Alžběta a Philip uspořádají na své 10. výročí velkolepý večírek. Margaret a nový premiér se v milostném životě trápí. (Netflix)

Kaka

One woman show Vanessy Kirby a její divoké koláže emocí, které se derou na povrch. Matthew Goode je zajímavá vedlejší postava, hraje tak trochu zastřeně "watchmenovsky", tedy tak jak to máme rádi. ()

ALIENka_

Chudák princezna Margaret, do čeho se to zase dostala, tentokrát tady máme nějakýho Billyho. Ze začátku mi přišel jako docela dobrej chlap, ale ten duel? Co to proboha bylo, to mě fakt pobavilo, hotová komedie. Ještě se před ní naparoval, jakej je borec. Co to je vůbec za nápad, střílet se ve dvacátým století? Kdyby jeden z nich toho druhýho zabil, tak by ho zavřeli, nebo ne? Co já vím, třeba je v Anglii pořád možnost řešení sporů jako za starých dobrých časů. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zato Tony vypadá při nejmenším zajímavě - nekonvenční, (sexy), a navíc fotograf. Je hrozně sympatickej, i když na druhou stranu nevypadá jako někdo, kdo by se rád ženil. Koho je mi ale fakt líto, je premiér. Jeho žena vypadá jako pěkná kráva, to se jinak nedá nazvat. Zahybá mu a ještě říká, jak se jí hnusí a jak je slabej. Koho si to vzal! Hodnocení: žiju pro Philipovu reakci na fotku Margaret/10 ()

vydumnica

Margaret ma v seriáli baví (až na tie cigarety), no toto bol pre mňa zatiaľ najslabší diel za obidve série. Matthew Goode je už druhý herec z Downton Abbey, všetky jeho roly sú tak podobné, že to už človeka nebaví. Vanessa Kirby je nielen pekná a príťažlivá, ale má aj veľký herecký talent. Život princeznej Margaret určite nebol princeznovský, v porovnaní so svojou sestrou sa vždy musela cítiť menej významná. Aj tak úžasný seriál. ()

TroiMae

Oh :o Definitely not queer. Tohle je jako epizoda z Dynastie, kdyby ji točil… já nevím, Tom Tykwer, Stephen Daldry, nebo Někdo. Je to jako celovečerní film. A celovečerní filmy o Margaret a Elizabeth (Královská noc) jsou lacinou televizní produkcí. Epizoda a Margaret sama se vyloupla jako diamant ze seriálu i historie. Margaret je jako Beryl opravdovější, než kdy byla. Game change. Není „šťastné a spořádané“ manželství někdy jen role-playing? Není osamělost někdy svobodou k tomu být sám sebou a zažít okamžik opravdovosti? To všechno je obalené do skutečné historie a kostým historie je vyplněn masem a kostmi, skutečnými lidmi, emocemi… ženami. Enfant terrible a jinak pro mě nevýrazná princezna Margaret jako skutečná osoba mi nemohla být jako člověk bližší. Na to, jakou ikonou se stala princezna Diana, která se do královské rodiny vdala, si tvořím hluboké sympatie k Margaret, která s ní musela zůstat srostlá jak siamské dvojče a na jejímž soukromém životě Koruna prováděla vivisekci. Vždycky jsem vzhlížel k pohádkové a lidské Dianě… but I'm Maggie not-the-kind-of-girl-you'd-marry, That's me https://www.mamamia.com.au/princess-margaret-racy-photo/ ()

muti

Nádherná umelecká epizóda kde vidíme prerod princeznej Margaret, ktorá je na smrť unudená všetkým a každým naokolo. Musí zmeniť spoločnosť v ktorej sa pohybuje. Vidím tu paralelu s matkou ktorá si prišla na svoje na odľahlom hrade kde ju starký majiteľ nespoznal. Nekralovský fotograf siahne Margaret až na dno a tam urobí fotku. Fotku bez kráľovskej pompy a báchoriek, bez všetkých šerp a medailí, odhalenú až na dušu. A vidíme aj úžasný obrat od zábavy/depke k depke/zábave. Snáď si našla toho pravého, ich chémia fungovala ukážkovo. ()