Margaret Thatcherová řeší zmizení svého nejoblíbenějšího potomka. Alžběta přemýšlí nad tím, jaký má se svými čtyřmi dětmi vlastně vztah. (Netflix)

ALIENka_

Představte si, že máte čtyři děti a nevíte o nich absolutně nic. Tak velký nic, že musíte požádat správce, aby vám vypsal jejich koníčky. Jako pardon, ale královna má hodně důvodů pochybovat, jestli je dobrou matkou. Krize jménem Diana a Charles se pomalu ale jistě prohlubuje. Chápu, že Charles má problémů dost a není šťastnej, ale tady stojím na straně královny. Můžou to spolu aspoň zkusit a nějak spolu vyjít. Kromě královniných oblíbenců zavítáme taky na Falklandy a za ztraceným synem premiérky, kterej je jen tak mimochodem mimořádně arogantní debil. Opravdu Thatcherová řekla svoji vlastní dceři, že je moc omezená? Chudák holka... Hodnocení: Thatcherová je v seriálovým podání skvělá, ale za manželku bych ji nechtěla/10 ()

Peddro

Gillian Anderson hraje Thatcherovou opravdu dobře. Vzhledem k tomu, že vedle Churchilla nejvíce ze všech politiků obdivuji právě Thatcherovou, a mám shlédnuty desítky jejích projevů, tak mohu potvrdit, že i ten hlas, je dost podobný. Jinak princezna Anna, má zbytečně nízké sebevědomí. Aspoň v seriálu, je mnohem hezčí, než Diana a také chytřejší.... ()

IZFNP

Výborný diel, možno doposiaľ naj v sérii. Olivia Colman exceluje, jemné nuancy jej výkonu nesú celý dej. Červenou niťou epizódy je úrad vs rodina, čo je napokon i ťažiskom celého seriálu i jeho najväčšia výsada. Nahliadame nielen na vnútornú dynamiku rodiny kráľovskej, ale i rodiny aktuálnej premiérky, a dostávame jednoduchý, no naprosto presný vhľad do komplikovaných a nedokonalých charakterov postáv. Dramaticky silný diel, intímny, historicky zdanlivo nepodstatný, ale nie - ono to tam je, tak ako vždy sa však na zásadné udalosti britských dejín pozeráme optikou vnútorných konfilktov postáv. Majstrštyk. ()

Darth_AK

Trochu detektivní díl, ve kterém královna pátrá po tom, které ze svých dětí má nejradši a zjišťuje jediné - že všechny její děti jsou těžce mimo. Charlesovo chování v téhle sérii je příšerné, sama královna se trochu zlepšila, ale všechny pořád a neustálé válcuje Gillian Anderson jako Thatcherová, která i vlastní dceru dokáže uzemnit jako svého největšího nepřítele. Díl se mi hodně líbil, poznat rozdílné nátury dětí královny bylo svým způsobem zajímavé. 5* ()

vydumnica

The Crown pozerám s veľkou radosťou a potešením a táto epizódka bola jednou z najlepších!!! Som rada, že politické udalosti zostali niekde v pozadí a riešili sa tu predovšetkým osobné vzťahy a problémy. Ako matku ma táto téma "najobľúbenejšie dieťa" veľmi zaujala. Konečne sme spoznali aj dvoch mladších synov kráľovnej. Bol tam niekto vôbec šťastný? Očividne Charles a Diana nie sú šťastní, princezná Margaret ako keby nemala ani zmysel života a je zaujímavé, že ju ako matku ani nevnímame. Princezná Anne tiež nežiarí šťastím. A samotná kráľovná je úspešnejšia ako kráľovná než ako matka. Páčilo sa mi, ako ukázala Margaret Thatcherovej svoju ľudskú stránku, ponúkla jej a sama naliala whiskey a vypočula ju. A Margaret Thatcher nebola len Iron Lady, ale aj človek so svojimi problémami. Gillian Anderson by si zaslúžila Golden Globe bez pochyby. Všetci herci sú super. A vždy keď sledujem Crown, mám zo seba dobrý pocit 😉, že sledujem niečo užitočné, skutočné, umelecké a nie nejaké somariny, vždy mám pocit dobre využitého času pri telke. Som vďačná za tento seriál. ()

• Původní název epizody Favourites odkazuje na film Favoritka (2018), za který získala představitelka královny Olivia Colman Oscara. (Anife)