína poslala armádu do HK za 3 sekundy a bolo vymaľované. Najzaujímavejšia linka bola pre mňa ale Mou Mou a jeho snahy o dobrú a vplyvnú nevestu pre svojho neschopného syna. Modelku si môže nechať do postele, ale jeho rod musí mať moc. Jeho ambicióznosť je fakt veľká a rozohráva poslednú hru Masterminda, ktorá má zavŕšiť vstup do britského Pantheonu, čo bolo jeho detským snom. ()

Kaka

Finále celé série, které vlastně vypadá pouze jako přestupní stanice k další, zřejmě poslední sérii, která bude mapovat late 90', tedy pravděpodobně i osudovou událost princezny Diany, kterou asi každý druhý divák očekával jako pomyslné dramatické vyvrcholení této série. Zde se kromě pár posezení starých známých vlastně nic moc nestane. Události kolem královny jsou spíše usmiřovacího, až melancholického ražení a Diana pro změnu kuje pikle a plánuje se osvobodit ze spárů aristokratického systému. ()

ALIENka_

Pátá série skončila a byla... zklamání? Pořád je tam cítit bývalá kvalita předchozích sérií, ale opravdu jenom cítit. Bála jsem se, že to moc zdramatizují, ale teď doufám v jakýkoliv drama, protože se tvůrcům nějakým zázrakem povedlo udělat z nejdramatičtějšího období to nejnudnější. Měli tolik inspirace, že si mohli vybírat, takhle to vypadá, že se v devadesátkách nic nestalo. Dialogy jsou někdy dobrý a někdy si říkám, jestli se fakt dívám na Korunu. Často se opakují ty samý rozhovory dokola, události, co by si zasloužily víc času, nedostanou žádnej a místo toho tam šoupnou nudnou diskusi o ničem. Kde je politika? Předchozí série daly prostor vládě a premiérům, pletichaření, a dynamika královny a premiéra byly vždycky moje oblíbený. Pořád se mluví o skandálech, rozhořčený veřejnosti, ale tím to hasne. Jeden zběžnej článek v novinách nestačí. Aspoň tahle epizoda s převzetím Hongkongu měla nějakou šťávu. Hodnocení: bohužel musím říct, že pátá série je zatím nejhorší/10 ()

vydumnica

Keďže sa jedná o finále tejto série, hodnotím prísnejšie, očakávala som viac, toto bola skôr priemerná epizóda hoci výnimočného seriálu. Neviem prečo som si myslela, že The Crown piatou sériou ukončia a že to celé skončí Dianinou nehodou. ()

fafejt001

ZÁVĚR  celé  série  poněkud  slabší . Nastupuje  rodina  Al  Fayedů ,  snad  to  píšu  dobře ,  kdy  sledujeme  mladého  s  jeho  modelkou  a  rozhovor  otce  se  synem  v  luxus  restaurantu . Pak  trochu  baletu  a  znovu  posez  ,  to  už  otec  s chotí  a  Dianou ,  a  to  opět   v  restauraci . Závěr  je  otevřený   a  my  již  víme ,  jak  to  všechno  potom  tragicky  dopadlo .   A  tam  sehraje  Blair  svou  velkou  roli . Vypadá  to ,  tudíž ,   na  šestou  sérii . Tedy   asi . Tak  uvidíme . ()