Sověti testují vodíkovou pumu. Churchill i Eden trpí vážnými zdravotními problémy. Alžběta si najme domácího učitele, protože se chce dovzdělat. (Netflix)

Kaka

Zákulisní boje, tradiční prvky britské monarchie a do toho všeho postava královny, jejíž vývoj je vyobrazen skvělým způsobem. Na úrovni, dekadentní, ale zároveň neztrácí přirozené hledisko pohledu na osobu, která si začíná uvědomovat svoje silné a zároveň slabé stránky. Závěrečný céres už je jen jako třešnička na dortu. ()

vydumnica

Keď tak nad tým premýšľam, toto je perfektná herecká rola pre Claire Foy a taktiež Churchill super! Toto ma zaujalo, info z webu: V lete 1953 bola na čas Británia bez svojho premiéra a ministra zahraničia. Málokto však o tom vtedy vedel. Winston Churchill počas večere utrpel mŕtvicu. Nenápadne ho presunuli do postele a situácia bola taká vážna, že doktor si myslel, že neprežije víkend. Jeho zástupca a neskorší premiér Anthony Eden bol v tom čase na vážnej operácii v USA. Briti o ničom netušili. V skutočnosti sa Churchill dohodol s hlavami najvýznamnejších denníkov, že zdravotný stav premiéra zostane pred verejnosťou utajený. Rovnako v nevedomí mal zostať aj parlament. Verejnosť sa o tom dozvedela až o vyše 30 rokov neskôr. Kráľovná Alžbeta však na rozdiel od seriálu o Churchillovej mŕtvici vedela pravdu hneď. Premiér jej to sám napísal v liste. Rovnako je tak vymyslená aj scéna, keď karhá Churchilla a lorda Salisburyho za klamanie o skutočnom zdravotnom stave predsedu vlády. ()

Jaro_slav

Jsem u vytržení. Bez váhání jsem dal plný hodnocení všem předchozím dílům, ale po tomhle bych ho měl snížit na čtyři – a nebo tomuhle dát šest. Naposledy jsem takhle hltal Enderovu ságu o Orsona Scotta Carda. Jsem u vytržení. A pořád mě to nutí gůglit – a současně začínám víc chápat a oceňovat tu unikátnost britský monarchie v současný době. ()

ALIENka_

Začínám Korunu milovat víc a víc. Ať se děje cokoliv, pořád je to zajímavý, i když se zrovna neděje vůbec nic. Díky tomuhle seriálu se ze mě asi brzo stane anglofil. Koukám, že s politikou je to všude stejný- v čele je parta starej dědulů, co zemi řídí, jak se jim zlíbí, někdy lžou, někdy jsou zase na pokraji smrti, takovej klasickej koloběh. Ale za nic by nevydali svoji prosedělou židli. Takže kázání královny o tom, jak její státníci stojí za hovno, jsem si náramně užila, konečně jim to někdo adekvátně natřel. Ale samozřejmě, že neodstoupí. To mi přijde povědomý. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na závěr skvělá třešnička na dortu, kdy královna zruší schůzku s ministrem zahraničí kvůli sexu s Philipem. To je zlatej hřeb večera. Hodnocení: tenhle seriál je jako čerstvej vzduch, nemůžu se ho nabažit/10 ()