Charles se začíná scházet s Camillou Shandovou a Alžběta zvažuje, že navštíví v Paříži nemocného vévodu z Windsoru. Tomu změnilo život setkání s Wallis Simpsonovou. (Netflix)

muti

Drsnáčka Princezná Anna je v úplnom protiklade s citlivým a vnímavým Charlesom. Kým Charles pokročil v komunikácii s exkomunikovanym kráľom, princ Filip nechce o zblíženi a odpustení ani počuť. A Smrť už klope na dvere. Teraz alebo nikdy. Tvorcovia seriálu boli k postave Kamily veľmi zhovievavý, určite väčšia fešanda ako IRL. PS: zrovna včera korunovali princa Karola III za kráľa ()

vydumnica

Jedna z najlepších epizód tejto série. Nikdy ma ani nenapadlo pokúsiť sa pochopiť Charlesa, vlastne ma nikdy nezaujímal. Nikdy som ho ani nebrala ako budúceho kráľa. Kráľovná Alžbeta je už na tróne snáď celú večnosť :-) a je možné, že tu bude dlhšie ako Charles, to vie len Boh. Ale každopádne je zaujímavé vidieť, čím si Charles prešiel, ako sa asi cítil, kým čakal na trón a je fakt paradox, že teraz v roku 2020 ešte stále čaká!!! Je smutné, že Alžbeta nemala alebo si nenašla dostatok času pre svoje deti, nevyrástli z nich zrovna najšťastnejšie bytosti, verím, že sú navždy poznačení nedostatkom záujmu zo strany rodičov, pretože koruna bola vždy na prvom mieste. Možno sa mýlim, ale mám taký dojem. A inak, videli ste film The Queen z roku 2006? Alžbetu hrá Helen Mirren, dokonca za túto rolu získala Oscara. Odporúčam :-). 4,5* za Dangling Man. ()

Necrotongue

A zase přišla v podstatě nevýrazná epizoda, ale nemůžu si pomoct, mně se líbila. Hodně. Sice mě docela pobavilo, jak se důvod pro abdikaci Eduarda VIII. omezil jen na jeho vztah s rozvedenou Američankou, a úplně se zapomnělo na jeho kladný postoj k fašismu, ale i tak jsem si to užil. ()

Kaka

Rozlučkovka s jednou z hlavních postav, která proběhla jak podle učebnice. Nostalgicky, okázale, reprezentativně. A aby toho nebylo málo, do příběhu z druhé strany konečně vstupuje Camilla. ()

ALIENka_

Zdá se mi to, nebo v tomhle seriálu pořád někdo umírá na rakovinu? Vím, že je to založený na skutečnosti, ale začíná to bejt nějaký podezřelý, aby je tam někdo netrávil. (;☉_☉) Vsadím se s vámi, že v každý sérii několik lidí umře na rakovinu. Tentokrát přišla na bývalýho abdikátora. Toho jsem v první sérii fakt neměla ráda - zatrpklej a prohnanej dědula, ale aspoň to vypadá, že se ve stáří změnil k lepšímu a uvědomil si, co udělal špatně (i když podle toho rozhovoru si nejsem tak jistá). Proč dal královně přečíst dopisy od Charlese? Musel vědět, že řeči o změnách ji akorát naserou… A jak sama řekla, je to soukromý, nic jí do toho není. Hodnocení: už je ve hře Camilla, taky cítíte to drama?/10 ()